Minszkben csapkodó, ideges kezdet után nagy meglepetésre a hazai csapat szerzett vezetést. A 14. percben Buliga kényszerítőzött Kutuzovval, a visszakapott labdával megkerülte Bolfot, majd a kifutó Cech mellett a jobb alsó sarokba gurított.
A cseh válogatott tagjai három gól után is összeborulhattak a fehérorosz fôvárosban
A cseh válogatott tagjai három gól után is összeborulhattak a fehérorosz fôvárosban
A csehek rákapcsoltak, a 17. percben Nedved lapos lövéssel a bal kapufa tövét találta el, négy perccel később Koller Tumilovics kezéből fejelte a hálóba a labdát, de korán örült, mert a játékvezető szabadrúgást ítélt a cseh csapat ellen. A vendégek támadásai feltűnően sok pontatlan átadáson akadtak el, a jól fejelő hazai védők ellen a Kollerre irányuló magas beívelések sem vezettek eredményre. A pontatlan átadásokban különösen Tyce jeleskedett, és ezért Brückner szövetségi kapitány már a 36. percben Smicert küldte be a helyére. Nem feltétlenül ezért, de két perccel később kiegyenlítettek a csehek: Nedved szabadrúgásból a sorfal felett remekül csavarta a labdát a bal felső sarokba. Három perccel később Baros védelmi hiba után egyedül tört kapura, de a kifutó Tumilovicsba lőtte a labdát. A második félidőben újra a fehéroroszok találtak először a kapuba, ám Rovnyenko lövése előtt a partjelző beintette a lest. A vezetésnek így az 55. percben a csehek örülhettek, a találat ráadásul egy jól begyakorolt akcióból született: Jankulovski futott el a bal szélen, hosszú beívelését Poborsky szinte az alapvonalról fejelte a kapu elé, és Baros hét méterről a léc alá bombázott. Öt perccel a rendes játékidő lejárta előtt a nem sokkal korábban becserélt Vachousek ideálisan ugratta ki Smicert, aki nagy rutinnal átemelte a labdát a kifutó Tumilovicson, és végleg eldöntötte a három pont sorsát. Hollandiában sem kápráztatták el a felek a publikumot látványos játékkal, igaz, a vendég osztrákok nem is tudták volna, ugyanis a labda javarészt a hazai játékosok lábán járt. Az első lehetőségre a 7. percig kellett várni, akkor Van Bommel találta telibe a tizenhatos jobb felső sarkáról a hálótartó vasat, tíz perc elteltével pedig a "sógorok” szerezhettek volna vezetést, ha az Ehmann lefejelt labdájára rárajtoló három osztrák közül legalább az egyik odaért volna. Sokáig nem történt semmi, majd félórányi játékot követően, némiképp váratlanul előnyt szerzett a holland válogatott: hosszú előreívelést követően Kluivert Hident megelőzve lefejelte a labdát az érkező Van der Vaart elé, akit hiába szorongatott Ehmann, ballal bődületes erővel kilőtte a jobb felső sarkot. Lehet, hogy még a gólnak örültek az oranje tagjai, amikor szabadrúgást követően Ehmann Reiziger elől kapura fejelte a labdát, amelyet Van der Sar gyakorlatilag Kollmann elé ejtett, a támadó Pogatetzhez továbbított, a csapattársnak pedig az elkéső Stam elől alig egy méterről kellett a kapuba továbbítania. A második félidő első negyedórájában újfent álomba szenderülhettek a rotterdami nézők, de aztán a hazaiak két gyors góllal ébresztőt fújtak. Előbb a Van Bommel parádés átadásával két védő közt kilépő, majd Ehmannt befűző Kluivert lőtte a labdát a kimozduló Mandl mellett a kapuba, majd egy jobb oldali szögletet követően Cocu fejelt a hálóba, úgy, hogy Pogatetzen még irányt változtatott a labda. Ennyi egyébként elég is volt a hazaiaknak, hogy ne szakadjanak le a csehektől.
Hollandia–Ausztria 3–1 (1–1) Rotterdam, 48 000 néző V: Poulat (francia). G: Van der Vaart (30.), Kluivert (60.), Cocu (64.), ill. Pogatetz (34.) HOLLANDIA: Van der Sar – Reiziger, Stam, F. de Boer, Zenden (Overmars, 46.) – Van der Meyde (Robben, 71.), Van Bommel, Cocu, Davids (Van Hooijdonk, 46.) – Kluivert, Van der Vaart AUSZTRIA: Mandl – Dospel, Ehmanm, M. Hiden, Pogatetz – Schopp, Flögel, Aufhauser, Ivanschitz (Dollinger, 84.) – Glieder (Kirchler, 66.), Kollmann (Haas, 66.)