Az olasz sportsajtó Kaká nevétől hangos: a brazil válogatott és a Milan irányítója vasárnap szinte egymaga győzte le a Chievót, hiszen egy gólpasszal és három góllal vette ki a részét a 4–1-es diadalból. Kakát persze önös érdekei is vezethették: a vb után pihenni akar, nem pedig BL-selejtezőre készülni.
Kaká úgy érezte, saját érdekében kézbe kell vennie a karmesteri pálcát
Kaká úgy érezte, saját érdekében kézbe kell vennie a karmesteri pálcát
„Te jó Isten! Nyakunkon a vébé, egészen július kilencedikéig eltart, aztán máris kezdhetem a felkészülést a klubommal a Bajnokok Ligája következő kiírására. Jaj, ne! Decemberben nősültem, mindössze tíznapos volt a nászutam, pedig sokkal több időt szeretnék Caroline társaságában eltölteni.”
A La Gazzetta dello Sport szerint Ricardo Izecson dos Santos Leite, azaz Kaká valami ilyesmit gondolhatott, amikor Sergio Pellissier az első félidőben vezetést szerzett a Chievónak a Milan ellen. Lelki szemei előtt elúszott a második hely és a BL-főtábla lehetősége, és már látta magát, amint az egész nyarat végigalapozza a BL-selejtezők miatt. Ekkor azonban – gondolta tovább az újságíró – Kaká megrázta magát, és azt mondta: nem! Nem leszünk harmadikak, visszavesszük a második helyet az Intertől, én pedig elmegyek nyaralni.
Az elhatározást tett követte, nem is akármilyen: a 28. percben Kaká gólpasszt adott Alessandro Nestának (aki mellesleg a 303. A-ligás meccsén mindöszsze a harmadik gólját szerezte), a második félidőben pedig háromszor vette be a veronaiak kapuját, így olaszországi pályafutása során először ért el mesterhármast.
„Ez a három gól válasz azoknak, akik mindig találnak valami bírálnivalót a játékomban – ezek már Kaká igazi szavai. – Gyengén kezdtem a találkozót, de aztán egyre jobban belelendültem. Remélem, hogy ez a lendület kitart az Inter elleni pénteki rangadóig és a Barcelona elleni jövő heti BL-elődöntőig is.”
Kaká egyébként 7.5-ös osztályzatot kapott a Gazzettától, ezzel ő lett a mezőny legjobbja, míg az edzője, Carlo Ancelotti így dicsérte: „Neki jelenleg nincs kötött helye a csapatban. Ott játszik, ahol akar.”
---- Milan, MU: túl a határon
Ronaldónak a Real Madrid mezében megszerzett 100. hivatalos góljáról már beszámoltunk, de az európai élfutball még legalább két 100-as góltételt szállított a hétvégén. A Milan és a Manchester United is a legutóbbi bajnokiján könyvelte el idénye 100. hivatalos gólját. Az MU esetében szembetűnő, hogy a a Bajnokok Ligájából történő decemberi kieséséig mindössze 1.67-es volt a mérkőzésenkénti átlaga (40/24), azóta viszont 2.2 (60/27)! A milánói piros-feketék összesített átlaga 2.17 (102/47). ---- Kapott hideget-meleget
OLIVER KAHN (NÉMET, BAYERN)
Mint egy megvert ökölvívó, úgy surrant be törülközővel a vállán az öltözőbe Oliver Kahn szombat délután Brémában. Jóllehet ezúttal egyetlen gól sem száradt a lelkén, mint egy héttel korábban a Köln ellen, amikor kétszer is bakizott, igen kitömték, csapata, a Bayern München 3–0-s vereséget szenvedett a Werder vendégeként. Ezzel együtt a mindig szigorú Kicker több mint elfogadható, 3-as osztályzatot adott neki.
A mérkőzés előtt és alatt hideget-meleget kapott a zöld-fehér szurkolóktól, akik beszólásokkal, transzparensekkel („Lecserélt játékos”; „Jens Lehmann”) emlékeztették Jürgen Klinsmann kapitány pénteki döntésére – csoda, hogy bírta idegekkel. (Olyannyira bírta, hogy a 15. percben a legszebb napjaira emlékeztetően hárította Nelson Valdez labdáját.)
Hármat aludva Klinsmann ítéletére, kettőt a brémai zakóra, Kahn hétfőn sajtótájékoztatón bejelentette: cserekapusként is vállalja a szereplést a világbajnokságon. „Úgy érzem, a válogatottnak a kispadon is szüksége van rám” – szólt Olli. Klinsmann örömmel fogadta elhatározását. ----
A motoros világbajnok Valentino Rossitól egészen az Olasz Labdarúgó-szövetség elnökéig, Sergio Campagnáig az olasz sporttársadalom sok prominense elítélte az Inter futballistáival történteket. Mint arról lapunk is beszámolt, vasárnap hajnalban a milánói Malpensa repülőtéren egy szurkolói csoport bántalmazta az Ascoliból hazatérő – mellesleg győztes – labdarúgókat, így állva bosszút a BL-ből való kiesésért.
„Barbár epizód volt, a türelmetlenség és a buta erőszak megnyilvánulása, amely az olasz futballt körüllengő hisztériából táplálkozik. Egyfajta kulturális forradalomra van szükség, meg kell tanulnunk tisztességgel veszíteni. De ez beletelik egy generációváltásba” – fakadt ki Campagna egy rádiónyilatkozatban. Az elnök az Interrel történteket a jéghegy csúcsának nevezte: mint mondta, az alsóbb osztályokban, különösen az ország déli részén mindennaposak a futballistákat szállító buszok elleni „kalóztámadások”, a fenyegető telefonhívások. „A szövetség büntethet, de nem nevelhet” – tette hozzá.
Roberto Mancini vezetőedző jelezte: a történtek megerősítették szándékában, szerződése lejártával elhagyja Olaszországot és külföldön dolgozik tovább. ---- GUUS HIDDINK (holland, psv, vezetőedző)
Ha a hét csapata mellé edzőt is választanánk, ez alkalommal Guus Hiddink lenne a főnök. Ha az előző idényben megszokott gólzáporok ritkábbak voltak is, Hiddink megint – hatodszor is – holland bajnokot faragott a PSV-ből. Mivel egy BEK-győzelem is megbújik a gyűjteményben (1988), érthető, hogy Eindhoven városa nehezen búcsúzik az 59 éves mestertől.
De ő döntött, az idény végén megy. Mint mondta, nem félti a csapatot, az erő vele van, azaz az ő személyes jelenléte nem feltétele a szép eredményeknek. Hiddink jövőjét a világbajnokságig ismerjük (ő ül az ausztrál válogatott szövetségi kapitányi székében), ám hogy utána mi következik, arról csak annyit árult el: nem klubnál áll munkába. Az angol kapitányi posztért az egyik vasárnapi hír szerint egyátlalán nem verseng, ám az orosz és a dél-afrikai válogatottról továbbra is pusmognak vele kapcsolatban.