Jó mérkőzésen négygólos döntetlen a Tisza-parti rangadón

S. L.S. L.
2023.09.27. 17:52
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Tiszakécskei LC és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia közönségcsalogató mérkőzése 2–2-es döntetlennel zárult.

A kék mezes Tiszakécske nézőcsalogató mérkőzést játszott a Szegeddel (Fotó: NS-archív)

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LCSZEGED-CSANÁD GA 2–2 (1–1)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 500 néző.Vezette: Takács Tamás (Vígh-Tarsonyi Gergő, Belicza Bence Péter)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á.– Balázs B., Fodor F., Viczián – Bencze M. (Grünvald, 70.), Szekér Á., Kocsis D. (Krivocjuk, 80.), Szőr, Erdei (Torvund, 70.) – Bertus (Csáki, 80.), Zamostny (Cipf, 75.). Vezetőedző: Vas László
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. (Kővári, 65.) – Óvári Zs. (Doncsecz, 55.), Haris, Gajdos (Prosser, 55.), Márkvárt, Nyári (Borvető, a szünetben) – Bíró. Vezetőedző: Sztevanovics Alekszandar
Gólszerző: Zamostny (18. –11-esből), Kocsis D. (48.), ill. Haris (36.), Márkvárt (70.)
Kiállítva: Márkvárt (82.)
Vas László: – Fájó, hogy jó mérkőzés után nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettük volna. A mérkőzés nagy részében rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfelünkre. Kétszer is előnyt szereztünk, de nem jól sáfárkodtunk vele. Az első kapura lövéséből az ellenfél megszerezte az egyenlítést, aztán megint vezetéshez jutottunk, de utána passzívvá váltunk, ami nem tetszett. Nem volt benne a meccsben, hogy ismét kiegyenlítenek, mégis sikerült nekik. Utána már nem tudtuk magunk javára fordítani a mérkőzést. Ennek ellenére megdicsértem a fiúkat, mert a hozzáállásunk megfelelő volt. Tanulnunk kell a hibákból.
Sztevanovics Alekszandar: – Nem ilyen mérkőzésre számítottunk, nagyon nehéz meccs volt ez számunkra. Rosszul érkeztünk meg ebbe a találkozóba. A Tiszakécske meglepett minket. Mi szenvedtünk végig. Egy pontot sikerült elvinnünk, igaz, az utolsó pillanatban megvolt az esélyünk a győzelemre. Összességében jobb volt a Tiszakécske, az az igazság. Az egy ponttal elégedett lehetek, a mutatott játékkal viszont abszolút nem.

A mérkőzés elején kiegyenlített játék folyt, aztán egyre jobban átvette a dominanciát a tiszakécskei csapat. Ez a fölény a 18. percben érett góllá, büntetőből Zamostny Balázs szerezte meg a vezetést. A kécskei támadó magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába. A vezetés után még magabiztosabban futballozott a hazai csapat. Semmi jel sem utalt arra, hogy a szegediek egyenlíteni fognak, de az első lehetőségükből, amikor felértek a kécskei kapu elé, egyenlíteni tudtak.Gera Norbert futott fel a 16-osig a 36. percben, laposan bejátszotta középre a labdát Haris Attilának, aki faképnél hagyta védőjét egy fordulással, és könnyedén Kiss Ágoston kapujába lőtt.

A második félidőt jól kezdték a hazaiak, a48. percbenKocsis Dominik góljával újra vezetéshez jutottak. Egy hazai szöglet után továbbcsúsztatták a labdát az ötösnél, majd a hazai játékos belsővel a szegedi kapuba lőtt. Ezt követően sem utalt arra semmi jel, hogy a meddő szegedi próbálkozások gólra vezethetnek, mégis sikerült egyenlíteniük a vendégeknek. A 70. percbenMárkvárt Dávid egy átlövésgóllal egalizált. A 82. percben isméta szegediek középpályása volt a főszereplő, aki utolsó emberként szabálytalankodott, így piros lapot kapott.

Az emberelőnyt a hazai csapat már nem tudta kihasználni a hátralévő percekben, hiába helyezett nyomást a szegedi kapura, ráadásul a lefújás előtt egy szegedi kontra után ajtó-ablak helyzetben hibázott Prosser. Erre mondják, hogy kihagyta a meccslabdát. Összességében jó mérkőzést láthatott a közönség, de a döntetlennel egyik csapat sem lehet igazán elégedett. 2–2

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Jó mérkőzést láthattak a szurkolók, mindkét csapat a győzelemre tört a második félidőben.

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+2. perc: Prosser óriási helyzetben lőtt kapura. Kiss védte a ziccert.

90+1. perc: Nagy Zs. kapott sárga lapot.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

82. perc: Márkvárt Dávid utolsó emberként rántotta le az egyik kécskei játékost. Piros lap a jutalma.

81. perc: Bíró Bence kapott sárga lapot.

80. perc: Bertus helyére Csáki jön be, Kocsist pedig Krivocjuk váltja a kécskeieknél.

75. perc: Zamostny helyére Cipf jött be.

74. perc: Kécskei tűzijáték a szegedi kapu előtt. Végül Zamostny lőtt fölé.

70. perc: Kettős kécskei csere: Erdei helyett Torvund,Bencze helyett Grünvald a pályán.

70. perc: GÓÓL!!! Márkvárt Dávid góljával egyenlített a Szeged. 2–2

65. perc: Újabb vendég csere: Tóth B. helyére Kővári áll be.

64. perc: Balázs B. kapott sárga lapot.

58. perc: Viczián is sárga lapot kapott.

55. perc: Kettős szegedi csere: Óvári helyett Doncsecz,Gajdos helyett Prosser a pályán.

54. perc: Szőr Levente kapott sárga lapot.

48. perc: GÓÓLLL!!!! Kocsis Dominik góljával újra vezet a Tiszakécske. Egy hazai szöglet után továbbcsúsztatták a labdát az ötösnél, majd Kocsis belsővel a szegedi kapuba lőtt. 2–1

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cseréltek a szegediek: Nyári helyére Borvető érkezett.

45. perc: Bertus lövésével ért véget az első félidő. A jobb kapufa mellett suhant el a labda.

36. perc: GÓÓLL!!! Haris Attila góljával egyenlített a Szeged. Gera Norbert futott fel a 16-osig, majd laposan bejátszotta középre a labdát Harisnak, aki faképnél hagyta védőjét egy fordulással és könnyedén lőtt Kiss Ágoston kapujába. Először értek fel a szegediek a tiszakécskei kapuig...1–1

32. perc: Mezőnyben zajlik a játék. A kapuk nem forognak veszélyben. A tiszakécskeiek birtokolják többet a labdát.

18. perc: GÓÓL!!! Zamostny Balázs értékesítette a tizenegyest. Molnár-Farkas jobbra dőlt, Zamostny pedig laposan balra gurította el. 1–0

16. perc: Büntetőhöz jut a Tiszakécske. Erdei Carlot lökik fel a 16-oson belül.

10. perc: Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott. A tiszakécskei csapat többet volt az ellenfél térfelén, de komoly gólszerzési lehetőség még nem adódott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Tiszakécske a vendégként még veretlen Szeged ellen.