A Dorog ellen szakadt meg a Budaörs rossz sorozata

2022.03.13. 13:50
Fontos győzelmet aratott a Budaörs (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatot zárt le a Budaörs a Dorog elverésével. Balázs Zsolt duplája mellett a csereként pályára lépő Molnár Tibor is betalált, Toldi Gábor alakulata így magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a meccset emberhátrányban befejező dorogiak felett.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–DOROGI FC 3–0 (1–0)
Budaörs,
Árok utca,300néző.Vezette:Nagy Norbert (Kiss Balázs, Szilágyi Norbert)
BUDAÖRS:Tóth G. – Tóth K., Tányéros, Gyurácz (Fényes, 68.), Galambos – Petneházi, Molnár Cs. – Balázs Zs., Csillag (Vankó, 79.), Winkler (Sajbán Miklós, 79.) – Murai (Molnár T., 27.).Vezetőedző:Toldi Gábor
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus (Kárász, 72.), Izing (Papp M., a szünetben), Berkó – Szerencsi, Tóth B. (Lőrincz, 59.), Barna G. (Hajdú R., a szünetben) – Rácz F., Szabó L. (Girsik, 64.), Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző:Balázs Zs. (39., 83.), Molnár T. (64.)
Kiállítva:Berkó (68., Dorog)
Toldi Gábor:– Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak.
Fenyvesi László:– Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt.

Hazai pályán köszörülhette ki a csorbát vasárnap délután a Budaörs, amely a hétközi fordulóban súlyos vereséget szenvedett Szegeden. Ezúttal a tavasszal szintén bukdácsoló Dorog volt az ellenfél az Árok utcában, a kiesés elől menekülő házigazdának pedig nagyon kellettek a pontok.

Ennek megfelelően a budaörsiek kezdtek aktívabban, az első nagyobb helyzet mégis a vendégek előtt adódott, Szabó Lukas azonban közelről célt tévesztett. A folytatásban kiegyenlítődött a játék képe, a kapuk ugyanakkor sokáig nem forogtak veszélyben. A játékrész hajrájához érve aztán az enyhe mezőnyfölényben futballozó hazaiak megszerezték a vezetést, Balázs Zsolt volt szemfüles az öt és felesen belül (1–0).

A fordulás után sem változott számottevően a játék képe, az igencsak enerváltan küzdő vendégek nem tudtak helyzeteket kialakítani, míg a budaörsi beadások rendre veszélyesnek bizonyultak. Egy védelmi megingást kihasználva a játékrész feléhez érve Molnár Tibor megduplázta a hazai előnyt (2–0), ráadásul kisvártatva Berkó Ádám megkapta a második sárga lapját, így emberelőnybe került a Budaörs. A pontot az i-re a duplázó Balázs Zsolt tette fel, a Budaörs magabiztos győzelmével ideiglenesen elmozdult a kiesőzónából. 3–0

20. Budafoki MTE27581425–37–1223

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a kiesés elől menekülő Budaörs3–0-s győzelmet aratott a Dorog felett. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

83. perc: GÓÓÓL, ELDŐLT! Gyors kontrát vezettek a hazaiak, Vankó balról, laposan adott középre, az érkező Balázs Zsolt pedig három méterről a léc alá bombázott.3–0!

79. perc:Kettős csere hazai oldalon, Winkler és Csillag le, Sajbán Miklós és Vankó be.

77. perc: BRAVÚR! Winkler adott középre laposan balról, az érkező Galamboslövését azonban Mursits lábbal hárította.

72. perc: Újabb dorogi változtatás, Dlusztus helyén Kárászfolytatja.

Nehéz helyzetbe került a Dorog a hajrára (Fotó: Meder István)

69. perc: PIROS LAP!Berkó Ádám kapta meg második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. Emberhátrányba került a Dorog az utolsó húsz percre.

68. perc: Cserélt a Budaörs, Gyurácz helyére Fényesérkezett.

64. perc: Szabó Lukast is lehozta Fenyvesi László, Girsikváltotta.

64. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Molnár Tibor szerzett labdát a tizenhatos előterében, majd éles szögből, tíz méterről a hosszú alsóba emelt.2–0!

59. perc:Ismét cseréltek a vendégek, Tóth BarnabástLőrinczváltotta.

54. perc: NAGY MENTÉS! Winkleréles beadása kis híján behullott a hosszúba, de Papp Mátékifejelte a labdát a gólvonalról.

52. perc: Papp Mátéváltott ritmust a bal szélen, beadására Szabó Lukasérkezett a röviden, de kapáslövése nem jelentett veszélyt Tóth Gábor kapujára.

