A Honvéd a sírból hozta vissza a Paks elleni meccset

2012.08.19. 18:36
A Honvéd ikszelt a Pakssal (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Honvéd kétgólos hátrányt ledolgozva 3–3-as döntetlent játszott hazai pályán a Pakssal. Ezzel a Honvéd megőrizte veretlenségét, és a Debrecent visszaelőzve visszaállt a tabella első helyére.

A Honvéd remekül kezdte a szezont, hiszen az első három fordulóban három győzelmet aratott, így százszázalékos teljesítménnyel vezette a tabellát a negyedik forduló előtt. A Paks rajtolt jól, ugyanakkor legutóbbi két bajnoki összecsapásán veretlen maradt a Honvéddal szemben.

A Paks a találkozó első támadásából megszerezte a vezetést! A hatodik percben Heffler Norbert bal oldali beadását Kiss Tamás hat méterről Czuczi Márton kapujának jobb felső sarkába fejelte. 0–1

Nem sokáig váratott magára a Honvéd válasza, tíz perccel később Baráth Botond indította a bal oldalon Diabyt, aki lefutott az alapvonalig, középre tekerte a labdát, Borisz Zsivanovics pedig öt méterről a kapuba fejelt. 1–1

Pár perccel később Ivancsics Gellért végzett el szabadrúgást tíz méterre a kaputól, a labda a lécről pattant vissza a mezőnybe. Egyértelműen a Honvéd birtokolta többet a labdát, és miután kiegyenlítettek a hazaiak, úgy tűnt, hogy meg tudják fordítani a találkozót rövid időn belül, de a 36. percben jött Simon Attila, aki húsz méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–2

Az igazi feketeleves ugyanakkor még hátravolt a hazai szimpatizánsok számára, hiszen a 45. percben Sipeki István megszerezte a Paks harmadik gólját is. A középpályás senkitől sem zavartatva vezethette a labdát a Honvéd térfelén, majd 22 méterről kapura lőtt, a remekül helyezett labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–3

A második félidő első nagy helyzete a fővárosi együttes előtt adódott, de Diaby öt méterről a kapu fölé csúsztatott óriási helyzetben Johnson jobb oldali beadásából. Aztán négy perc alatt kiegyenlített a Honvéd! A frissen beálló Vernes Richárd fejelt gólt a 62. percben (2–3), majd négy perc elteltével Vernes ugratta ki Délczeg Gergelyt, aki tizenegy méterről a bal alsó sarokba gurított. 3–3

Az eredmény a hátralévő időben már nem változott, így a Honvéd megőrizte veretlenségét, és visszaállt a tabella élére, megelőzve a bajnoki címvédő Debrecent.