Szabó Miklós
Bozóky Imre, volt MLSZ-elnök és Sebes József, a decemberi beszámoló még egymás mellett ült
Szabó Miklós
Bozóky Imre, volt MLSZ-elnök és Sebes József, a decemberi beszámoló még egymás mellett ült
Az amatőrcsapatok, illetve a profi klubok közgyűlési küldöttei már hozzájuthattak a dokumentumokhoz, a szövetség végül saját honlapján mindenki számára elérhetővé, nyilvánossá tette a beszámolókat.
Kisteleki - igen,
Pellady - nem!
Velencén, az amatőrküldöttek mai, rendkívüli közgyűlést előkészítendő megbeszélésén váratlanul megjelent Pellady Péter, MLSZ-elnökjelölt, hogy a jelenlévőkkel ismertesse programját. Ám Pelladyt nem engedték be abba a terembe, ahol a tanácskozás folyt, majd annak végeztével szavazásra bocsátották: a napi elintézendőket követően meghallgassák-e egyáltalán. Végül arra hivatkozva, hogy a másik jelölt Genzwein Ferenc sincs jelen, végül egyhangúlag nemmel szavaztak a küldöttek. Kisteleki István – szintén MLSZ-elnökjelölt - ott volt ugyan a megbeszélésen, de csak mint a szövetség ad hoc bizottságának a vezetője segítette az ügyintézését, nem kampányolt megválasztása mellett. Igaz, erre jelen pillanatban olyan nagy szüksége nincs is: a jelenlévők harmincnyolcan mellette szavaztak, míg nyolcan tartózkodtak. Így ennek ismeretében az amatőrök arról döntöttek, hogy Kisteleki István támogatják majd a szavazáson. A küldöttek hat amatőrjelöltet szeretnének az MLSZ elnökségébe delegálni, a névsor: Helmeczy László (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye), Pál László (Heves), Fekete Miklós (Pest), Horváth Cs. Attila (Győr-Moson-Sopron), Rákóczi István (Baranya) és Nemes Ferenc (Fejér). Horváth és Nemes a korábbi elnökségnek is tagja volt.
A gazdasági beszámolót ketten jegyzik szignójukkal, mégpedig Kisteleki István ligaelnök, az MLSZ-t átmeneti jelleggel irányító ad hoc bizottság elnöke és Junákné Krizsó Ibolya, az MLSZ gazdasági igazgatója. Az FB-jelentést pedig dr. Sebes Józsefnek, a felügyelő bizottság elnökének az aláírása hitelesíti.
A beszámoló szerint az MLSZ-nek az idei évre 512 millió forint kötelezettség-vállalása, valamint 212 millió forint követelésállománya van.
A fizetendő összegből háromszáztízmillió forint belföldi és külföldi szállítók felé áll fenn.
A legnagyobb összeg, negyvenkilenc millió forint a Derball Kft.-t illeti – vezetője az a Pellady Péter, aki jelen pillanatban az egyik MLSZ-elnökjelölt -, de a követel rovatban is találkozhatunk a cég nevével. A szövetség ugyanis mindeközben majd’ hetvenmillió forintot vár a Derballtól…
Pellady Péter ezzel kapcsolatban megjegyezte: a majd’ húszmillió forintos, mindkét fél által elismert és nyilvántartott különbözet kiszámlázása időközben részükről már megtörtént, bár ez az elkészült beszámolóban még nem így szerepel, ott még nincs bekönyvelve.
Jelentős, negyvenkét millió forintos tartozása van a szövetségnek a válogatott játékosok felé, méghozzá prémium formájában, igaz ez két év alatt halmozódott fel.
A beszámoló említést tett a Commerzbanknál nyitott, százmilliós folyószámla-hitelről, amelyből ezidáig nyolcvannyolcmillió került felhasználásra, a hitel viszont idén lejár, tehát vissza kell fizetni.
Említést érdemel még az UEFA-tól műfüves kispályák építésére kapott harminckét-millió forintos támogatás, amelyet viszont más célokra használtak fel. Mivel ezzel a pénzzel, illetve annak felhasználásáról előbb-utóbb – de inkább előbb – el kell számolni az UEFA felé, jelen pillanatban ezt is nyugodtan tartozásnak lehet minősíteni.
A beszámoló kitér a követelésekre is, igaz a kétszáztizenkétmillió forintból harminchétmilliót behajthatatlanként könyvelnek el benne…
Eddig az ad hoc bizottság beszámolója, míg az FB által most elkészített jelentés tulajdonképpen annak a három vitaanyagnak az összefoglalója, amelyet 2005. november végén az MLSZ elnökségének a felkérésére kezdtek el összeállítani. Az eredményt december közepén hozták a közgyűlésen résztvevők tudtára és amelynek megismerését követően az NB I-es és az NB II-es klubok képviselői azonnali lemondásra szólították föl az MLSZ-elnökét, Bozóky Imrét.
Ez a beszámoló részletesebben taglalja a volt szövetségi kapitánnyal, Lothar Matthäus-szal és a Derball Kft-vel kötött szerződésekben foglaltakat, de kitér a Kentaro AG-val kötött szaktanácsadói megállapodásra is, amelyben a korábban már feltételezett visszaélésekre hívja fel a figyelmet.
A beszámoló négy pontban összegzi, hogy az elkövetkezendő harminc napban milyen intézkedéseket kell eszközölni az említett ügyekkel kapcsolatos.
"– Az Elnökség soron kívül tárgyalja meg a szakértői jelentésből adódó intézkedéseket és a szükséges szervezeti-, személyi-, jogi- és pénzügyi elszámolási kezdeményezéseket tegye meg.
– A már feltárt és a bekérendő nyilatkozatok alapján felmerülő felelősségek vonatkozásában a szükséges intézkedéseket kezdeményezze.
– Az elmaradt köztartozások és nyilvántartási feladatok rendezése céljából – az APEH megállapításait is figyelembe véve – a szükséges belső- és külső jogi és/vagy egyéb kezdeményezéseket tegye meg.
– A feltárt belső működési problémák figyelembe vételével mind az Alapszabályt, mind az SzMSz-t és csatolt pénzügyi-, gazdálkodási szabályzatait – soron kívül – áttekinteni, egyes esetekben módosítani szükséges."