48. perc:Balázs beadását Molnár Tiborelől öklözte el Mursits.

46. perc:Kettőt is cserélt Fenyvesi László a szünetben, Izing és Barna nem jött ki a második félidőre, a helyükön Hajdúés Papp Mátéfolytatja.

46. perc: Pályán a csapatok, folytatódik a mérkőzés!

Szép támadás végén került előnybe a Budaörs (Fotó: Meder István)

Mindeközben Szentlőrincen...

45+3. perc: Véget ért az első félidő, Balázs Zsolt találatával előnyben a Budaörs a Dorog ellen.

45+2. perc: Berkóakasztott meg egy budaörsi kontrát, villant a sárga lap.

Az ápolás miatt kettő perc hosszabbítás következik.

42. perc:Szerencsi szögletét az előre húzódó Dlusztusfejelte fölé.

39. perc: GÓÓÓL, VEZET A BUDAÖRS! Winkler bal oldali beadását követően Csillag fejelt, a védők nem tudtak felszabadítani, a szemfüles Balázs Zsolt pedig az öt és felesről a jobb felsőbe lőtt.1–0!

Fokozatosan átvette a kezdeményezést a Dorog, ezzel együtt némileg csökkent az iram, mezőnyjátékkal telnek a percek.

27. perc:Az ápolás után Molnár Tiborérkezett Murai helyére.

24. perc:Egy elsőre ártalmatlannak tűnő szituáció után Murai fájdalmas kiáltásokkal maradt lent, de szerencsére a hordágyra nem volt szükség, a támadó saját lábán hagyta el a játékteret.

Többet birtokolja a labdát a házigazda Budaörs, de Mursits Rolandnak még nem kellett bravúrt bemutatnia.

19. perc: Balázs lőtt tizennyolc méterről, félfordulatból a bal alsó mellé.

17. perc: Petneházia félpályáról indította Winklert, de Mursits megelőzte a támadót.

15. perc: Balázséles beadását Mursits rúgta ki a mezőnybe.

12. perc:HELYZET!Szerencsi az alapvonal mellől végezhetett el szabadrúgást, a hosszún érkező Ráczkapáslövésébe a kapu előterében Szabó Lukasmég belekotort, a labda centikkel zúgott el a keresztléc felett.

10. perc:Balázs beadását Muraierőtlenül csúsztatta kapura, Mursits lehúzta a labdát.

8. perc:Rácz tekerését könnyedén fogta Tóth Gábor.

7. perc: Szedlár került földre két védő szorításában a balösszekötő helyén, dorogi szabadrúgás.

Kora tavaszias idő, közel 300 szurkoló a lelátón, némelyek szájharmonikával buzdítják kedvenceiket.

5. perc: Petneházi szögletét kicsúsztatták a védők.

Zöld mezben és fekete nadrágban a hazaiak, tiszta fehérben a Dorog.

1. perc: Útjára indult a labda, a Budaörs kezdte a mérkőzést!

Rossz formában várhatta a Dorog elleni találkozót a házigazda (Fotó: Meder István)

A két együttes őszi összecsapása nem hozott gólt.

A Dorog sem kezdte jól a tavaszi szezont, az első öt bajnokin mindössze egyetlen pont került a zsákba, ám legutóbb, a Szombathelyi Haladás otthonában megszerezték első idei győzelmüket a bányászvárosiak. Fenyvesi László tanítványai a 10. helyről várhatják a budaörsi túrát, tisztes távolságra a veszélyzónától, ami elsősorban a csapat remek őszi teljesítményének köszönhető. Mészáros Áron, Lénárth Tamás és Horváth Roland sérülés miatt nem utazhatott el a csapattal, Papp Máté eltiltása ugyanakkor lejárt, ő a kispadon kapott helyet.

Fájó vereség után javítana a Budaörs, amely a hétközi fordulóban hat gólt kapott a Szeged-Csanád GA otthonában. A szakvezetés Slakta Balázs helyett ezúttal Tóth Gábornak szavazott bizalmat a gólvonalon, Toldi Gábor alakulatának pedig nagyon kellenének a pontok, ugyanis a szerdai fiaskónak köszönhetően a kiesőzónába került. Az Árok utcában legutóbb még december elején, a Siófok ellen tudta otthon tartani a három pontot a Budaörs, amely hatmeccses nyeretlenségi sorozatát szakítaná meg a Dorog ellen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőnyben a Haladással együtt leghosszabb ideje, hat forduló óta győzni képtelen Budaörs az ötmeccses nyeretlenségét az előző fordulóban, Szombathelyen megszakító Dorog ellen.