Parázs meccsen remizett a Haladás a Péccsel

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.03.19. 13:50
Simut góljával szerzett vezetést a Haladás (Fotó: haladas.hu)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Szombathelyi Haladás 1–1-re végzett a Pécsi MFC-vel úgy, hogy Simut 60. percben szerzett góljára öt perccel később Svedjuk válaszolt.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–PÉCSI MFC 1–1(0–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 928 néző.Vezette: Móri Tamás (Becséri Gergely, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Verpecz– Nyíri (Horváth R., 81.), Zvekanov, Devecseri, Németh Milán– Simut, Csilus T., Rácz B., Doktorics (Csernik, 66.)– Borvető, Molnár R. (Tóth M., 75.).Vezetőedző: Michal Hipp
PÉCSI MFC: Helesfay– Svedjuk, Rácz L, Pejovics, Katona L. – Kesztyűs, Krausz– Gera Z., Harsányi (Major, 68.), Kocsis B. – Tóth-Gábor (Szabó M., 68.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerzők: Simut (60.), ill. Svedjuk (65.)
Michal Hipp
: – A kontratámadásaink nem sikerültek, és az egy egy elleni játékban is alulmaradtunk. A szünet után feljavult a futballunk, de sehogyan sem boldogultunk az NB II legjobban védekező csapatával szemben.
Weitner Ádám: – Az első félidőben ötletesen játszottunk, jól védekeztünk, és szép támadásokat vezettünk. Látványos góllal egyenlítettünk, erre lehet építeni a jövőben, de a kapu előtti játékon kell még javítanunk.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, mindkét oldalon akadtak helyzetek. Aztán a félidő derekára kissé visszaesett az iram, jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek. A pécsieknél volt többet a labda, de igazán komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk a vendégeknek. Az első félidő végére aztán ellaposodott – egyúttal kicsit feszültebbé vált – a találkozó, több volt a kemény belemenés, mint a formás akció.

A szünet után érdekesebbé vált a meccs, a vasiak szép lövéssel megszerezték a vezetést, amit a pécsiek hasonlóan mutatós lövéssel gyorsan kiegyenlítettek. Változatos volt a meccs – sok szabálytalansággal fűszerezve. Az utolsó percekben aztán a pécsiek ziccert hibáztak. Változatos, eseménydús összecsapáson igazságos döntetlen született. 1–1

20. Kozármisleny28571630–51–2122

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Meccslabda volt? Gera lépett ki a jobb oldalon kissé lesgyanús szituációban, de 10 méteres lövését Verpecz bravúrral védte. Miként fél perccel később Kocsis 17 méteres lövését is.

86. perc: Kesztyűs jobbról beívelt szabadrúgását Rácz fejelte kapura, de Verpecz biztosan védett.

81. perc: Csilus kapott sárga lapot. Cserél Michal Hipp, Nyíri helyett Horváth Rajmund állt be

Háborog – jogosan – a szombathelyi publikum: Móri egy percen belül két tizenegyest is adhatott volna a hazaiaknak. Előbb Rácz, majd Simut került a földre – nem önszántukból.

76. perc: Devecseri kapott sárga lapot

75. perc: Szombathelyi csere, Molnár helyett Tóth Máté állt be

72. perc: Jobb oldali hazai akció végén Simut verte át védőjét, majd Borvető került megint nagy helyzetbe, lövése ezúttal a kapufán csattant.

72. perc: Krausz kapott sárga lapot

68. perc: csere a pécsieknél, Tóth-Gábor le, Szabó Máté be és Harsányi helyett Major állt be

67. perc: Molnár Rajmund kapott sárga lapot.

66. perc: Csere a hazaiaknál. Csernik állt be Doktorics helyett.

65. perc: GÓÓÓL, 1–1! Egy bal oldali beadást Verpecz öklözött ki, a középen érkező Svedjuk 22 méterről, egyből, ballal a bal felső sarokba lőtt (1–1).

64. perc: Borvető került helyzetbe, de a kivetődő Helesfay leszedte a lábáról a labdát.

60. perc: GÓÓÓÓÓL! Tűzijáték a pécsi kapu előtt. Borvető, majd Rácz lövése is levágódott a védőkről, a jobb oldalon érkező Simut pedig igazítás nélkül, 11 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1–0).

59. perc: Simut 17 méterről elvégzett szabadrúgása suhant el a bal sarok mellett

54. perc: Borvető 12 méteres lövését védte bravúrral Helesfay.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Vége az első félidőnek.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Molnár Rajmund tüzelt fölé, 21 méterről fölé.

Túl vagyunk az első félórán, a pécsiek játszanak enyhe mezőnyfölényben. Most Zvekanov és Tóth-Gábor akaszkodott össze, Móri játékvezető tett rendet - de mindkét játékos kapott egy-egy sárga lapot is.

28. perc: gyorsan jött a második sárga, Borvető Áron kapta egy rossz ütemű becsúszásért

26. perc: Itt a meccs első sárga lapja, Németh Milán kapta

Bő negyedóra telt el a meccsből, kiegyenlített a játék, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

13. perc: Doktorics futott el a bal oldalon, 14 méteres lövését védte Helesfay

11. perc: Gera 20 méterről, középről lőtt kapura, Verpecz fölé tolta a labdát

5. perc: Simut robogott el a jobb oldalon, tisztára játszotta magát, de középre passzolt labdáját Pejovics az utolsó pillanatban kivágta.

A két tábor gyorsan "egymásra" talált, megy a verbális háború. Információnk szerint az utcán nem csak verbálisan csaptak össze a más táborokból is megerősített felek...

1. perc: a pécsiek kezdték a játékot

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három bajnokijából kettőt elvesztő Szombathelyi Haladás a legutóbbi fordulóban az ETO FC Győr ellen meglepetésre hazai pályán alulmaradó Pécsi MFC ellen.