Malcolm Glazer manchesteri befektetése óta tudjuk: Amerikában tényleg első az üzlet. A milliárdost nem zavarta, hogy igazi közellenségként fogadták Angliában, elégedetten, széles mosollyal az arcán jelentette be, milyen horribilis összegért vásárolta fel a Manchester Unitedet, miközben tudta, a helyi szurkolók legszívesebben élve tűzre vetnék... A fanatikusok győlölték, de majd minden United-rajongó ellenszenvet érzett Malcolm Glazer iránt, mondván: az üzletember kizárólag újabb jövedelemforrást lát a klubban, nem pedig szerelemből ad ki érte 800 millió fontot. Az amerikai úriember egy percig sem tagadta, hogy az angol egyesületben pénzt, rengeteg pénz lát. Ismerve a korábbi sportbefektetését, biztosak lehetünk benne, a milliárdos nem beszélt félre: az 1995-ben 192 millió dollárért átvett Tampa Bay Buccaneers amerikaifutball-csapat értéke mára már megközelíti az egymilliárd dollárt.
Malcolm Glazer után újabb amerikai üzletemberek kívánják befektetni pénzüket angol labdarúgócsapatba: sokáig úgy tűnt, a Liverpoolt egy dubai csoport kaparintja meg, ám a közel-keleti pályázat elbírálása előtt a George Gillett, Tom Hicks páros olyan tervezetet fektetett a Pool vezetői elé, amelyet őrültség lett volna visszautasítani.
Néhány hete még csak a Montreal Canadiens hokicsapatának első embere, George Gillett gondolkozott a felvásárlásban, ám az NHL All Star-hétvégéjén rábeszélte korábbi üzlettársát, Tom Hickset is, szálljon be, társuljon hozzá. A Dallas Stars jégkorongklub és a Texas Rangers baseballegyüttesének tulajdonosát nem kellett sokáig győzködni, s mivel köztudomású, a liverpooli részvényesek olyan kézbe kívánták adni a klubot, amely azonnal belekezd az új stadion építésébe. A milliárdos kihívást látott a szerepvállalásban, hiszen Hicks többek között arról híres az Egyesült Államokban, hogy sportegyesületeinek a legmodernebb létesítményt húzza fel.
Valószínűleg ez volt az egyik oka, hogy David Moores, a Liverpool főrészvényese és elnöke úgy döntött, az amerikaiakra bízza az egyesületet.
„Alapos mérlegelés után döntöttem úgy, hogy eladom a tulajdoni részemet, hogy ezzel is segítsem a befektetést, amelyre az új stadion és a csapat érdekében a Liverpoolnak szüksége van” – indokolt az elöljáró.
David Moores egyébként továbbra is a klub szolgálatában marad: George Gillett és Tom Hicks felkérte, hogy örökös tiszteletbeli elnökként vegyen részt az egyesület életében. Ami pedig a felvásárlás részleteit illeti: az amerikai ajánlat szerint a milliárdos duó 419 millió fontot fizet a Liverpoolért – 175 milliót adnak a többségi tulajdoni részért, 44 millióból rendezik az eddigi adósságokat, 200 millióból pedig új, hipermodern arénát építenek fel.
Az utóbbi megvalósításával még a legvadabb Amerika-ellenes Liverpool-drukkert is maga mellé állíthatja a két befektető.