Nem okozott gondot az Ajkának a Kaposvár legyőzése

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.04.25. 16:50
Nem tudta megnehezíteni a Kaposvár az FC Ajka dolgát a labdarúgó NB II 34. fordulójában. A tavaly még NB I-es Rákóczi erejéből csak a szépítésre futotta, a hazaiak összességében megérdemelt győzelmet arattak.

A zöld mezes FC Ajka  már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett (Fotó: Balogh Ákos)
A zöld mezes FC Ajka már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett (Fotó: Balogh Ákos)

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

FC AJKA–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3–1(20)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Sipos Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
FCAJKA: Horváth D. Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Soltész (Stoiacovici, 67.), Kenderes, Szekér (Rétyi, 67.), Csizmadia Z. (Görgényi, 85.) – Zsolnai, Nagy K. (Tóth B., 92.).Vezetőedző: Kis Károly
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Dvorschák, Hadaró (Szabó A., 89.) – Sólyom (Orsós, a szünetben), Gál M., Nagy J. (Szarka, 76.), Bartos (Bíró D., a szünetben) – Balázs Zs., Farkas (Andric, a szünetben).Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző:
Csizmadia Z. (17.), Soltész (27. – 11-esből), Szekér (56.), ill. Balázs Zs. (66.)
Kiállítva: Várhidi Péter (72.)
Kis Károly: – Nagyon szép győzelmet arattunk, mert az ellenfél kellemetlen stílusba játszott ugyan, de álltuk a sarat, és megérdemelten nyertünk. Szeretnénk minél előkelőbb helyen végezni a bajnokságban.
Várhidi Péter: – A szünetben változtattunk, mert hátrányban voltunk, ráadásul kétgólosban, de a csapat ennek ellenére elszánt volt. Ugyanakkor nem értem, miért nem lehetett rendesen lejátszani a meccset, hogy mindenki úgy érezze, a csapat bent akar maradni.

Már az első percben betalálhatott volna a házigazda, ám Zsolnai nagy helyzetben nem találta el a labdát. A következő helyzet a 17. percben adódott, és ez már gólt is hozott, Soltész szabadrúgását követően Csizmadia Zoltánról feledkeztek meg a kaposvári védők (1–0).

Balázs Zsolt egyenlíthetett volna, de lövése után a lécről a gólvonalra, onnan pedig kifelé pattant a labda. A kimaradt lehetőség azonnal megbosszulta magát. Csizmadia ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Soltész Dominik magabiztosan értékesítette (2–0). Pogacsics kapus akadályozta meg, hogy az Ajka tovább növelje előnyét. A Kaposvár már nem tért magához az első félidőben, változatlanul a hazaiak uralták a meccset, és a szünetben megérdemelten vezettek két góllal.

Hiába cserélt a pihenő alatt hármat is Várhidi mester, a Kaposvár nem tudta ráerőltetni akaratát az Ajkára, amely a második játékrész elején Szekér révén újabb gólt ért el (3–0). Innentől kezdve már nagyon nehéz dolga volt a vendégcsapatnak, amely továbbra sem tudott veszélyesen futballozni.

A Rákóczi voltaképpen a semmiből szépített, Balázs Zsolt volt szemfüles a hazai kapu előtt (3–1).
Ettől megélénkült a játék, ám az ajkaiak nem zavarodtak meg, továbbra is ők uralták a meccset.
A vendégek időközben elveszítették edzőjüket, a többször is hevesen reklamáló Várhidi Péter a 72. percben kapta meg második sárga lapját, így a pirosat is.

A házigazda többször is lezárhatta volna a meccset, igaz, a sikere így sem forgott veszélyeben. A kaposváriaknak még volt két nagy lehetőségük, egy percen belül, de Horváth Dániel mindkét alkalommal a helyén volt.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

90+3 PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Magabiztos hazai siker született. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Zsolnai kapott sárga lapos figyelmeztetést.

92. perc: Nagy K. helyett Tóth Barna érkezik.

91. perc: Rétyi előtt adódott lövési lehetőség, Pogacsics védte a közeli próbálkozást.

89. perc: Hadaró helyett Szabó Alex érkezik.

85. perc: Csizmadia helyett Görgényi Dávid a pályán.

82. perc: Vachtler szabadrúgásánál, majd az azt követő kaposvári szöglet után is nagyot védett Horváth Dániel.

76. perc: Nagy J. helyett Szarka Ákos a pályán.

72. perc: Várhidi Pétert elküldte a játékvezető a kispadról, a vendégek szakvezetője második sárga lapját kapta reklamálásért.

70. perc:Csizmadia lövése a kaposvári kapufáról pattant ki.

67. perc: Cserék az Ajkánál, Szekér helyére Rétyi Róbert jött, Soltészt pedig Stoiacovici Dávid váltotta.

66. perc: GÓÓÓL! Szépített a Kaposvár, Balázs Zsolt csapta be, illetve előzte meg a védőket és a későn kimozduló Horváth Dániel mellett négy méterről ballal a kapuba pöckölte a labdát, 3–1.

64. perc: Kovács N. kapott sárga lapot.

58. perc:Szekér kapott sárga lapos figyelmeztetést.

56. perc: GÓÓÓL! Megint az Ajka talált be. Nagy Mihály Krisztián ugratta ki Szekér Ádámot, aki 11 méterről, ballal Pogacsics fölött lőtte a labdát a kapuba, 3–0.

46. perc: Hármat cserélt a Kaposvár: Sólyom helyett Orsós Tamás, Bartos helyett Bíró Dominik, Farkas helyett Andrics Nemanja a pályán.

46. PERC: FOLYTATJUK.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

29. perc:
Nagy Mihály Krisztián lövését védte lábbal és bravúrral Pogacsics.

28. perc: Balázs reklamálásért kapott sárga lapot.

27. perc: Hadaró kapott sárga lapos figyelmeztetést, ő szabálytalankodott a büntetőterületen belül.

27. perc:Csizmadia ellen követtek el szabálytalanságot a kaposváriak a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Soltész Dominik értékesítette, 2–0.

26. perc: Hatalmas vendéghelyzet, Vachtler jobboldali beadását követően Balázs lövése a felső lécről pattant a gólvonalra. A vendégek szerint azon belülre.

17. perc: GÓÓÓL!Vezetnek a hazaiak. Soltész szabadrúgását követően Csizmadia Zoltán üresen vehette át a labdát a kapu előtt, középen, és hat méterről nem okozott neki gondot a hálóba juttatni a játékszert, 1–0.

Nincs újabb helyzet, a támadó harmadban pontatlanok a csapatok.

Az ajkaiak az ötödik, a kaposváriak a 18. helyről várták a csatát (Fotó: Balogh Ákos)

1. perc:
Gyorsan vezetést szerezhetett volna az FC Ajka, de Csizmadia átadását Zsolnai nem találta el jól a kapu előtt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Az FC Ajka hosszú ideje veretlen hazai pályán (Fotó: archív)