Továbbra is nagyon megy a Paksnak a Puskás Akadémia ellen!

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.11.20. 12:20
A Paks 4–1-re megverte odahaza a Puskás Akadémiát a labdarúgó NB I 13. fordulójában.
Micsoda gól volt! (Fotó: Meder István)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Micsoda gól volt! (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Paksi FC–Puskás Akadémia 4–1 (Ádám 7., Böde 26., Bognár I. 45+1., Sajbán Máté 89., ill. Corbu 86.)
Paks, Paksi FC Stadion, 1019 néző. V: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Edmund Hillary, aki elsőként mászta meg a Mount Everestet, önéletrajzi könyvében írja, hogy rizikó nélkül nincs győzelem. Nos, nem tudni, Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője olvasta-e a világhírű művet, ám az bizonyos, hogy a kockáztatás nagymesterei közé tartozik a magyar labdarúgásban. S hogy nem a levegőbe beszélünk, bizonyítja a szombati Puskás Akadémia elleni bajnoki mérkőzés is. Beáldozott három védekezésben jeleskedő labdarúgót, Lenzsér Bencét, Tamás Olivért és Papp Kristófot, s inkább hat támadásban erőset szerepeltetett, elöl a két „tankot”, Böde Dánielt és Ádám Martint, míg mögöttük a nehéztüzéreket, Balogh Balázst, Sajbán Mátét és Bognár Istvánt.

Ezzel a hadrenddel és állománnyal nem csupán csata, hanem háború is nyerhető, így aztán nem véletlen, hogy már a 8. percben vezetést szerzett a Paks, illetve hogy a 26. percben kettő, majd a félidő végére három gólra nőtt az előnye. Az csak természetes, hogy a két erőcsatár hozta össze az első játékrész góljait. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy Ádám Martin fejesét, Böde Dániel esernyőjét, majd Bognár István lövését is csak nézte a felcsútiak válogatott kerettag labdarúgója, Spandler Csaba. A Puskás Akadémia egyáltalán nem érzett rá, mit kellene játszania sokat kockáztató riválisa ellen. Erőtlen, pontatlan, lassú támadásokkal nem lehetett megbontani az amúgy hézagos hazai védekezést, ha mégis a kapu közelébe kerültek a vendégek, Nagy Zsolt a háló helyett a stadionon kívülre rúgta a labdát. De a nagyobb baj az, hogy a „tankelhárítókat” Felcsúton felejtették.

A második félidőre már csupán két kérdés maradt. Egyrészt, hogy megismétli-e a Paks augusztus eleji teljesítményét, amikor is hat gólt rámolt be a Puskás Akadémia kapujába, vagy biztonsági futballra áll át, másrészt, hogy a Puskás meg tud-e szabadulni a Paks-fóbiától. Nos, a tankokból kifogyott a muníció, a nehéztüzérek viszont előbb a kapufát, majd a kaput is eltalálták. A gyengén, ötlettelenül, kellő agresszivitás nélkül futballozó Puskás Akadémia erejéből csak a szépítésre futotta.

1. Ferencvárosi TC 11 8 1 2 24–9 +15 25
2. Puskás Akadémia 12 8 1 3 19–15 +4 25
3. Kisvárda 13 7 3 3 21–15 +6 24
4. Mol Fehérvár 12 5 5 2 16–11 +5 20
5. Mezőkövesd 13 5 4 4 18–21 –3 19
6. Paksi FC 13 5 2 6 32–27 +5 17
7. Zalaegerszegi TE 13 4 3 6 18–29 –11 15
8. Budapest Honvéd 12 4 1 7 21–25 –4 13