MLSZ: A politikusok ne próbálják megosztani a magyar szurkolókat! – Csányi Sándor

V. J.V. J.
2021.08.28. 09:05
null
Csányi Sándor: Mindenkit szívesen látunk a mérkőzéseken (Fotó: Baricsa Gábor/MLSZ)
A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, Csányi Sándor közleményt adott ki az MLSZ hivatalos honlapján, amelyben elítélte a labdarúgást érintő politikai küzdelmeket, kiemelve: a sportágnak Magyarországon világnézettől függetlenül minden támogatóra szüksége van.

 

Csányi Sándor közleményét az alábbiakban tartalmi változtatás nélkül közöljük:

„A politikát figyelő állampolgárként időnként szórakoztatónak, de alapvetően azért nagyon elkeserítőnek tartom a negatív kampányra építő politikai kommunikációt. A Magyar Labdarúgó Szövetség vezetőjeként viszont mindent meg is fogok tenni azért, hogy a futball kimaradjon ezekből a politikai küzdelmekből. A futball ugyanis mindenkié! Legyen kormánypárti, ellenzéki, bizonytalan vagy bármilyen szavazó, gondoljon bármit is a világról, mindenkit szívesen látunk a mérkőzéseken. Azt is, aki évtizedek óta drukkol a magyar válogatottnak, és azt is, aki csak mostanában szerette meg ezt a fantasztikus játékot, vagy éppen csak most készül megszeretni.

Határozottan kérem a politikusokat, hogy a magyar futballt ne használják fel politikai harcaikban, ne próbálják megosztani a közönségünket, a magyar szurkolókat. A magyar futballnak minden támogatásra és minden támogatóra szüksége van, pártállástól függetlenül. Talán csak azokra nincs, akik ezt nem értik meg. A válogatott mérkőzéseken minden politikust szívesen látunk a nézőtéren, bármelyik párt tagjai is legyenek. Egyben jelzem, hogy a magyar csapat következő hazai mérkőzésére személyesen hívom meg Karácsony Gergelyt és Fekete-Győr Andrást is.”

Legfrissebb hírek

„Szakmailag logikus lenne a két meccs, de túlságosan az NB I-es csapat felé billenne a mérleg nyelve” – Lőw Zsolt az osztályozóról

Labdarúgó NB I
2026.04.15. 18:46

NB II: képernyőre kerül a Vasas és a Honvéd

Labdarúgó NB II
2026.04.15. 13:10

NB I: döntött az MLSZ, jön az osztályozó

Labdarúgó NB I
2026.04.14. 20:05

Labdarúgás: győzött az U16-os válogatott Luxemburg ellen

Utánpótlássport
2026.04.11. 14:23

Népsport: nem volt esélyünk a tanítómesterek ellen

Népsport
2026.04.11. 10:52

A kupadöntőn lesz első alkalommal VAR magyar női futballmérkőzésen

Labdarúgó NB I
2026.04.10. 11:12

Révész Attila két NB I-es ukrán játékos miatt szólt be az MLSZ-nek, a szövetség közleményben reagált

Magyar válogatott
2026.04.05. 15:18

Az MLSZ fegyelmi bizottsága a Nyíregyházát és a Diósgyőrt is megbüntette

Labdarúgó NB I
2026.04.01. 18:19
Ezek is érdekelhetik