A kapusok parádéztak, nem született gól a Pécs–Szegeden

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.05.08. 16:50
Nikitscher (pirosban) és Horváth Krisztofer csatáztak nagyot a mezőnyben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a PMFC a dobogóra vágyó Szegedet fogadta. A találkozót mindkét gárda csak egy-egy periódusban tudta irányítani, gólt viszont egyik csapat sem tudott szerezni, így maradt a 0–0 és a pontosztozkodás.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 900 néző. Vezette:Bana Gergely (Aradi József, Kiss Balázs)
PMFC: Bukrán – Sági, Rácz L., Dávid Z. (Zsemlye, a szünetben), Katona L. – Grabant (Geiger, a szünetben), Futó, Nikitscher, Hegedűs M. (Svedyuk, 26.) – Bíró B. (Tihanyi, 57.), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
Szeged: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 82.), Kovács M. – Gajdos (Gréczi, 67.), Horváth K., Csoboth (Dobos Á., 88.) – Kóródi (Haruna, 88.). Megbízott edző: Andorka Péter
Vas László
: – Jó csapat a Szeged, bár az edzőváltás miatt nyilván van egy kis zavar náluk. Mi is sok problémával küzdünk, de szívvel-lélekkel játszottak a fiúk. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül igazságos döntetlen született.
Andorka Péter: – Kompaktan, jól játszottunk, csapatként funkcionáltunk. A befejezéseknél azonban nem koncentráltunk eléggé.

Nem kezdett igazán jól a PMFC a Szeged ellen, az első percekben dekoncentráltan játszott. Sági ebben az időszakban rá is ijesztett a hazai nézőkre, hazaadása elszállt Bukrán mellett, s a labda nem sokkal ment csak a kapu mellé.

A korai zavar elmúlásával a Pécs átvette a találkozó irányítását, s több veszélyes pontrúgást is kiharcolt. Adamcseknek, Grabantnak és Dávidnak is volt veszélyes, kapura tartó lövése, aminél vagy egy vendégvédő, vagy Molnár-Farkas mentett bravúrral.

Kővári nem tett jó benyomást ezúttal korábbi csapata szurkolóira (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

A Szeged sem tétlenkedett közben, többször is veszélyesen kontrázott, ezekből talán Csobothé volt a legveszélyesebb, aki egymaga száguldott a felezőtől a tizenhatosig, de ott estében csak a jobb kapufát találta el Bukrán mellett.

A fordulás utáni első negyedóra a szegedieké volt. Előbb Simon Ádám szabadrúgásból volt közel a vezetés megszerzéséhez, majd azonnal az ő szögletéből Temesvári, de Bukrán mindkétszer bravúrt bemutatva hárított.

A folytatásban még itt is, ott is voltak helyzetek, de igazán egyik gárda sem járt közel a gólszerzéshez, így pontosztozkodás lett a vége, 0–0.

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

Véget ért a mérkőzés, osztoznak a pontokon a csapatok!

89. perc:Pejovics kapott sárga lapot egy kései belépőért.

88. perc:Csoboth helyére Dobos és Kóródi helyére Haruna érkezett a vendégeknél.

83. perc: Zsemlye lőtt 18 méterről, de egy védő lábán megpattant a labda, így nem talált kaput.

82. perc:Simon Ádám helyére Farkas érkezett a vendégekhez.

Simon Ádám nem tudott túljárni Bukrán eszén (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

76. perc: Gréczi robogott el egy indítással a jobb oldalon, de a lövését Bukrán bravúrral védte.

75. perc: Futó veszélyeztethetett volna, de a szegedi védők a pécsi középpályásra rúgva a labdát kiharcolták a kirúgást.

Rácz László hátra fele vetődve igyekezett bevenni Molnár-Farkas kapuját (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

67. perc:Gajdos helyére Gréczi érkezett a vendégeknél.

64. perc:Katona Levente kapott sárga lapot reklamálásért.

57. perc: Cserélt a PMFC, Bíró helyére Tihanyi érkezett.

Grabant beadásaiban volt veszély (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

56. perc: Simon Ádám szögletét Temesvári fejelte közelről kapura, de Bukrán újabb bravúrt mutatott be.

55. perc: Simon Ádám végzett el a bal oldalról szabadrúgást. Egyből kapura tekert, de Bukrán nagyot nyújtózva fölé ütötte.

50. perc: Kővári került jó helyzetbe, Rácz lábai között lőtt kapura, de Bukrán fogta a próbálkozást.

46. perc: Folytatódik a találkozó a szünetben a PMFC cserélt! Dávid és Grabant helyén Zsemlye és Geiger folytatja.

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Csoboth passzolt remekül Kóródihoz, de a támadó tíz méterről Bukránba passzolta a labdát.

45. perc: Horváth Krisztofer rúgott Grabant után, ez most nem ért sárgát.

Nikitscher (pirosban) és Horváth Krisztofer szinte elválaszthatatlanok voltak (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

42. perc: Szögletet követően rendezett tűzijátékot a PMFC. Előbb félfordulatból Adamcsek próbálkozott tizenhat méterről, a védőről visszavágódó labdát Grabant tűzte rá 17 méterről egy igazítás után, majd a lepattanóból ismét Adamcsek lőtt a tizenhatos sarkáról, de ekkor már Molnár-Farkas hárított nagyot nyújtózva.

41. perc: Csoboth szólózott át a pécsi térfélen, de a befejezés nem sikerült jól. Estében a jobb kapufát forgácsolta szét.

38. perc: Gajdos 19 méterről, kissé balról laposan lőtte el a szabadrúgást, de Bukrán számított erre.

33. perc: Futó jobb oldali szabadrúgását Bíró Bence vette le az ötösön, de Dávid Zoltán tüzelt, Molnár-Farkas viszont óriási bravúrral védett.

30. perc:Temesvári kapott sárgát egy durva belépő után.

26. perc:Hegedűs nem tudta folytatni a játékot, Svedyuk érkezett a helyére.

Katona is besegített Bukránnak a meleg helyzetekben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

23. perc:Sági Milán kapott egy szabályosnak tűnő szerelés után sárga lapot.

22. perc: Hegedűs Márk maradt lent egy ütközés után. Úgy tűnik, kényszerű csere lesz a PMFC-nél.

13. perc: Grabant lapos jobb oldali beadása jó helyen találta meg Bíró Bencét, a csatár viszont a labdaátvétel után Pejovics szorításában nem talált kaput.

Nem minden próbálkozás volt veszélytelen a játékosok testi épségre (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

10. perc:Adamcsek Máté kapott sárga lapot egy durva belépőért.

8. perc: Egy jobb oldali szöglet a hosszú oldalon Adamcseket találta meg, azonban a támadó kapáslövése nem talált kaput. Így lett viszont csak igazán veszélyes, mert a másik oldalon Katona lecsapott rá, magas centerezését viszont Bíró Bence nem érte el.

3. perc: Sági tette haza Bukránnak a labdát, de rosszul sikerült az átadás, így sprintelhetett vissza a kapus. A labda nem sokkal pattogott el a kapu mellett.

A dobogóra fókuszál a Szeged (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

1. perc: Kezdődik a találkozó! A fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát, a hazaiak szokásos piros-fekete mezükben léptek pályára.

Készen áll a PMFC a Szegedre (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a gyenge formában lévő Pécs a feljutásról még nem lemondó Szeged ellen.