Lázas lobbizás, háttérben váltott mondatok, belekarolás fontosnak vélt emberekbe, késés az ebédekről, vacsora kihagyása, átülés másik asztalhoz, apró megjegyzések, félmondatok, suttogások és sikolyok. Valahogy így fest egy európai szövetség tisztújító közgyűlését megelőző másfél nap.
Ebből nekünk jócskán kijutott, minthogy hetek óta szilárdan tartotta magát az értesülés: a LEN vízilabda-bizottságából 34 év után leköszönő Salamon Ferenc után nem lesz magyar tagja a testületnek. Holott az új jelöltön nehéz fogást találni. Martin György egykoron remek játékos volt, majd edző, játékvezetőként is nagy karriert futott be, hetedik éve vezeti a magyar szövetséget, regnálása alatt talicskaszám nyerték válogatottjaink az érmeket. Meg egyébként is: a magyar vízilabda, amely múltja és jelene alapján No. 1-nek számít a világon, jobb helyeken automatikus tagságot élvezne egy efféle testületben.Nos, az újraválasztott LEN-Büro vasárnap délutáni ülésén úgy döntött, Martin doktornak mégsincs helye a vízilabda-bizottságban. Jó néhány tag kicserélődött, a franciák, szerbek, oroszok és horvátok új jelöltje bekerült - míg a magyar helyett egy svájci kapott bizalmat. Ami mutatja, itt valami nagyon nem stimmel.A listáról egyébként már két napja tudni lehetett, ráadásul hosszú idő után először volt esély a változtatásra. Azon egyszerű oknál fogva, hogy - és ez valóban óriási diplomáciai siker - a LEN kongresszusa ellenvetés nélkül a LEN csúcsszervébe szavazta Gyárfás Tamást. Azaz a bizottságokról határozó Büro-ülésen volt, aki érveljen az újragondolás mellett. Gyárfás azonban hiába vetett be mindent: előbb az elnök Bartolo Consolo, majd a főtitkár Sven Folvik utasította vissza a magyar úszóelnök javaslatait. Közölték, a 2006-os budapesti Európa-bajnokság miatt kell magyar az úszó- és műugróbizottságba (Gyárfás felajánlotta, cseréljék ki az oda jelölt magyar tagok egyikét), így amikor a szokásokkal ellentétben a magyar tag voksolást kért, az ő ellenszavazata és a görög tartózkodás mellett a Büro jóváhagyta az előterjesztett listát.Mindez azt jelenti, hogy Gyárfás Büro-tagsága mellett Tóth Ákos az úszó-, Kelemen Ildikó a műugró-, Bodnár András pedig az orvosi bizottság tagjaként tevékenykedhet a továbbiakban, ugyanakkor figyelemre méltó, hogy a LEN mellé szervezett új jogi grémiumban - amelyet a római központ válogatott össze, nem kérve beleegyezést a nemzeti szövetségektől - feltűnt Kiss Ottó, a pólószövetség egykori ügyvezető igazgatója, aki az 1998-as hatalomváltást követően nem sokkal szinte minden kapcsolatot megszakított a sportággal.Uszoda és média
"A legfontosabb, hogy Budapesten felépüljön az új uszoda a Margitszigeten, a Büro ugyanis rendkívüli figyelmet szentel a kétezer-hatos Európa-bajnokság helyszínének - mondta Gyárfás Tamás, a LEN vezető testületének új tagja. - Nagyon sajnálom, nagyon bánt, hogy nem tudtam elérni Martin doktor beválasztását. Ugyanakkor Salamon doktorra továbbra is számít a bizottság, tiszteletbeli tagként részt vehet az üléseken, és a megnövekedett mérkőzésmennyiség miatt delegátusként is részt vesz a nemzetközi vízilabdaéletben." Gyárfásnak egyébként máris testhez álló feladatot talált a LEN: ezentúl ő felel majd az Európai Úszóliga médiával kapcsolatos tevékenységéért.