Női kosár NB I: fölényes győri győzelem a PINKK ellen

K. Zs.K. Zs.
2020.10.28. 18:51
Brianna Kiesel (balra) 18 ponttal járult hozzá a győri sikerhez (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
A Győr hazai pályán 92–78-ra legyőzte a PINKK-et a női kosárlabda NB I 8. fordulójának szerdán lejátszott mérkőzésén. A győriek három negyed után több mint húsz ponttal vezettek, a vendégek a végjátékban kapaszkodtak közelebb.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–PINKK-PÉCSI 424 92–78 (29–19, 23–15, 22–18, 18–26)
Győr, 100
néző. V: Nagy V., Horváth B., Major
GYŐR: KIESEL 18, DOMBAI 13/6, Révész B., TÖRÖK Á. 17/9, MOMPREMIER 27. Csere: Keita 4, Varga Zs. 11, Baffy, Rozmán 2. Edző: Iványi Dalma
PINKK: VORPAHL 26/9, VÁRI 19/9, Szücs L. 5/3, Demeter N. 7, Sarauskaite 4. Csere: Zubac 7, Tenyér 4, Kovács K. 4, Jáhni, Horváth Zs., Pucz 2, Borbás. Edző: Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–12. 8. p.: 21–19. 13. p.: 34–24. 17. p.: 44–30. 24. p.: 61–41. 28. p.: 70–48. 34. p.: 84–59. 38. p.: 90–69
Kipontozódott: Révész B. (27. p.), Keita (39. p.)
Iványi Dalma:
– A kezdésbe kicsit belealudtunk, erre némi magyarázatot ad az esélyesség terhe mellett az újólag kényszerűen felforgatott csapat. Később viszont fel tudtunk pörögni, jól szálltak be a cserék, onnantól jó ritmusban játszottunk, és az történt a pályán, amit mi akartunk.
Vanja Miljkovic: – Voltak a mérkőzésnek olyan periódusai, amikor helytálltunk, de ez a magyar bajnokságban a jó képességű Győr ellen kevésnek bizonyult. Nem tudtunk folyamatos koncentrációt mutatni, ezért teljesített hullámzóan a csapat.