Női NB I: 8–0 itt is, ott is – kiütéses MTK- és FTC-siker

M. D.M. D.
2020.11.21. 15:26
Vágó Fanny valószínűleg szívesen felcserélné az ETO elleni dupláját a BL-főtáblára (Fotó: Földi Imre, archív)
Az MTK a Haladás-Viktóriát, a Ferencváros az ETO FC Győrt verte meg 8–0-ra a női labdarúgó NB I 11. fordulójában szombaton.

Az FTC a sikertelenül megvívott szlovéniai Bajnokok Ligája-selejtező után a Kocsis Sándor Sportközpontban 8–0-ra kitömte az első győzelmét az előző fordulóban elkönyvelő ETO-t. A fővárosi zöld-fehéreknél a góllövőlista éllovasa, Vágó Fanny duplázott – így már 17 találatnál jár –, a 19 éves Nagy Viktória pedig életében először triplázott az NB I-ben.

A listavezető MTK már az 5. percben 2–0-ra vezetett a szombathelyi Viktória ellen – melynek kapuját a 15 esztendős Németh Viktória védte –, aztán az első félidő végén a 18. életévében járó Stefán Bernadett is betalált, az első osztályban most először, a szünet után pedig fölényessé, sőt Csányi Diána duplájával kiütésessé tette sikerét a hazai együttes.

A kiesés elkerüléséért zajló csata szempontjából fontos mérkőzésen a szegedi Szent Mihály a kétszer eredményes Savanya Csilla vezérletével 3–0-ra legyőzte a sereghajtó Kelen SC-t.

NŐI NB I
11. FORDULÓ
Ferencváros–ETO FC Győr 8–0
(Vágó F. 24., 58., Cameron 35., Mosdóczi 45. – 11-esből, Nagy Viktória 78., 80., 90., Hasanbegovic 86.)
MTK–Haladás-Viktória 8–0 (Mayer 1., Kocsán 5., Stefán 41., Németh L. 52., Pápai 58., Szemán-Tóth 65., Csányi D. 67., 77.)
Szent Mihály–Kelen SC 3–0 (Savanya 33., 80. – az elsőt 11-esből, Koprena 70.)
DVTK–Astra HFC 3–0 – játék nélkül