Három rekord dőlt meg az NBA 56. All Star-meccsén Las Vegasban, a fő beszédtémát mégis az jelenti, milyen viharosra sikeredett a gálát követő éjszaka a szerencsejátékok fővárosában.
Getty Images
Felfoghatatlan, mi baja lehet az All Star-gála szervezôinek a ?hiperszuper? Thomas & Mack Centerrel
Getty Images
Felfoghatatlan, mi baja lehet az All Star-gála szervezôinek a ?hiperszuper? Thomas & Mack Centerrel
A sztárok hazautaztak, s javában készülnek az NBA alapszakaszának magyar idő szerint szerdára virradóra startoló második felvonására. A díszleteket lebontották, legfeljebb néhány óriásplakát meg a Palms luxushotel fényújságján futó reklámok emlékeztetnek az előző hét végi All Star-gálára, ám Las Vegasnak még sokáig témát ad a kosárlabdashow. S nemcsak azért, mert a Thomas & Mack Centerben három korábbi All Star-rekord dőlt meg: soha ennyi gólpasszt (52), ennyi mezőnydobást egy csapattól (Nyugat, 69) és mezőnykísérletet összességében (128) nem jegyeztek fel a statisztikusok, mint a sorrendben 56. évadfelező gálán. Ám az is tény, hogy az All Star-hétvége szinte megbénította az egyébként is közlekedési problémákkal küszködő nevadai várost. Nem véletlenül nyomatékosította David Stern ligaigazgató, hogy az NBA legközelebb akkor tér vissza Vegasba, ha a közlekedési problémákon úrrá lesznek az illetékesek, no és építenek egy új csarnokot az UNLV arénája mellett.
Számunkra felfoghatatlan, mi baj lehet a 23 esztendős létesítménnyel, amelyhez fogható minőségű sportcsarnok mifelénk sehol sincsen. Egyetlen adalék a méreteiről és technikai lehetőségeiről: az All Star-hétvégére 54 tonnányi fény-, hang- és videotechnikát fogadott be, ez kilenc tonnával több, mint amennyire a U2 zenekar koncertjéhez szükség volt. Az NBA-nek mégsem felel meg a Thomas & Mack Center, s ha Las Vegas csapatalapításról álmodozik, szükség van a beruházásra. Oscar Goodman polgármester nem zárkózik el a csarnoképítéstől, de kérdés, miként lehet a projektet új adó bevezetése nélkül finanszírozni. Alighanem erről is szó esik majd a liga igazgatótanácsa és a városvezető április 23-ai New York-i tárgyalásán.
Vélhetően szóba kerül a vasárnap éjszakai rémálom is. Történt, hogy a gálát követő órákban hét helyen robbant ki lövöldözés a városban; az egyik, a Gentlemen’s Clubban lezajlott csetepaté után három életveszélyben lévő sérültet ápolnak kórházban. Külön pikantéria, hogy rádióértesülések szerint érintett benne a Charlotte Bobcats egyik résztulajdonosa is. Állítólag a balhét az robbantotta ki, hogy néhány kapatos úriember pénzzel kezdte el dobálni a mulató táncosnőit, amit többen sértésként értékeltek, s végül a pisztolyukhoz kaptak…
De visszatérve az All Star-meccsre: az amerikai szaksajtó a 153–132-re nyerő Nyugatról áradozik, mondván, érződött a „házigazda” stílusán, hogy a megalkuvás nélküli támadójáték híve, a phoenixi Mike D’Antoni ült a kispadján (a Suns arról ismerszik meg, hogy látványos, az ellenfelet az első perctől felőrölni igyekvő kosárlabdát produkál). Ed Graney, a Review-Journal szakírója azért nem állta meg, hogy oda ne piszkáljon a szakembernek. Jó lenne tudni – írta –, vajon mit rajzolgatott a Nyugat szakvezetője az időkérések alatt a mágneses táblájára a játékosoknak. Merthogy nem taktikai variációkat, az biztos. Talán a meccs utáni parti helyszínére vezető utat? Vagy egy dinoszauruszt, amelynek feje egy ismert sportriporterre hasonlít? – tette fel a gonoszkodó kérdést. Tessék választani… ----