Az idén még egyszer megünnepelhette kedvenceit a Camp Nou népe: Ronaldinho most a FIFA díját mutatta meg a közönségnek, majd a csapat az említett szavazáson a harmadik helyen végző Samuel Eto'o vezérletével legyőzte a Celta Vigót.
Imago
Samuel Eto’o (9) a mostani élvonalbeli csapatok közül utolsóként a Celta Vigo kapuját is bevette
Imago
Samuel Eto’o (9) a mostani élvonalbeli csapatok közül utolsóként a Celta Vigo kapuját is bevette
Bár próbálkozott a Celta Vigo, összességében megfelelő "alany" volt ahhoz, hogy a Barcelona méltó módon zárja le a számára ragyogóan sikerült 2005-ös esztendőt. Az ünnepi hangulat eleve garantálható volt, hiszen már az első sípszó előtt talpon volt a Camp Nou népe, amikor a FIFA-szavazás első (Ronaldinho) és harmadik (Samuel Eto'o) helyezettje, valamint a legjobb fiatalnak (Golden Boy-díj) megválasztott Lionel Messi bemutatta a trófeáját a hálás közönségnek.
Az oldott légkör alighanem megérintette a futballistákat is, hiszen a Celta ellen hosszú ideig meglehetősen könnyedén, mást ne mondjunk, könnyelműen végezték a feladatukat. Ha Fernando Baiano, a vigóiak támadója jobban összpontosít, hátrányba kerülhetett volna a favorit (a brazil légiós a kapufája mellett többször is naggyá tette Víctor Valdést), de ezúttal is érvényesült a "jó csapatnak van szerencséje" elv, és a Barca érte el a sorsdöntő találatokat.
A gálát ezúttal nem Ronaldinho, hanem Eto'o vezényelte, aki az első félidőben a brazil villámgyorsan elvégzett szabadrúgásából, a másodikban pedig Andrés Iniesta zseniális passzából talált be, és gondoskodott arról, hogy a katalán társulat zsinórban 13. tétmeccsét is megnyerje.
Az afrikai Aranylabda fő várományosának ez volt a 68. meccse gránátvörös-kék mezben, és ezen a találkozón mérföldkőhöz érkezett: bevágta ugyanis a 49. és az 50. gólját hivatalos meccsen a Barcában (más kimutatások szerint a keddi dupla az 50. és az 51. találata volt, a vitatott gól az előző bajnokságból való), a gólátlagát 0.75-re javította, ilyen mutatóval korábban csak az olyan nagyok büszkélkedhettek, mint César, Martín, Hans Krankl és Quini.
Ha csak a 2005–2006-os bajnoki idényét nézzük, még lenyűgözőbb a kép: 17 mérkőzés, 17 gól! Korábban hét évadban is gólkirályi címet lehetett volna nyerni ilyen produkcióval, most pedig még nem is járunk fél távnál! Legutóbb az 1997–98-as szezonban fordult elő, hogy egy csatár meccs/gólos átlaggal lett a legjobb mesterlövész, akkor Christian Vieri 24 találkozón 24 gólig jutott. Ha Eto'o tartja a tempót, beállíthatja Telmo Zarra 1951-ből, illetve Hugo Sánchez 1990-ből származó 38 gólos rekordját.
Márpedig a mostani Barca, illetve játékosai nem szívesen hagynak ki korszakos jelentőségű tetteket.