I. SZ.
2023.03.25 23:12 Frissítve: 2023.03.27 00:13

Vasárnapi sportműsor: pályán az angolok, az olaszok és a portugálok is

Anglia, Olaszország és Portugália is pályára lép az Európa-bajnoki selejtező vasárnapi játéknapján. Az NB III-ban a 27. forduló mérkőzéseit játsszák. A MotoGP-ben az idény első versenyét rendezik meg Portugáliában, míg a texasi Nascar-versenyen Kimi Räikkönen és Jenson Button is a mezőny tagja lesz. 

 

MÁRCIUS 26., VASÁRNAP

FUTBALLPROGRAM

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
18.00:
Anglia–Ukrajna (Tv: Spíler2)
20.45: Málta–Olaszország (Tv: Spíler2)
H-CSOPORT
15.00:
Kazahsztán–Dánia (Tv: Spíler2)
18.00: Szlovénia–San Marino (Tv: Spíler1)
20.45: Észak-Írország–Finnország
J-CSOPORT
18.00:
Liechtenstein–Izland (Tv: Arena4)
20.45: Szlovákia–Bosznia-Hercegovina (Tv: Arena4)
20.45: Luxemburg–Portugália (Tv: Spíler1)

NB III
27. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
11.00:
Debreceni VSC II–Kisvárda MG II
11.00: Vasas FC II–Termálfürdő FC Tiszaújváros
11.00: Diósgyőri VTK II–Pénzügyőr SE
15.00: Karcagi SE–BVSC-Zugló
16.00: Putnok FC–Békéscsaba 1912 Előre II
16.00: Füzesgyarmati SK–FC Hatvan
16.00: Facultas-Tiszafüredi VSE–Eger SE
16.00: Sényő-Carnifex FC–AG Hajdúszoboszló
16.00: BKV Előre–Debreceni EAC
16.00: Jászberényi FC–Körösladányi MSK
KÖZÉP-CSOPORT
16.00: Szolnoki MÁV FC–Majosi SE
16.00: Hódmezővásárhelyi FC–Dunaújváros
16.00: Meton-FC Dabas SE–Ferencváros II
16.00: Szekszárdi UFC–MTK Budapest II
16.00: ESMTK–Paksi FC II
16.00: Bánk-Dalnoki LA–PTE-PEAC
16.00: Iváncsa KSE–Ceglédi VSE
NYUGATI CSOPORT
11.00:
ETO Akadémia–Tatabányai SC
11.00: Balatonfüredi FC–Komárom VSE
11.00: Puskás Akadémia FC II–Technoroll Teskánd KSE
13.00: ZTE FC II–Bicskei TC
16.00: Kaposvári Rákóczi FC–Mol Fehérvár FC II
16.00: Budaörs–Móri SE
16.00: Csornai SE–Gyirmót FC Győr II
16.00: III. Kerületi TVE–Érdi VSE
16.00: Kelen SC–Practical VLS Veszprém
16.00: Zsámbéki SK–FC Nagykanizsa

ANGOL LEAGUE ONE
38. FORDULÓ
13.00:
Forest Green Rovers–Sheffield Wednesday (Tv: Match4)

NŐI NB I
15. FORDULÓ
15.45:
Puskás Akadémia–Haladás
16.00:
Astra Hungary–Újpest

 

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ASZTALITENISZ
Országos bajnokság, Budapest (Ormai László Csarnok, Marczibányi tér)
10.00:
női páros
15.00: női egyes (döntő 17.30)

AUTÓSPORT
21.30:
Nascar Cup Series, 6. futam, Austin (Tv: Match4)

CURLING
Női világbajnokság, Sandviken
10.00:
bronzmérkőzés
15.00: döntő

CSELGÁNCS
15.45:
Grand Slam-verseny, Tbiliszi (Tv: Sport2)

DARTS
PDC EUROPEAN TOUR, 2. ÁLLOMÁS, LEVERKUSEN
13.00:
nyolcaddöntő (Tv: Max4)
19.00: negyeddöntő, elődöntő, döntő (Tv: Max4) 

ÉSZAKI ÖSSZETETT
9.50: világkupa, Lahti, HS130 (Tv: Eurosport1)
14.20: világkupa, Lahti, 10 km (Tv: Eurosport1)

HÓDESZKA
10.50: világkupaverseny (Tv: Eurosport2)
17.00: világkupaverseny (Tv: Eurosport1)

KERÉKPÁR
12.15:
katalán körverseny, 7. szakasz (Tv: Eurosport2)
14.15: Gent Wevelgem (Tv: Eurosport2)

