Öröm Fehérváron, hazai győzelem a Kisvárda ellen

2023.10.01. 14:47
Indulatokból sem volt hiány (Fotó: Török Attila) – <a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-8-fordulo-7287" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK</a><br />
Két nehéz helyzetben lévő együttes találkozott a labdarúgó NB I 8. fordulójában, ezért a nem túl magas színvonalú mérkőzésen sokáig az idegeskedés dominált. Bár a Kisvárda vezetést szerzett, a Fehérvár visszajött a meccsbe, többet tett a győzelemért, és végül két góllal nyert, így némileg ellépett az alsóház csapataitól.

NB I
8. FORDULÓ

Fehérvár FCKisvárda3–1 (Szerafimov 28., Kodro 60., Flores 90+5., ill. Camaj 11.)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. 2801 néző.Vezette: Erdős József

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA ÉRHETI EL.

Története során nyolcszor játszott a Kisvárda Master Good a Sóstói Stadionban, s a csapatnak nem volt semmi sikerélménye Székesfehérváron: eleddig pontot sem szerezett. Ahogyan azt Mátyus János, a vendégek közelmúltban kinevezett vezetőedzője mondta, elérkezett az idő a kellemetlen sorozat megszakítására, no meg a pontok gyűjtésére, s hogy a Ferencváros elleni 1–0-s vereség után az utolsó helyen álló Kisvárda számára ezután kezdődik a bajnokság. Így vannak ezzel a fehérváriak is, akik az élvonalban eddig csupán egy meccset nyertek, de a hazaiak szempontjából volt más tétje is a vasárnapi összecsapásnak, ugyanis székesfehérvári forrásokból származó információ szerint az újabb kudarc Bartosz Grzelak vezetőedző munkaviszonyának megszűnését eredményezhette. A Kecskeméti TE-től elszenvedett vereség után merült fel a vezetőségben a szerződésbontás gondolata, ám a Puskás Akadémia elleni 2–2-es döntetlen, illetve a javuló játék hatására elodázták a döntést, s jól tették, mert a következő fordulóban már nyertek Kenan Kodróék. Ekkor sokan hitték, hogy rátalált a helyes útra a csapat, ám a Paks elleni vereség, no meg a gyengécske ZTE elleni döntetlen újra gondolkodóba ejtette a fehérvári elöljárókat.

A vasárnapi bajnoki 11. perce után tovább gyülekeztek a viharfelhők a hazai kispad fölött. A Kisvárda ugyanis megszerezte a vezetést, úgy, hogy miközben csaknem tizenkétszer passzoltak egymáshoz Ötvös Bencéék, amíg eljutottak a hazai kapu elé, addig Bese Barnabásék állandó ütemkésében futottak a labda után. Aztán a 28. percben jött az egyenlítés, és sokat elárulhat, hogy a gólszerző Nikola Szerafimov a társak gratulációja után a kispad felé vette az irányt, mutatva a gesztust, hogy a csapat a vezetőedző mellett áll... Az egyenlítés után fölénybe került a Fehérvár FC, míg a Kisvárdánál, noha próbálkozott a vezetés megszerzése előtti gyorsabb játékkal, a pontatlan passzok elakadtak a zártabban és agresszívebben védekező hazai középpályásokban és hátvédekben, így a sikeres labdaszerzések után a Fehérvár egyből támadásba lendült át, s a félidő hajrájában sorra dolgozta ki a helyzeteket.

Szünet után még inkább nekiveselkedett a Fehérvár FC, s ha Katona Mátyás pontosabb a vendégek kapuja előtt, a vezetést is megszerezhették volna a hazaiak, ám hét perccel később már nem volt gond a pontossággal, az Újpestről igazolt labdarúgó lélegzethez juttathatta volna a Fehérvár FC-t, azonban a VAR-szobában másképpen látták, s egy perc vizsgálat után odalett a találat. Aztán jött Kenan Kodro, a házi gólfelelős, és ezúttal a VAR-ra sem volt szükség. Tovább fokozta az iramot a hazai együttes, a Kisvárda nem tudta tartani a tempót és csak Danijel Petkovics kapuson múlt, hogy nem növelte előnyét a Fehérvár FC. A vendégeknek csupán egyszer adódott esélyük a szépítésre a második félidő hajrájában, ám Balogh Norbert tiszta helyzetben öt méterről a kapu fölé lőtte a labdát. Így aztán a háromszoros magyar bajnokcsapat megszerezte második győzelmét a jelenlegi bajnokságban, ami azt jelenti, négy pontra eltávolodott a kiesőzónától, no meg azt is, hogy Bartosz Grzelaknak nem kell (annyira) idegeskednie...

A Kisvárda pedig az utolsó helyen várhatja a bajnokság „kezdetét”.

Két góllal nyert otthon a Fehérvár (Fotó: Török Attila)