A szlovénok ellen aratott egygólos sikerével Angola nem jutott ugyan a középdöntőbe, ugyanakkor délnyugati szomszédainkat megfosztotta a továbbjutástól. Ez az eredmény nem meglepetés azoknak, akik figyelemmel kísérték az utóbbi esztendőkben az afrikai női kézilabda előretörését. Az angolai csapat már a két évvel ezelőtt, Horvátországban megrendezett világbajnokságon is megszorongatta a legjobbakat, köztük a magyar válogatottat is. A szlovénok ellen kiemelkedően játszott az afrikai együttes több tagja, közülük is ki kell emelnünk Isabel Fernandes (6 gól), valamint Ilda Bengue (5), Bombo Calandula (4) és Marcelina Kiala (4) teljesítményét. Az afrikai együttes 49 kísérletből lőtte 28 gólját.
Az afrikaiak kitettek magukértEzzel szemben a másik oldalon 43 próbálkozásból 27 találat született. A szlovénok közül sokat tett a fiaskó elkerüléséért Nataliya Derepasko (7), Anja Freser (6) Vesna Pus (5) és Deja Doler (4). A rutinos játékosok teljesítménye azonban nem volt elegendő a végső sikerhez. A fordulatos találkozó elején egy-két góllal vezetett Angola, ám a játékrész közepére felébredtek a szlovénok, és fordítottak. Egy-egy góllal hol az egyik, hol a másik együttes vezetett a második játékrész közepéig, amikor az afrikaiak 18–14-re megugrottak. Ellenfelüknek azonban újra volt elegendő ereje a felzárkózáshoz, ezért a hajrá 21–20-as angolai vezetéssel kezdődött. A következő öt percben ismét négygólosra (25–21) nőtt Angola előnye, és Szlovéniának az utolsó percekben már csak a felzárkózásra maradt ereje.
Az afrikaiak sikerének leginkább Dél-Korea örült, hiszen ezzel bejutott a középdöntőbe.
Az A-csoportban a hollandok ismét igazolták, hogy nem véletlenül nyerték meg a világbajnoki selejtezőt az esélyesebbnek tartott Spanyolországgal szemben. Kína ellen jól kezdtek, igaz, a félidő közepén valamelyest veszítettek a lendületükből, és az ázsiai együttes már 12–9-re is vezetett. A folytatásban fokozatosan dolgozta le hátrányát a németalföldi együttes, és a 42. percben fordított. Ettől kezdve már Hollandia akarata érvényesült (49. p.: 26–21), míg a kínaiak teljesen elkészültek az erejükkel. Ugyanakkor meg kell állapítanunk az ázsiai csapatról, hogy dél-koreai edzője már a pekingi olimpiára készíti elő a keretet.
Van mire figyelnie a Németh-csapatnakA hollandokkal – valamint az A-csoportból középdöntőbe jutó további két csapattal – a magyarok is találkoznak a jövő héten. Ezért is hívjuk fel a figyelmet, Joyce Hilster (7), Pearl Wissel (6), Maura Visser (4), Natasja Bugerse (4) és Saskia Mulder (4) kiemelkedő teljesítményére. A hollandok első számú kapusa, Jokelyn Tienstra hullámzó teljesítményt nyújt, de felkészült hálóőr, és ha jó napot fog ki, lelke az együttesének.
Az oroszok továbbra is biztosan menetelnek, Japán ellen szinte csak edzőmérkőzést játszottak. A legutóbbi Ázsia-bajnokság nyertese így lőhetett 24 gólt a világbajnoki aranyérem várományosának. A hazai együttesben parádézott Jelena Poljenova (8), valamint nagy kedvvel lőtt Natalja Sipilova (5), aki 12 kísérletből érte el találatait. Figyelniük kell majd a középdöntőben a mieinknek Ljudmila Posztonovára, aki öt próbálkozásból ugyanennyi gólt lőtt. Továbbra is kiemelkedő formában véd Tatjana Alizar, akinek ezen a találkozón 47 százalék volt a hatékonysága.
A C-csoportban született a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetése: az egy fordulóval korábban Dániát, vagyis az olimpiai bajnokot legyőző osztrákok kikaptak az esélytelennek tartott Brazíliától. A dél-amerikaiak pillanatok alatt elhúztak 4–1-re, de Tatjana Logvin (15) vezérletével fordítottak, majd ötgólos előnyre tettek szert az osztrákok. Ezt azonban nagyon gyorsan eladták, és a második félidő közepén már ismét egyenlő volt az állás (18–18). Ettől kezdve pedig egy-két góllal rendre Brazília vezetett. Logvint nem lehetett eléggé dicsérni, hiszen az ő találatai révén a végjáték 26–26-nál kezdődött. Gabriela Rotis is sokat tett Ausztria sikeréért, ám társai alig-alig próbálkoztak. Simona Spiridon is csupán két gólig jutott.
Ezzel szemben a brazilok a hajrára is tartalékoltak, főleg Alexandra Nascimento (9), Idalina Mesquita (7) és Aline Santos (5) játszott kiemelkedően közülük. A hajrában Mesquita kezében volt a karmesteri pálca, és ő remekül dirigálta társait, valamint sorsdöntő gólokat lőtt.
Újra kikaptak a világbajnok franciákA D-csoportban a románok kiváló első félidei teljesítményükkel gyakorlatilag eldöntötték a két pont sorsát Macedónia ellen. A tízgólos előny fogyott ugyan a második játékrészben, de a balkáni rangadón ekkor már nem maradt esélye a macedónoknak. A kitűnően felkészített román együttesben a győri légiósok közül ezúttal Aurélia Bradeanu (6) vitte a prímet, míg Simona Gogirla hét kísérletéből csupán egy gólt szerzett. Jó napja volt a nagy kedvvel kézilabdázó Cristina Varzarunak (7), valamint Ramona Maiernek (4).
Az ukránok a világbajnok Franciaország legyőzésével (ez is jókora meglepetés!) kigolyózták a macedónokat. A franciák az előző körben a románokkal sem bírtak.