Női kézi NB I: Szöllősi-Zácsik vezérletével MTK-siker Kisvárdán

N. T.N. T.
2021.01.16. 21:05
Szöllősi-Zácsik Szandra 12 gólig jutott Kisvárdán (Fotó: Török Attila, archív)
Az MTK a 12 gólig jutó Szöllősi-Zácsik Szandra vezérletével 33–32-re nyert Kisvárdán a női kézilabda NB I-ben.

A meccs nagy részét uralta a Kisvárda, az 52. percben is még 28–25-re vezetett, az 57.-ben azonban már először az MTK-nál volt az előny. A 13 lövésből 12 gólig jutó Szöllősi-Zácsik három másodperccel a lefújás előtt lőtte a fővárosiak győztes gólját.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MTK BUDAPEST 32–33 (17–13)
Kisvárda, zárt kapuk mögött. V:
Altmár, Horváth M.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – UDVARDI 5, Karnik Sz. 4, Szabó N. 5 (4), Dombi L. 3, SISKA 6, Milosevics 3. Csere: Mátéfi D. (kapus), Dombi K., Soltész, Mihálffy 3, Bouti, Habánková 3, Termány. Edző: Bakó Botond
MTK: Győri B. – Dávid-Azari 2, Dakos 2, Szabados 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 12 (3), Marincsák 3, Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), Szekerczés, PÁL T. 8 (2), BUJDOSÓ-GERHÁTH 2, Sallai N. 1, Juhász Eszter. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 14. p.: 7–7. 18. p.: 11–8. 25. p.: 14–13. 37. p.: 21–16. 41. p.: 23–19. 47. p.: 24–23. 51. p.: 27–24. 57. p.: 29–30. 59. p.: 31–31
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Bakó Botond:
– Az Eb szünet utáni állapotokat ismerve, nagyon jó mérkőzés volt. Ennél jobban aligha tudtunk volna játszani, nagyon jól harcoltunk, mégis kikaptunk, ami miatt csalódottak vagyunk. Nem érdemeltünk vereséget, ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a játék színvonalához egyesek nem tudtak felnőni... Ez is elkeserítő, na meg az is, hogy az utolsó két-három perc nem a miénk volt.
Golovin Vlagyimir: – Nagyon örülünk a győzelemnek, amit az első ötvenöt perc játéka alapján talán meg sem érdemeltünk. A Kisvárda jól érzékelhetően nagyon felkészült a játékunkból, így semmi nem úgy működött, ahogy elterveztük. Viszont végig bírtuk erővel, és elsősorban Szöllősi-Zácsik Szandrának, valamint a szerencsének köszönhetően fordítani tudtunk.

1. Siófok 13 10 3 412–322 +90 20
2. FTC 9 9 310–186 +124 18
3. Győr 8 8 274–145 +129 16
4. MTK 9 7 2 290–272 +18 14
5. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
6. Debrecen 9 6 3 265–232 +33 12
7. Vác 11 6 5 307–310 –3 12
8. Fehérvár 9 3 6 227–280 –53 6