Női kézi El: a Siófok 11 góllal nyert Franciaországban

H. D.H. D.
2021.01.17. 19:30
Simone Böhme nem hibázott, hét lövésből hét gólt szerzett Franciaországban (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda Európa-liga D-csoportjának 2. fordulójában a Siófok KC 35–24-re nyert a Fleury Loiret vendégeként Franciaországban.

Az Európa-ligát az orosz Kubany Krasznodar elleni 28–28-as döntetlennel kezdő Siófok a második körben könnyed győzelmet aratott.

Zdravko Zovko együttese – amelynek keretében nem volt ott Andrea Kobetic, akinek kiújult egy korábbi sérülése – a 15. percben öt góllal vezetett (5–10), a félidőre pedig megduplázta az előnyét (10–20). A Fleury a szünet után sem tudott közelebb lépni a magyar csapathoz, sőt, a Balaton-parti együttes a hét lövéséből hét gólt szerző Simone Böhme és a hat találattal záró Katarina Jezic vezetésével még növelte is az előnyét.

A franciáknál a világ- és Európa-bajnok jobbátlövő, Alexandra Lacrabere 14 (!) gólt szerzett, a Siófok azonban így is 11 góllal nyerte meg a második csoportmérkőzését (24–35).

A csoport másik összecsapásán a Kubany Krasznodar hazai pályán 25–25-ös döntetlent játszott a Dunarea Brailával.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

FLEURY LOIRET HANDBALL (francia)
–SIÓFOK KC 24–35 (10–20)
Orléans, zárt kapuk mögött. Vezette:Freitas, Carvalho (portugálok)
FLEURY:Moreschi – Dapina, LACRABERE14 (2),Ondono1,Uscinowicz2,Guialo5,Rizo1. Csere:Toubissa (kapus), Técher, Salmon, Wajoka1,Peillon, Chambonnier, Kébé. Edző: Christophe Cassan
SIÓFOK:SZIKORA – BÖHME7,Tomori1,Niombla3 (1),JEZIC6,HORACEK5 (2),Aoustin1. Csere:Csapó Kincső (kapus), Tóth G.2, Mazák-Németh Cs., Kiss N. 1, SUCH 5, Hársfalvi 2, Lapos 2 (1), Juhász F. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. perc:1–3.12. p.:5–7.18. p.:5–12.21. p.:7–15.38. p.:12–24.42. p.:16–24.48. p.:16–29.55. p.:21–34
Kiállítások:2, ill. 4 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 6/4
Zdravko Zovko:– Kiválóan teljesítettünk az első félidőben, megfelelő volt a koncentráció és jól működött a védelmünk is, sokkal jobban, mint az első körben a Krasznodar ellen. Több könnyű gólt szereztünk és nyomás alatt tartottuk a riválist. Összességében az egész meccsen jól játszottunk, aminek örülök.

A csoport másik mérkőzésén
Kubany Krasznodar (orosz)–Dunarea Braila (román) 25–25 (13–15)

A csoport állása: 1. Siófok 3 pont (63–52-es gólkülönbség), 2. Dunarea Braila 3 (54–52), 3. Kubany Krasznodar 2 (53–53), 4. Fleury Loiret 0 (51–64)