KVANDUK BENCE 2022.03.13 13:50 Frissítve: 2022.03.13 22:19

A Tiszakécske tudott először pontokat rabolni Szentlőrincről

A labdarúgó NB II 28. fordulójában a Szentlőrinc a kiesés elől menekülő Tiszakécskét fogadta. A vendégek  a találkozó elején egy véleményes büntetővel szereztek vezetést, s bár Szabó Máté egalizált a második félidőben, a ráadásban ismét eredményes volt a Kécske, így belerondított a Lőrinc hibátlan 2022-es hazai mérlegébe.

Jancsó (a levegőben) többféleképpen is ráijesztett ellenfeleire (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (0–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Király Zsolt).
Szentlőrinc: Prokop – Farkas M., Hesz, Tamás L., Nagy B. – Török L., Biben (Németh B., a szünetben) – Harsányi (Rétyi, 69.), Jancsó (Törőcsik, 86.), Szabó M. – Grumics (Drljo, 69.). Vezetőedző: Marián Sluka
Tiszakécske: Holczer – Uzoma (Farkas N., a szünetben), Csáki, Máté Zs. – Erdei C., Simon M. (Kiprich, 50.), Kosznovszky (Benke, 50.), Marsa (Pongrácz, 69), Balázs B. – Gyurján, Beliczky (Kalmár F., 82.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó M. (79.), illetve Beliczky (18. – 11-esből), Kiprich D. (90+2.)
Marián Sluka: – Némi szerencse is kellett a Tiszakécske győzelméhez. Amire készültünk, az történt a pályán: szervezett, masszív ellenféllel találtuk magunkat szembe. A félidőben változtattunk a taktikán, ez bevált, megérdemelten egyenlítettünk. De ilyen a futball, a hosszabbításban mi kaptunk gólt.
Visinka Ede: – A Szentlőrinc újra remek szezont fut, így tudtuk, nehéz meccs vár ránk. A második félidőben a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, benne volt a pakliban, hogy egyenlítenek. Mi azonban tizenkilencre lapot húztunk. Kívánom, hogy mindketten maradjunk bent.

Jobban kezdte a Szentlőrinc a Tiszakécske elleni találkozót, azonban egy kontra végén Gyurján nagyot esett Tamás László mellett, Gaál játékvezető pedig az alakításért megadta a nagyon véleményes büntetőt. A tizenegyest Beliczky értékesítette, majd a vendégek elkezdték őrizni az állást. A szünetig már nem is esett több gól. 0–1

Fordulás után aztán a kécskeiek már teljesen visszaálltak, abszolút elégedettek voltak az eredménnyel. Szabó Máté viszont a 79. percben távolról rést talált a védelmükön: 25 méterről vágta a kapuba a labdát. 1–1

A hazaiak öröme azonban nem tartott ki a lefújásig  A ráadásban egy gyengén középre centerezett labda utat talált Kiprich Dávidhoz, a vendégek támadója egy méterről az üres kapuba lőtt, és ezzel eldöntötte a meccset. Amióta a Szentlőrinc visszatért a saját stadionjába, most először szenvedett vereséget. 1–2

Vége a találkozónak!

90+2. perc: GÓÓÓÓL!  Ismét betaláltak a vendégek! Egy bal oldalról érkező gyenge, lapos beadást kotortak túl a vendégek Prokopon, majd Kiprich Dávid egy méterről az üres kapuba lőtt. 1–2

90+1. perc: Németh Barnabás adott remek labdát Rétyinek, de egy védő szögletre mentett.

89. perc: Drljo jó helyről végezhetett el szabadrúgást, de fölé lőtt.

86. perc: Cseréltek a hazaiak is, Jancsó helyén Törőcsik folytatja.

82. perc: Levitték a gólszerzőjüket, Beliczkyt a vendégek, helyén Kalmár Ferenc folytatja.

79. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Szentlőrinc! Egy gyorsan feljátszott labdával találták meg középen Szabó Mátét, aki 25 métere a kaputól tolt egyet rajta, majd kilőtte a jobb alsót. 1–1

74. perc: Gyurján is sárga lapot kapott.

73. perc: Németh Barnabás félfordulatból tüzelt a kapura, a mögötte álló védő kezében akadt el a próbálkozás. A játékvezető nem látott szabálytalanságot.

73. perc: Török László próbálkozott 20 méterről, lapos tekerését Holczer kitornázta a jobb alsóból.

