MLSZ: „Soha ennyi gyermek nem futballozott az iskolákban”

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.02.23. 15:56
A 2016–17-es tanévben 1445 alapfokú oktatási intézményben 71 707 gyermek kapcsolódott be a Magyar Labdarúgó-szövetség grassroots igazgatósága által szervezett és felügyelt OTP Bank Bozsik Intézményi programba.

Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője az MTI-nek kifejtette, soha ennyi gyermek nem futballozott az iskolákban szervezett keretek között. A 7-14 éves korosztály számára szervezett programban résztvevő iskolákban rendszeres, heti kétszer egyórás labdarúgó foglalkozásokon vesznek részt a diákok. Ezek elsődleges célja a játéköröm, a testmozgás biztosítása, a sport, a futball megszerettetése, a közösségi élmények erősítése. Hozzátette, kiemelt cél, hogy minél több kislány is részt vegyen ezeken a foglalkozásokon, valamint hogy a bevont gyerekek egész életükre elköteleződjenek a labdarúgás mellett.

„A grassroots oktatási szemlélet a játékosságra és a játéktevékenységre épít, de a magasabb korosztályoknál már az eredményesség is szempont” – olvasható az MLSZ tájékoztatásában, amely kiemeli, a program szervezői utánpótlásképző egyesületekkel is együttműködnek annak érdekében, hogy a legtehetségesebb gyerekek átkerülhessenek a klubokhoz, így megnyíljon előttük a lehetőség labdarúgó-pályafutásuk kibontakoztatására.

„Tanévenként négy alkalommal körzeti rendezvényeken is focizhatnak egymással a gyerekek. A 7-10 éves korosztályban Grassroots Fesztivál keretében, míg a 11-14 éves korosztályban már a hagyományos tornarendszerben játszanak a gyerekek. Évente két központi rendezvényt szervez az MLSZ, amelyre az ország összes megyéjéből érkeznek résztvevők” – mondta Sipos Jenő, aki hangsúlyozta, az óvodásokhoz hasonlóan itt is cél, hogy senki se érezze magát vesztesnek egy tornán, amelyeken ennek elősegítése érdekében nemcsak a gólkirályokat, legjobb játékosokat díjazzák, hanem a legsportszerűbbeket és a legjobb küzdőszelleműeket is.

Tájékoztatása szerint az iskolai futballban öt évvel ezelőtt az ország 675 általános iskolájából 28 503 gyerek, ebből 1935 lány látogatta a foglalkozásokat és fesztiválokat, addig jelenleg az MLSZ grassrootsprogramjai közül a legnagyobb létszámú részegységgé vált az iskolai program: országosan 230 körzetben, 5721 csoportban 55 478 fiú és 16 229 lány focizik rendszeresen, akikkel több mint 2000 szakember foglalkozik.

Az MLSZ kiemelt figyelmet fordít a nevelők képzésére, a 2016–17-es tanévben 1141 testnevelő, 474 Grassroots C, 484 UEFA B, 48 UEFA A és 1 UEFA Pro végzettségű szakember foglalkozik a gyerekekkel. A programhoz kapcsolódó iskolák minden évben a szakmai munkát segítő kiadványokat kapnak a foglalkozások megtartásához. A csoportvezetők és a körzeti szervezők ingyenes grassroots önkéntes képzésben vehetnek részt, illetve lehetőségük van a Grassroots C edzői képesítés megszerzésére is. A programban részt vevő tanároknak, edzőknek 2016 szeptemberétől 30 órás ingyenes akkreditált pedagógus továbbképzési lehetőséget biztosít az MLSZ.

Legfrissebb hírek

Katona Levente kétmeccses eltiltást kapott, 8 klubot is megbüntettek a szurkolóik miatt

Labdarúgó NB I
2025.12.11. 15:00

Megjelent a Professzionális futballkörkép legújabb kiadása

Labdarúgó NB I
2025.12.09. 20:29

Az MLSZ megbüntette az FTC-t, a ZTE-t és a Kisvárdát

Labdarúgó NB I
2025.12.05. 14:43

MLSZ: három-három NB I-es és NB II-es klub is pénzbüntetést kapott

Labdarúgó NB I
2025.11.28. 19:19

Dupla Tízes: Marco Rossi marad a szövetségi kapitány – jó döntés?

Magyar válogatott
2025.11.26. 20:04

Válogatottak találkozója: Dajka László tudja, milyen érzés vb-n játszani

Magyar válogatott
2025.11.25. 22:11

A kiscsapatok hatása: visszatér a korábbi lebonyolításhoz az MLSZ a Mol Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
2025.11.25. 19:52

Csányi Sándor: Bízzunk Rossiban, úgy gondolom, meg tudja oldani ezt a helyzetet

Magyar válogatott
2025.11.25. 18:50
Ezek is érdekelhetik