Klub-vb: tizenegyespárbajjal és hazai sikerrel indult a torna

2018.12.12. 19:37
Szerdán kezdetét vette az Egyesült Arab Emírségben a 2018-as labdarúgó-klubvilágbajnokság, melynek első mérkőzésén a házigazda el-Ajn tizenegyespárbajban legyőzte az új-zélandi Team Wellingtont.

A rendes játékidő úgy ért véget 3–3-as döntetlennel, hogy a Team Wellington a 44. percben már háromgólos előnyben volt, ám végül elszórakozta a fórját. Mivel a kétszer 15 perces hosszabbítás nem hozott változást, szétlövés döntött az összecsapáson – ezt az arab emírségekbeli el-Ajn nyerte 4–3-ra.

Sikerével az el-Ajn bejutott a torna negyeddöntőjébe, ahol szombaton az afrikai BL-győztes Espérance de Tunisszal találkozik. A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid december 19-én, az elődöntőben csatlakozik a küzdelmekhez.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK
SELEJTEZŐ
el-Ajn (arab emírségekbeli)–Team Wellington (új-zélandi) 3–3 – tizenegyesekkel 4–3