Aragonés magyarázkodhat

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2004.12.10. 21:15
Címkék
Mint ismert, a novemberben lejátszott Spanyolország-Anglia - cseppet sem barátságos légkörű - válogatott mérkőzésen a hazai szurkolók rasszista megjegyzéseket tettek a vendégek fekete bőrű játékosaira.
Ráadásul a szövetségi kapitány, Luis Aragonés októberben úgy próbálta feltüzelni José Antonio Reyest a Belgium elleni vb-selejtezőre, hogy "Jobb vagy annál a fekete szemétnél" - Reyes arsenalos csapattársára, Thierry Henryra utalva.
A Spanyol Erőszakellenes Bizottság felszólította a Spanyol Labdarúgó-szövetség elnökét, hogy indítson vizsgálatot az ügyben. Aragonés védekezésből támadásba ment át. "A rasszizmus problémája szerintem lelkiismereti kérdés. Az enyém tiszta - mondta a kapitány, mielőtt visszakérdezett volna a brit riportereknek. - És az önöké?" Majd a brit kolóniákon történteket hányta a szigetországiak szemére. Ezzel együtt a 66 éves tréner elnézést kért kijelentéséért. Amikor arról kérdezték, miért nem személyesen Henrytól kért bocsánatot, azt válaszolta: "Biztos vagyok benne, hogy Thierry tudja, én csak motiválni akartam a játékosomat, Reyes pedig tisztázta már vele az ügyet az Arsenal öltözőjében."
Legfrissebb hírek

Az UEFA visszasorolta a Crystal Palace-t az Európa-ligából a Konferencialigába

Európa-liga
29 perce

Felkészülés: döntetlent játszott osztrák ellenfelével a DVTK

Labdarúgó NB I
49 perce

Neszmély Boglárka: A meccs közben nem foglalkoztunk az állással

Vizes vb 2025
1 órája

Kosárlabda: szombaton rajtol a brnói U19-es leány-világbajnokság

Utánpótlássport
1 órája

Elődöntős a magyar férfiválogatott a strandkézilabda Eb-n

Kézilabda
1 órája

Az MLSZ közzétette az NB II következő idényének részletes őszi menetrendjét

Labdarúgó NB II
1 órája

Női kézi: Kazai Anita mégis Mosonmagyaróvárra igazol

Kézilabda
1 órája

Vízilabda: legyőzte a görögöket, Eb-elődöntős az U16-os fiúválogatott

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik