Hajrában szerzett góllal nyert a Barcika a Misleny ellen

F. E.F. E.
2023.10.01. 16:50
Süttőék (képünkön jobbra) a hajrában szerzett góllal tartották otthon a három pontot (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a fordulót megelőzően 11. helyezett Kazincbarcika a 4. helyen álló Kozármislenyt fogadta. Sokáig úgy tűnt, gól nélkül ér véget a találkozó, azonban a hajrában Szekszárdi Milán távolról betalált a vendégek kapujába, így a hazaiak otthon tartották a három pontot (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 350 néző. Vezette: Lovas László (ifj. Varga Gábor, Vrbovszki Pál)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován (Székely K., 85.), Szekszárdi M., Heil, Papp M., Süttő – Csatári, Kártik (Ferencsik, 72.), Szabó B. (Gyurkó M., 85.) – Kurdics (Kotula M., 77.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág (Sági, a szünetben), Füredi, Turi – Nagy E., Kozics – Barkóczi (Molnár Á., a szünetben), Vajda (Major S., 65.), Kirchner (Hegedűs M., 71.) – Tóth Z. (Horváth P., 81.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Szekszárdi M. (88.)
Csábi József
: – Jó formában lévő csapattal játszottunk, és sok sérülés nehezítette a helyzetünket. Megérdemeltük a győzelmet.
Aczél Zoltán: – Az első félidőben jobban játszott a hazai csapat. A második játékrészre feljavultunk, de nem volt igazán nagy helyzetünk, megérdemelten nyert a Barcika.

Eddig minden tétmérkőzését (a maival együtt négyet) megnyert a kék-sárga mezes Barcika a Kozármisleny ellen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

A Barcika számára nem kezdődött jól a találkozó, hiszen az előzetesen a kezdő csapatban helyet kapó Morínigo a bemelegítés közben megsérült, így Csábi József vezetőedző Kurdicsot nevezte a helyére.

Bár a két csapat közös múltját figyelembe véve a hazaiak voltak a mérkőzés esélyesei, a tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendégek reménykedhettek győzelemben a találkozót megelőzően.

Az első játékrészben komolyabb helyzet egyik csapat előtt sem alakult ki, bár a baranyai vármegyeiek betaláltak a hazai kapuba, de azt lest miatt nem adta meg a játékvezető.

A második félidőben mindkét edző cserékkel tördelte a játékot, igyekezett frissíteni csapatán. A Barcika fokozatosan vette át az irányítást, dolgozta ki a ziccereket, de már-már úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel ér véget a találkozó. A mérkőzés hajrájában, a 88. percben Csatári paszát követően azonban Szekszárdi Milán körülbelül 35 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 1–0.

A folytatásban is adódott még helyzet a hazaiak előtt, de Lékai bravúrral hárított, ahogy többször is a találkozón.

Ezzel megszerezte harmadik győzelmét a Kazincbarcika, és továbbra is veretlen a Kozármisleny ellen. November első felében ismét találkozik egymással a két együttes, Kozármislenyben, ugyanis a MOL Magyar Kupában is ellenfelek lesznek.

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

Az utolsó percekig harcolt a bordó mezes Kozármisleny, de az utolsó percekben kapott góllal pont nélkül távozott Kazincbarcikáról (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+4. perc: Egy vendég bedobást követően véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Székely K. passzát követően Gyurkó fordul kapura, Lékai bravúrral hárít.

90. perc: Négy perc a ráadás a találkozó végén.

88. perc: Csatári passzát követően Szekszárdi M. átveszi a labdát, igazít rajta, majd körülbelül 35 méterről lövi azt a vendégek kapujába. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–0

85. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Ternován és Szabó B. hagyják el a pályát, helyükön Székely K. és Gyurkó M. folytatják.

84. perc: Az előbbi szabálytalanságot követően elvégzett szabadrúgást Kozics lövi a kapu fölé.

83. perc: Heil is besárgul a mérkőzésen.

81. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Kozármisleny: Tóth Zoltán hagyja el a játékteret, helyére Horváth Péter érkezik.

77. perc: Ismét változtat a Barcika: Kurdics helyére érkezik Kotula M.

73. perc: Süttő gyorsan elvégzett szabadrúgását követően Kurdics nem tudja átvenni a labdát, így a meccs eddigi legnagyobb helyzete marad ki.

72. perc: Cserélnek a hazaiak is: Kártikot váltja Ferencsik.

71. perc: Ismét változtat Aczél Zoltán: Kirchner helyére érkezik Hegedűs M.

68. perc: Kártik kap sárga lapos figyelmeztetést.

65. perc: Cserélnek a vendégek: Vajda helyére érkezik Major S.

64. perc: Kurdics távoli lövése kerüli el a vendégek kapuját.

62. perc: A megítélt szabadrúgást Süttő végzi el, Lékai hatalmas bravúrral hárít.

61. perc: PIntével szemben szabálytalankodik a tizenhatos sárkánál Nagy E., amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesül.

59. perc: Szekszárdi M. visszalövi a labdát a védők mögé, Pinte indul is rá, de Lékai jó ütemben érkezik ki kapujából.

58. perc: Molnár Á. kap jó labdát szélen, lövését védi Tóth B.

50. perc: Süttő szögletét követően Szekszárdi M. fejesét blokkolják a vendég védők, az ismétlést Csatári lövi fölé.

48. perc: Turi lövését blokkolja Szekszárdi M.

46.perc: Kezdetét veszi a második félidő. A szünetben cserélt a Kozármisleny együttese: Gajág helyére Sági érkezett, míg Barkóczit Molnár Á. váltotta.

45+3. perc: Véget ért az első játékrész.

A kék-sárga mezben játszó Barcika harmadik győzelmét szerezte meg (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45. perc: Az első félidő végén három perc a hosszabbítás.

44. perc: Barcikai labdaszerzést követően Szabó B. vállalkozik távolról lövésre: körülbelül 28 méterről leadott erőteljes bombáját Lékai hárítja.

41. perc: Tóth Z. ugyan betalál a hazaiak kapujába, de a játékvezető már hamarabb lefújta az akciót les miatt.

36. perc: Szabó B. vezeti középen a labdát, majd szélre passzol Süttőhöz, aki középen Kurdicsot keresi, de a passzba Gajág ér bele.

31. perc: Csatári iramodik meg a jobb szélen, a középre adott labdáját Szabó B. lövi kapu fölé.

25. perc: Hazai labdavesztést követően a labda Beke elé kerül, aki távolról lő, kapu mellé.

22. perc: Süttő passzol laposan az érkező Csatárihoz, de a vendég védők belelépnek, így megakadályozzák a hazai gólszerzési lehetőséget.

20. perc: Csatári kap sárga lapos figyelmeztetést.

14. perc: Tóth B. kidobás során hibázik: Kirchnerhez dobja a labdát, azonban az kipattan róla.

13. perc: Barkóczi indítja Tóth Z.-t, a kibontakozó vendég akció les miatt hiúsul meg.

7. perc: Kurdics kap remek labdát, Gajág szereli szabályosan a tizenhatoson belül.

5. perc: Pinte iramodik meg szélen, majd lő: Lékai nagy vetődéssel tudja kitolni a labdát.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a hazaiak kék-sárgában, a vendégek bordóban lépnek pályára. A Kozármisleny indítja útjára a labdát.

Előzetesen a kezdő csapatba jelölte a paraguay-i Morinígót Csábi József, de az utolsó pillanatban változtatott: Kurdics játszik a helyén.

A hazaiak a mai mérkőzésen nem számíthatnak az előző fordulóban a kiállítás sorsára jutott Ádám Ferencre, valamint Csilus Tamás sérülés miatt nem áll az edzői stáb rendelkezésére.

A Kozármisleny és a Kazincbarcika eddigi három egymás ellen játszott mérkőzésén (2 bajnoki és egy kupa) mindig a borsodiak diadalmaskodtak. Ennek ellenére nem lesz könnyű dolga Csábi József csapatának, hiszen a baranya vármegyeiek a tabella elején, a kék-sárgák pedig a középmezőny alsó részén helyezkednek el.

A kék-sárgában játszó Kazincbarcikáé a legtöbb döntetlen eddig a bajnokságban (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőnyben legtöbb döntetlennel – szám szerint hattal – rendelkező Kazincbarcika az elmúlt öt meccsén 11 pontot szerző Kozármisleny ellen.