Hollandia: kikapott az Ajax, így nőtt a hátránya a PSV mögött

2008.02.10. 20:03
Nem tudta kihasználni az Ajax a PSV Eindhoven szombati döntetlenjét a holland első osztályú labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 24. fordulójában: az amszterdami alakulat vasárnap 2-1-re kikapott a Roda otthonában. Az Ajax hátránya így nemhogy csökkent, hanem nőtt is a címvédővel szemben, amely így már kilenc ponttal vezet.
A kerkrade-iak vezető gólját Roland Lamah szerezte az első félidő közepe táján, de hét perccel a szünet előtt Klaas-Jan Huntelaar Siem de Jong passza után egyenlített.A hajráig nem változott az eredmény, a 79. percben azonban Dieter van Tornhout megnyert egy párharcot, majd jól centerezett, és Anouar Hadouir megszerezte a Roda győztes találatát (2-1).Szombaton a Dzsudzsák Balázssal felálló PSV 1-1-es döntetlent ért el a vendég Heerenveennel szemben a Philips-stadionban, a magyar légiós végig a pályán volt.A bajnokság vége előtt 10 fordulóval az Eindhoven 53 ponttal vezeti a táblázatot, a Heerenveennek, az Ajaxnak, a Feyenoordnak és a Bredának egyaránt 44-44 pontja van.