Bundesliga: komikus góllal egyenlített a Frankfurt a Mainz ellen – videó

2021.05.09. 17:24
A Mainz került előnybe, végül iksz lett a vége (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának vasárnapi játéknapján a Frankfurt 1–1-es döntetlent játszott otthon a Mainz ellen.

A Bajnokok Ligája-indulást érő helyek eléréséért küzdő Frankfurt úgy lépett pályára, hogy tudta, amennyiben nyer, ismét a Borussia Dortmund elé kerül a tabella 4. helyén. Ennek ellenére a Mainz szerezte meg a vezetést: a 11. percben Karim Onisiwo volt eredményes.

A folytatásban a Frankfurt diktálta a tempót, de nem tudott igazán veszélyes helyzeteket kialakítani, míg a vendégek többször is kontrázhattak. Végül a hajrában jött össze az egyenlítés a hazaiaknak: Ajdin Hrustic talált be a 87. percben – egy komikus jelenetet követően a földön ülve találta el a labdát, ami a kapuban kötött ki. A Frankfurt fontos pontot mentett, de így is lépéshátrányba került a Dortmunddal szemben.1–1

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Frankfurt–Mainz 1–1 (Hrustic 87., ill. Onisiwo 11.)
1. FC Köln–Freiburg 1–4 (S. Andersson 50., ill. N. Petersen 18., Demirovic 20., Grifo 90+3., Schmid 90+6.)
Freiburg: Sallai Roland az 57. percig volt a pályán.

Később
18.00: Hertha–Bielefeld (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
Korábbi eredmények
Borussia Dortmund–RB Leipzig 3–2 (Reus 7., Sancho 51., 87., ill. Klostermann 63., Olmo 77.)
Hoffenheim–Schalke 4–2 (Kramaric 47., Akpoguma 52., Baumgartner 60., Bebou 64., ill. Uth 12., Mustafi 42.)
Werder Bremen–Leverkusen 0–0
Wolfsburg–Union Berlin 3–0 (Brekalo 12., 63., 90.)

Bayern München–Mönchengladbach 6–0 (Lewandowski 2., 34., 65. – a harmadikat 11-esből, Th. Müller 23., Coman 44., L. Sané 85.)
VfB Stuttgart–Augsburg 2–1 (Förster 11., Kalajdzic 74., ill. Niederlechner 59.)

1. Bayern München 32 23 5 4 92–40 +52 74
2. RB Leipzig 32 19 7 6 57–28 +29 64
3. Wolfsburg 32 17 9 6 57–32 +25 60
4. Borussia Dortmund 32 18 4 10 69–44 +25 58
5. Eintracht Frankfurt 31 15 11 5 62–47 +15 56
6. Bayer Leverkusen 32 14 9 9 51–35 +16 51
7. Mönchengladbach 32 12 10 10 59–52 +7 46