League légkörébe is. Az emlí tettek meghatározó játékosok csapatukban, csakúgy, mint Buzsáky Ákos a QPR-ben, Halmosi Péter a Plymouthnál, Ferenczi István a Barnsleyban, vagy Fülöp Márton a Leicester együttesében. Balogh Bélának (Colchester), Tímár Krisztiánnak (Plymouth), Vaskó Tamásnak (Bristol City) és Priskin Tamásnak (Watford) még nem sikerült bizonyítania együttesében, hogy pótolhatatlan.
Angol statisztikai adatok szerint a Championship küzdelmeit a 2006–2007-es szezon során többen követték a televízióban, mint a világbajnok Olaszország legmagasabb osztálya, a Serie A mérkőzéseit. Csak a Premier League, valamint a spanyol, a német és a francia élvonal küzdelmeit látták többen, mint az angol másodosztályét, vagyis a holland, a portugál és a már említett olasz élvonalbeli bajnokság találkozóira is kevesebben voltak kíváncsiak. Két évvel korábban, 2005-ben még ennél is elképesztőbb adat került nyilvánosságra: a Championship 2004–2005-ös idényét, beleértve a rájátszás meccseit is, 9.8 millió néző tekintette meg a stadionokban, s ezzel az angol másodosztály abban az évben a Premier League (12.8 millió néző), a Primera División (11.5) és a Bundesliga (10.9) mögött a negyedik helyet foglalta el a látogatottsági listán. S bár a 24 csapatos mezőnyben nyilvánvalóan több mérkőzést is játszanak, az olaszok és a franciák érthetően elgondolkoztak kicsit…
A szurkolók és a nézők számára az egyik legvonzóbb mégis az, hogy a bajnokság példátlanul kiegyenlített és szoros, s itt valóban igaz, hogy bárki legyőzhet bárkit, s ha valamelyik gárda képes zsinórban négy meccset nyerni, akkor akár tíz hellyel is feljebb kerülhet a tabellán. S hogy a játékosok is érezzék, mennyire fontosak, arról az angol szövetség gondoskodik. A rájátszás döntőjét a Wembley Stadionban, az angol futball Mekkájában rendezik, rendre telt ház előtt…