Bundesliga: a Stuttgart legyőzte az Augsburgot

K. B.K. B.
2021.05.07. 22:40
A Stuttgart 2–1-es sikert ért el az Augsburg ellen (Fotó: AFP)
A Stuttgart izgalmas meccsen 2–1-re nyert hazai pályán az Augsburg ellen a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) pénteken.

A Bundesliga 32. fordulójának nyitó mérkőzésén a tizedik helyen álló Stuttgart otthonába érkezett a 13. pozícióban tanyázó, az osztályozót jelentő 16. helytől mindössze 3 pontra levő Augsburg. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 11. percben: Sasa Kalajdzic öt méterre a kapu előtt gyönyörűen, sarokkal készítette le a labdát Philipp Försternek, aki könnyedén szerzett gólt (1–0). Hiába játszott veszélyesebben a vendégcsapat, az első félidőben még nem tudott egyenlíteni.

Ellenben a másodikban! Florian Niederlechner szerzett remek találatot. Csakhogy a vendégek védői nagyot hibáztak a 74. percben: a beadásnál, noha ketten is fogták Kalajdzicot, egyikük sem tudta érdemben gátolni abban, hogy négy méterről, különösebb gond nélkül befejelje a labdát a kapuba. Habár az Augsburg mindent megtett annak érdekében, hogy egalizáljon, nem sikerült neki. 2–1