Felkészülés: Bendtner triplázott, Dánia felülmúlta az USA-t

2015.03.25. 22:11
Az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja felkészülési mérkőzésen 3–2-es vereséget szenvedett Dániától. Nicklas Bendtner triplázni tudott a hazaiaknál.

Az Aarhusban megrendezett találkozón a vendégek a 19. percben szerezték meg a vezetést Jozy Altidore éles szögből lőtt góljával (0–1). Az előnyük azonban nem tartott sokáig, Nicklas Bendtner a 33. percben egyenlített, a Wolfsburg támadója négy méterről gurított az üresen tátongó kapuba (1–1).Jozy Altidore éles szögből lőtt góljával (0–1). Az előnyük azonban nem tartott sokáig, Nicklas Bendtner a 33. percben egyenlített, a Wolfsburg támadója négy méterről gurított az üresen tátongó kapuba (1–1).

Az Egyesült Államok a második félidőben is előnybe került, egy szép akció végén Aron Jóhannsson talált a kapuba (1–2). A vendégek a 83. percig tartották ezt az eredményt, a meccs vége azonban még tartogatott meglepetést – Bendtner kétszer is betalált!

A dánok csatára először kapáslövésből talált be, a 91. percben pedig ismét félfordulatból lőtt a kapuba, beállítva ezzel a 3–2-es végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Dánia–Egyesült Államok 3–2 (Bendtner 33., 83., 91., ill. Altidore 19., Jóhannsson 66.)