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
14.00:
Esbjerg (dán)–Brest (francia) (Tv: Sport1)
16.00:
Rapid Bucuresti (román)–Krim Ljubljana (szlovén) (Tv: Sport1)
NŐI EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
18.00:
Nyköbing (dán)–Ramnicu Valcea (román) (Tv: Sport1)
FRANCIA BAJNOKSÁG
17.00:
Nantes–Toulouse (Tv: Match4)
NÉMET BAJNOKSÁG
14.00:
THW Kiel–Füchse Berlin (Tv: Sport2)

KOSÁRLABDA
NBA, ALAPSZAKASZ
21.30:
Los Angeles Lakers–Chicago Bulls (Tv: Sport1)

MOTORSPORT
MOTOGP, PORTUGÁL NAGYDÍJ, PORTIMAO
12.00:
Moto3, futam (Tv: Arena4)
13.15: Moto2, futam (Tv: Arena4)
15.00: MotoGP, futam (Tv: Arena4)

MŰKORCSOLYA
VB, SZAITAMA
8.00:
gála (Tv: M4 Sport)

ÖKÖLVÍVÁS
12.00:
női világbajnokság, Új-Delhi, döntők

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
14.30:
KNRC–Fatum-Nyíregyháza (Tv: M4 Sport+)
18.00: MÁV Előre SC-ST. Solar–Swietelsky-Békéscsaba
18.00: UTE–Szent Benedek RA (Tv: M4 Sport)

SÍFUTÁS
11.00:
világkupa, Lahti, női klasszikus tömegrajtos (Tv: Eurosport1)
12.35: világkupa, Lahti, férfi klasszikus tömegrajtos (Tv: Eurosport1)

SÍUGRÁS
15.15: világkupa, Lahti, férfi egyéni verseny (Tv: Eurosport1)

SPORTLÖVÉSZET
7.15:
világkupaverseny, Bhopál, 50 méter puska, összetett, nők, döntő

TENISZ
17.15: ATP-torna, Miami (Tv: Eurosport2)
WTA-torna, Miami

VÍVÁS
9.00: Zarándi Csaba kardvilágkupa, Budapest (BOK-csarnok), férfi csapatverseny (Tv: M4 Sport+, 17.00-tól)

 

 

A SPORTRÁDIÓ MŰSORA

12.00: Sportkör – Ballai Attila, Deák Zsigmond, Szöllősi György
13.00: Sportkör extra – Borbola Bence, L. Pap István, Somogyi Zsolt
14.00: 80 éves lenne Gyulai István – a felejthetetlen riporterre és sportdiplomatára emlékezik Magyar Zoltán, Regőczy Krisztina, Egri János, Havas Judit, továbbá gyermekei, Gyulai Júlia, Gyulai Miklós, Gyulai Márton, Gyulai Kati
Hazafutás, műsorvezető: Virányi Zsolt és Török László
16.00: Húsz évvel ezelőtt hunyt el a magyar rádiózás legendás személyisége, Molnár Dániel. A Hazafutásban gyermekei, Virág és Dávid, valamint kollégái, barátai (Novotny Zoltán, Radnóti László, Siklós Erik, Lantos Gábor, Máté Pál, Petur András, Balogh Balázs, Gadácsi János, Ch. Gáll András) és olimpiai bajnok sportolók (Kovács Kokó István, Kammerer Zoltán) idézik meg Molnár Dániel alakját.
20.00: Összefoglaló a budapesti férfi kard világkupaversenyről
21.00: A Bulgária elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzésre készül labdarúgó-válogatottunk; körkép a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőről
22.05: Sportösszefoglaló

 

2023.06.08 23:10:11

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Az egészet Mohamed Bin Szalmán koronaherceg, az ország tényleges uralkodója kontrollálja, és ő döntött úgy, hogy ezen keresztül „rúgja be” a helyi labdarúgás motorját. Természetesen lehet és kell is emögött gazdasági okokat keresni, de a fő szempont azért a rómaiaktól kölcsönzött »panem et circenses«, a kenyeret és cirkuszt örökbecsű igazsága.

2023.06.07 23:50:52

Minden más foci nemzetisport.hu

2023.06.07 22:22:42

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Bölöni László úgy véli, saját együttese első ligás kultúráját becsülné le, ha meglepetésként kategorizálná a sikerét. Amit csak felértékel, hogy a francia másodosztályban további hat csapat dicsekedhet korábbi első ligás múlttal, és határozott célja volt az élvonalba kerülés.

2023.06.06 23:13:53

Minden más foci nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Az UEFA szándéka eredetileg az volt, hogy alacsonyabban rangsorolt országok csapatai is bekapcsolódjanak a nemzetközi vérkeringésbe.

2023.06.03 00:21:05

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A Sevilla csodálatos európai szereplése és sebezhetetlen döntőbeli teljesítménye ugyanakkor nem izolált jelenség, hanem nyugodtan kijelenthető: spanyol sajátosság, s itt jön be a képbe az újrafogalmazott linekeri tézis szükségessége.