Egyenlíteni ugyan tudott a West Ham a Chelsea ellen, de végül ugyanúgy elbukott, mint két kivétellel a címvédő többi ellenfele. A Liverpool tíz hét után kapott ismét két gólt, és rögtön pontokat vesztett.
AFP
Hernán Crespo (balra) 2005 utolsó, majd 2006 elsô bajnokiján is sorsdöntô gólt szerzett: a Birmingham City ellen az argentin jegyezte csapata elsô találatát, majd pedig a West Ham United ellen ô szerzett végérvényesen vezetést a Premiershipet magabiztos
AFP
Hernán Crespo (balra) 2005 utolsó, majd 2006 elsô bajnokiján is sorsdöntô gólt szerzett: a Birmingham City ellen az argentin jegyezte csapata elsô találatát, majd pedig a West Ham United ellen ô szerzett végérvényesen vezetést a Premiershipet magabiztos
Ki más jegyezte volna a Chelsea vezető gólját, mint egy volt West Ham-játékos, az Upton Parkban szokás szerint roppant barátságtalanul fogadott Frank Lampard. Igaz, a bajnokságban már 13-adszor betaláló középpályásnak nagy szüksége volt Joszi Benajun segítségére: az izraeli légiós egyszerűen odafejelte a labdát Lampard elé, mire ő habozás nélkül a hálóba bombázott. A Chelsea addigra már elvesztette a szabálytalanságot meglepő módon nem okozó, hanem elszenvedő Mickael Essient, de a szünetig semmi sem utalt arra, hogy veszélybe kerülhet a győzelme.
Mindössze 19 másodperc telt el a második félidőből, amikor Marlon Harewood kilépett a kékek védői közül, és némi üggyel-bajjal átfűzte a labdát Petr Cechen. A West Ham reménye addig tartott, amíg be nem állt Hernán Crespo – az argentin egy perce sem volt a pályán, midőn Roy Carrollt kicselezve a hálóba emelt. Az együtt ritkán látható Crespo, Drogba csatárkettős később is pompásan muzsikált, a kékek harmadik gólját például az elefántcsontparti gólzsák vágta be, méghozzá a jobb kapufát is érintő, remek lövésből. Túl sokáig már nem játszhat együtt Crespo és Drogba, hiszen az utóbbinak hamarosan el kell utaznia az Afrikai Nemzetek Kupájára.
Szavazás
A tízmeccses győzelmi sorozattal a háta mögött Boltonba utazó Liverpool megpróbáltatásai már a 10. precben elkezdődtek. José Reina, aki az említett széria során kapott egyetlen góljával oroszlánrészt vállalt a szűnni nem akaró győzelmekből, hatalmasat hibázott. Maga elé ejtette Szteliosz Jannakopulosz ártatlanul az ölébe hulló szabadrúgását, aztán utánakapott, de pechére a túlbuzgó Sami Hyypiä kirúgta a kezéből a labdát – Rahdi Dzsaidi meg két méterről bebólintotta.
A vörösök hiába szögezték kapujához az ellenlábast hosszú percekig, az agresszíven játszó Bolton rendre elfojtotta az egyenlítési kísérleteket. Természetesen Steven Gerrard találta meg a megoldást: betört a tizenhatosra, majd a felvágásáért megítélt büntetőt a bal alsó sarokba lőtte. Négy perccel később viszont az egykori liverpooli, El-Hadji Diouf valamelyik bordájával Reina kapujába juttatta a labdát (a spanyol kapus ütötte rá az oldalára), így Rafa Benítez tanítványai megint futhattak az eredmény után. Szorgalmukat siker koronázta, a csereként beálló Luis García szép lövéssel állította be a 2–2-es végeredményt.
Gera Zoltán ismét kimaradt a West Bromwichból, csapata pedig újfent kikapott – öt bajnoki alatt immár negyedszer. Bár az Aston Villa elleni helyi derbi Jonathan Greening helyzetével kezdődött, később Luke Moore kapufája a Villa fölényének ágyazott meg. A vendégek első gólja közvetlenül a szünet után született, miután az egykori leedsi tinédzser, James Milner okosan Steven Davis fejére ívelte a labdát. Az északír középpályás pontos bólintása után negyedórába is beletelt, mire a WBA magához tért, de akkor kíméletlenül nekiesett a Villának. Sokáig nem volt foganatja a nagy rohamozásnak, mígnem egy kavarodás végén Steve Watson kihasználta a rivális kapus, Stuart Taylor hibáját. Hanem néhány perc múlva ugyanő beleütött egy lövésbe a saját tizenhatosán belül, és a tizenegyest Milan Baros a hazai kapu közepébe gurította. ---- D ---- &