71. perc: Kiprich is besárgult.

69. perc: Csere mindkét oldalon! Harsány és Grumics helyett Drljo és Rétyi a hazaiaknál, a vendégeknél Marsa helyére Pongrácz jött.

59. perc: Benke borította fel Szabó Mátét, szurkolói nyomásra a játékvezető még a sárga lapot is elővette némi tétovázás után.

57. perc: Beliczky lőtt tizennyolc-méterről, a tizenhatos bal sarkának vonalából, de Prokop fölé tudta ütni az erős löketet.

55. perc: Harsányi passzát követően Szabó Máté próbálta meg a tizenegyes pont magasságában kihámozni magát a vendég védők közül, végül csak Farkas Marcell elé tudott lekészíteni. A jobb védő kapáslövését blokkolta egy vendég játékos.

50. perc: Újabb csere a vendégeknél! Simon Márk helyére Kiprich, valamint Kosznovszky helyére Benke érkezett.

48. perc: Beliczkyt találta meg a balról érkeződ beadás, de kiszorított szögből az oldalhálóba lőtt.

46. perc: Folytatódott a találkozó! A szünetben cserélt mindkét csapat. A hazaiaknál Biben helyett Németh Barnabás folytatja, a vendégeknél Uzoma posztjára Farkas Norbert jött.

Vége az első félidőnek!

44. perc: Beliczky szólózott, majd 15 méterről lőtt, de nem találta el a kaput.

Uzomát többször is átjátszotta Harsányi (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

33. perc: Simon Márk érkezett veszélyesen a lőrinci kapuhoz, becsúszva lőtt, de Tamás László a gólvonalról mentett.

30. perc: Harsányi egy cselt követően lőtt 17 méterről, de lapos, középre tartó labdáját könnyedén fogta Holczer.

22. perc: Jancsó szépen kezelt le egy hosszú magasan érkező passzt a vendég tizenhatoson belül, majd ballal tüzelt. A labda centikkel kerülte el a kaput.

20. perc: Marsa kapott sárgát.

18. perc: GÓÓÓÓL! Beliczky a jobb alsóba gurított a balra vetődő Prokop mellett. 0–1

16. perc: Óriásit homorított Gyurján a szentlőrinci büntetőn belül. A játékvezetők elhitték az alakítást, tizenegyes jön.

A Szentlőrinc folyamatosan keményen letámadta a Tiszakécskét, ha hátrafelé is játszott (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

14. perc: Nagyon közel járt a gólhoz a Szentlőrinc, egy középmagasan érkező szabadrúgás pattant a kapu felé, de Holczer még időben reagált, és kitornázta a kapu torkából a labdát.

12. perc: Tamás László lőhetett 16 méterről egy szabadrúgást követően, de az első védő blokkolta a próbálkozást.

10. perc: Villant a sárga lap, Török László kapta.

8. perc: Grumics futott versenyt Csákival egy felívelt labdáért, de a védő tisztázni tudott a támadó elől.

5. perc: A mezőnyben csatáznak a felek, egyik sem tudta még kibillenteni a másik védelmét a gyors felfutásokkal.

1. perc: Kezdődik a találkozó. A szokásos piros-fekete mezében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát. A vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Tamás Lászlóék eddig nagyon szilárd falat képeztek hazai pályán (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két jó formában lévő együttes, az előző három fordulóban egyaránt 7 pontot gyűjtő Szentlőrinc és Tiszakécske.

A Tiszakécske létfontosságú pontokért érkezett Szentlőrincre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
2022.11.27 00:09:25

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Második győzelmét aratta Klausz László irányításával az újonc, egyre nehezebb helyzetben a lila-fehérek.

2022.11.26 23:51:55

Az Ajka kapufát lőtt és büntetőt is hibázott, a Dorog azonban így is rászolgált volna az egy pontra.

2022.11.27 00:00:37

Úgy tűnt, akkor egyenlített a Szentlőrinc a megyei rivális Pécs ellen, amikor már nem lehet rá válaszolni, de a PMFC tudott.

2022.11.27 00:52:25

Már a félidőben 5–2 volt az állás, a hazaiaktól Derekas és Molnár Rajmund is duplázott.

2022.11.27 00:58:03

Sorozatban negyedszer győztek a miskolciak, és már kilenc forduló óta veretlenek.