Női kézi NB I: a Fradinak nem okozott gondot az Érd

2014.11.05. 20:30
Az érdi Jekatyerina Kosztjukova próbálja megállítani Soós Viktóriát (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros az Érd, a Fehérvár KC pedig a Szeged ellen győzött hazai pályán könnyedén a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésein.

A Népligetben nehezen indult be a gólgyártás, szűk negyedóra után 5–3-at mutatott az eredményjelző. A több hétméterest is hibázó Ferencváros lendült bele hamarabb, és a szünetre már tekintélyes előnnyel vonulhatott (13–7). Ez a különbség a második félidőben érdemben nem változott, az Érdnek nem volt esélye a pontszerzésre.

A Fehérvár KC még simább mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a továbbra is egy ponttal szerénykedő Szeged ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I
9. FORDULÓ
FTC–RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 27–18 (13–7)
Elek Gyula Aréna, 600
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 1, Soós, Szucsánszki 4, Szamoránsky P. 1, TOMORI 13 (4), Szarka 2. Csere: Tomasevics (kapus ), Mészáros R. 1, Pena 4, Lukács V. 1, Cifra
ÉRD: Janurik – Krpezs 4 (3), Sz. Vukcsevics, Szekeres, Signaté 2, Kisfaludy, Schatzl 1 (1). Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), KOVÁCS ANNA 6, Pálos-Bognár, Klivinyi 5, Kosztjukova, Mester
Eredmény alakulása. 6.perc: 2–2. 10. p.: 4–2. 16. p.: 6–3. 20. p.: 10–4. 44. p.: 17–13. 56. p.: 23–17
Kiállítások: 4 ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4 ill. 5/4
ELEK GÁBOR, az FTC edzője:
– A védekezésünk és a kapusteljesítményünk remek volt, viszont voltak periódusok, amikor támadásban nem minden ment úgy, ahogy azt előre elterveztük. Mindazonáltal elégedett vagyok, hogy a védekezésünkkel kompenzálni tudtuk gyengébb támadójátékunkat. Nem kézilabdáztunk jó tempóban, de örülök, hogy ilyen játékkal is meggyőző fölénnyel nyertünk.
SZABÓ EDINA, az Érd edzője: – Az első félidőben rengeteg ziccert hagytunk ki, így a második félidőben túl sok energiánkat emésztette föl a visszakapaszkodás.

FEHÉRVÁR KC–SZEGED KKSE 38–25 (20–11)
Székesfehérvár, 500
néző. V: Kovács T., Mándli
FEHÉRVÁR: Kiss É. – CSÁKI 4, Hajduch 3, ISITATE 2, HORVÁTH B. 4, Tilinger 2 (1), KAZAI 6. Cs: Szavko (kapus), Bogoszavljevics 3, Becséri 2, Tanabe 2, LACKOVIC 4, MAYER 3, Májer 2, Szemenyei, Hrabovszky 1. Edző: Bakó Botond
SZEGED: Futaki – Hárs, Albert 1, Lojpur 2, Cubela 3, Barján 4, Dajka 2. Cs: Dobó M. (kapus), SZABÓ E. 5 (2), Mistric 1, Gulyás 1, ZSILÁK 5, Selmeci, Aron, Kiss K. 1 (1). Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6–1. 12. p.: 11–2. 18. p.: 15–5. 24. p.: 18–7. 28. p.: 20–10. 34. p.: 21–14. 40. p.: 25–16. 46. p.: 30–18. 52. p.: 34–20. 58. p. 36–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Bakó Botond:
– Sokkal jobban játszottunk, mint legutóbb az MTK ellen. Tudtuk, hogy vissza kell nyernünk a formánkat, és ehhez tétmeccsek kellenek. Elégedett vagyok, frissebben mozogtunk, az első félidőben gyorsan eldöntöttük a mérkőzést és jó teljesítményt nyújtottunk.
Marosán György: – Jó negyedórán keresztül nem műveltük ezt a sportágat, a visszarendeződéssel nagy problémáink voltak, míg átlövőteljesítményünkkel is elégedetlen voltam. Megint sok gólt kaptunk, nem szégyen itt kikapni, jobb csapat a Fehérvár.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 8 1 288–193 +95 17
2. Győri Audi ETO KC 8 8 267–152 +115 16
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 8 5 2 1 239–204 +35 12
4. Fehérvár KC 9 5 1 3 220–212 +8 11
5. Dunaújváros Kohász KA 8 5 3 198–175 +23 10
6. Érd 9 4 1 4 226–192 +34 9
7. Mosonmagyaróvári KC SE 8 2 2 4 190–218 –28 6
8. DVSC-TVP-AQUATICUM 8 3 5 187–218 –31 6