Férfi kosár Euroliga: Hanga főszereplésével előnyben a Real

KERESZTURY GÁBOR (KEZDŐ5.HU)KERESZTURY GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2022.04.21. 08:08
Hanga Ádám hasznosan és ponterősen játszott (Fotó: Getty Images)
A férfi kosárlabda Euroliga final fourba jutásért zajló negyeddöntős párharcának első meccsén a Real Madrid 84–74-re nyert az izraeli Maccabi Tel-Aviv ellen. A spanyol együttes magyar játékosa, Hanga Ádám hasznosan és ponterősen játszott.

A Real Madrid az Euroliga alapszakaszának utolsó fordulójában visszacsúszott a negyedik helyre, ám szerencséjére a címvédő, egyre inkább tavalyi formáját idéző Efest elkerülte a final fourba jutásért vívott negyeddöntős párharcban. Természetesen az ötödik pozícióba befutó Maccabinak sem örülhettek felhőtlenül Hangáék, hiszen velük ellentétben az utolsó hat meccsét megnyerő izraeli gárda remek formában készülhetett a playoffra.

Az utóbbi hetek, hónapok pocsék szereplése után viszont most újra tiszta lappal indulhattak a madridiak, akik szépen összerakták a játékukat az első mérkőzésre. Már rögtön a feldobás után érezhető volt, hogy dominálni akarja az összecsapást a Real (17–10), a Maccabi azonban szívósan tapadt riválisára és ki is tudott egyenlíteni (34–34). Az első félidő hajrája aztán ragyogóan sikerült a hazaiaknak, akik fél percen belül három triplát berámolva válaszoltak, Hanga pedig szintén rövid időn belül 7 pontot termelt, így a nagyszünetre ismét meglépett a Real (47–38).

A második félidőben már nem volt több fordulat a meccsben, az addig is remeklő Causeur vezérletével magabiztosan őrizte vezetését a csapatként jól játszó, kiváló egyéni teljesítményeket is felvonultató Madrid. Az izraeliek természetesen mindent megpróbáltak, de 5 pontnál közelebb nem jutottak. 76–71-nél Hanga zsákolása adott újabb lendületet a hispánoknak, akik ezt követően lezárták a találkozót és 1–0-s vezetést szereztek a párharcban. Folytatás péntek este, szintén a spanyol fővárosban.

Hanga Ádám a Real Madrid kezdőcsapatának tagjaként 25 perc alatt 11 pontot (3/5 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető) dobott, mellette pedig volt még 2 lepattanója, 1-1 blokkja, labdaszerzése és eladott labdája, illetve 2-2 beütött és kiharcolt faultja (9 indexpont).

A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 20/12, Yabusele 15/9, Fernández 12/12, Hanga, Williams-Goss 11/3-11/3
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 20/12, Szorkin 12, Nunnally 11/6, Reynolds 10

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Real Madrid (spanyol, 4.)–Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 5.) 84–74 (25–19, 22–19, 18–18, 19–18)
Olympiakosz Pireusz (görög, 2.)–AS Monaco (francia, 7.) 71–54 (8–15, 25–11, 17–10, 21–18)
Csütörtök
FC Barcelona (spanyol, 1. kiemelt)–Bayern München (német, 8.)
Armani Exchange Milano (olasz, 3.)–Anadolu Efes (török, 6.)

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a győztesek bejutnak a belgrádi final fourba, amelyet május 19–21-én rendeznek.