Női kézi MK: sima ETO-siker a DKKA ellen – jöhet az álomdöntő

V. Á.V. Á.
2022.05.28. 19:39
A Győri Audi ETO legyőzte (39–18) a Dunaújvárost a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében. A címvédő győriek a Ferencvárossal találkoznak a vasárnapi fináléban.
Linn Blohm 6 góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Linn Blohm 6 góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (Debrecen, Főnix Aréna)
ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KKA 39–18 (18–9)
Debrecen
, 1800 néző. V: Kovács-Sebők, Réti.
GYŐR: Leynaud – Faluvégi D. 1, Rju Un Hi 1, V. KRISTIANSEN 4 (1), PINTEA 4 (1), ANNE M. HANSEN 8 (1), Fodor Cs. 2. Csere: GLAUSER (kapus), BLOHM 6 (1), Schatzl Nadine 2, Lukács V. 4, Nze Minko 3, Háfra N. 3, Kürthi 1. Edző: Ambros Martín
DKKA: Bartulovic – Horváth G., Farkas J. 1 (1), Weisheitel 1, Nick V., Polics 3, Szalai B. Csere: Wéninger (kapus), Fodor N. 1, MATUCZA 4, Kiss Cs., Kazai, Krupják-Molnár 4 (3), Mrmolja, BORGYOS 3, Kukucska 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 14. p.: 9–3. 25. p.: 15–7. 38. p.: 22–11. 47. p.: 29–14. 55. p.: 34–16.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Végig igyekeztünk a saját játékunkra koncentrálni, megtiszteltük az ellenfelünket, hogy a legjobbunkat nyújtottuk. A védekezésünk jól működött, gyors gólokat szereztünk, elégedett vagyok és bizakodva várom a döntőt.
Vágó Attila: – Felszabadultan, teher nélkül játszott a csapat, igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni, és fiatal játékosaim jó teljesítményt nyújtottak. Nem vagyunk csalódottak, mentálisan már a bronzmérkőzésre koncentrálunk, nagyon szeretnénk éremmel hazatérni.

Jól kezdtek az újvárosiak (0–2), de ezt követően az ETO percei következtek – sorozatban hét gólt szerzett a címvédő (7–2). A DKKA a következő negyedórában csupán két gólra volt képes, míg a Győr könnyedén növelte az előnyét. A 26. percben 15–8-ra vezetett a MK címvédője, a félidőben 18–9 volt az állás.

Sok nyitott kérdés nem maradt a folytatásra. Az ETO magabiztos, 39–18-as győzelmet aratott, s a Ferencvárossal találkozik a vasárnapi döntőben.

A DKKA a Siófokkal mérkőzik meg a 3. helyért.