Férfi kosár BL: fölényes Falco-siker Lengyelországban

FAZEKAS ZOLTÁN (Lublin)FAZEKAS ZOLTÁN (Lublin)
2021.01.06. 20:28
Váradi Benedek (jobbra) 19 pontot szerzett a Falcóban (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor – archív)
A Falco 83–59-re győzött a lengyel Lublin vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája szerdai játéknapján.

Nem várt izgalmakkal kezdődött a Falco lublini Bajnokok Ligája csoportköre 5. fordulójának szerdai mérkőzése, vagyis pontosabban annak felvezetése: a szombathelyieket a szállodából az impozáns, 4000 néző befogadására alkalmas sportcsarnokba szállító autóbusz a létesítmény külső kapujánál lerobbant. A járművet vezető sofőr percről percre idegesebben próbálta sebességbe tenni a buszt, de az csak hátrafelé volt hajlandó mozdulni, így a vezető öt perc kétségbeesett kísérletezés után zavartan széttárta a karjait, és szabadkozva leszállást rendelt el a magyar delegációnak, amelynek így 100 métert gyalogolnia kellett a bejutásért.

Gondolhattuk, merészen és optimistán, ez legyen a legnagyobb problémája a D-csoportban a feldobás előtt 2-2 győzelemmel és vereséggel harmadik helyen álló sárga-feketéknek, akiknek a kvartett keddi, másik találkozójának, a Nyizsnij Novgorod–Casademont Zaragoza meccs (92–98) eredményének tükrében nem kellett kockáztatniuk. Mert az az eredmény azt jelentette, hogy a Falcónak szerdai vereség esetén is maradna esélye a továbbjutásra. Amit vagy úgy érhet el, ha nyer Lublinban és utána bármilyen különbséggel megveri a Novgorodot a zárónapon, vagy kikap és utána hat ponttal legyőzi az oroszokat idegenben.

Azaz még a szerdai vereség is belefért az eddig nyeretlen lengyelek ellen, ami tulajdonképpen azért jelenthetett némi könnyebbséget, mert a keddi tréning végén meghúzódott, emiatt a meccsre át sem öltözött Kyan Anderson, a Falco amerikai irányítója.

Rengeteg technikai hiba és rossz dobás jellemezte a meccs első öt percét, de nem bántuk, mert az addig esett mindössze két kosarat Evan Bruinsma és Benke Szilárd jegyezte. Szerencsére előbb a Falco talált magára, Váradi Benedek hárompontosával már tízzel vezetett a magyar együttes, amely remek ritmusba került. Miközben a lengyelek teljesen elbizonytalanodtak, a vendégek hatalmas önbizalommal és remek dobóformával egyre csak növelték előnyöket, s a félidőre 28 pontos előnyt szereztek a teljesen széteső Lublinnal szemben.

Fordulás után még indított egy rohamot a hazai gárda, ám ezen a napon semmi esélye sem volt még csak megszorítani sem az ellenfelénél egy szinttel magasabban kosarazó magyar együttest, amely Váradi vezetésével, több ragyogó egyéni teljesítménnyel, köztük az új játékos, a horvát Boris Barac jó bemutatkozásával, nagyszerű sikert aratott, és már „csak” nyernie kell Novgorodban a továbbjutáshoz...

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
5. FORDULÓ
D-CSOPORT

START LUBLIN (lengyel)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 59–83 (7–17, 11–29, 17–15, 24–22)
Lublin,
zárt kapuk mögött. V: Yilmaz, Sahin (törökök), Kounelles (ciprusi)
LUBLIN: Laczynski 6/3, LAKSA 13/3, Dziemba 5, Borowski 9/3, Szymanski 8. Csere: Jeszke 4/3, Franke 12/6, Pelczar 2, Pszcola. Edző: David Dedek
FALCO: VÁRADI 19/9, Perl 11/3, Benke 8/6, BRUINSMA 12/6, Searcy 7. Csere: BARAC 14/3, LAKE 12, Doktor, Dancsecs, Kovács. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–5. 8. p.: 5–15. 14. p.: 11–28. 19. p.: 15–41. 21. p.: 18–48. 26. p.: 26–53. 26. p.: 56–43. 29. p.: 30–55. 34. p.: 42–67. 36. p.: 48–71
David Dedek:
– Borzasztóan kezdtünk, nem tudtuk végigjátszani a figuráinkat, lassan és körülményesen játszottunk, hagytuk a Falcót dominálni és óriási hátrányba kerültünk. Ez nem elfogadható. A második félidőben kissé feljavultunk, de nem volt sanszunk közel kerülni ellenfelünkhöz.
Gasper Okorn: – Nekünk fontosabb volt a meccs, mint a Lublinnak, főleg miután előző este megtudtuk, hogy egy itteni győzelemmel kedvezőbb helyzetbe kerülhetünk. Sajnos Kyan Andersont sérülés miatt elvesztettük, de így is nagyszerűen játszottunk. A védekezés és a lepattanózás volt a kulcs, uraltuk az első félidőt, amikor el is dőlt a meccs. Elégedettnek kell lennem és az is vagyok, Novgorodban dől el a sorsunk. Ez az eredmény a magyar kosárlabdázásnak is jó.

Keddi eredmény: Nyizsnij Novgorod (orosz)–Casademont Zaragoza (spanyol) 92–98