A Veszprém a celjei arénát is bevette

2012.12.01. 18:50
Az MKB Veszprém 24–19-re győzött a Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a hatost.

Renato Sulic (pirosban) háromszor vette be a Celje kapuját (Fotó: Mirkó István, archív)

A Veszprém továbbjutását már matematikailag sem fenyegette veszély, szombat este viszont gyakorlatilag a csoportelsőséget is megszerezhette a magyar bajnok. Ezt követően ugyanis a Kiel elleni idegenbeli meccsen kívül már csak a Constanta és az Atlético elleni hazai ütközet vár rá, amelyen a papírforma alapján nem történhet baj.

Nem ártott azonban vigyázni a Celjével, hiszen a Veszprémhez hasonlóan Vladan Matics csapata is megverte otthonában a Kielt, bár két balátlövőjén kívül az exszegedi Luka Zvizej is sérüléssel bajlódik, a korábbi veszprémi kedvenc Dejan Perics pedig műtét után lábadozik. A Veszprémnél Mirsad Terzic sérülés miatt nem játszhatott.

A mérkőzésről sok mindent elárul, hogy lényegében csak az első nyolc percben érvényesült a hazaiak akarata, akik Nemanja Zselenovics vezérletével 4–1-re elhúztak. Az amúgy is felfokozott hangulatot egy másik szerb, Alem Toszkics fűtötte még magasabb hőfokúra, midőn a labdáért harcolva a földön megrángatta, megütötte Nagy Lászlót. Ő megúszta, az esetet nehezményező Schuch Timuzsint viszont kiállították két percre. A magyar bajnokot azonban ez sem zavarta meg, feljavuló védekezéssel fordítani tudott 5–4-re. Nagy László és Császár Gábor vezérletével állandósult a veszprémi vezetés, a szünetben 9–11-et mutatott az eredményjelző.

A Veszprém a második félidő elejét sokkal jobban kapta el, Maticsnak a 36. percben 10–15-nél időt kellett kérnie. Támadásban ezúttal nem parádézott a bakonyi gárda, védekezése azonban szinte folyamatosan világszínvonalon működött. A szlovénok így hiába zárkóztak fel két gólra is, az egyenlítéshez közel egyszer sem kerültek. Ötgólos győzelmével a Veszprém tovább őrzi százszázalékos mérlegét, és immár tényleg nagyon közel van a csoport megnyeréséhez.

1-5. perc: Két rossz magyar lövéssel kezdődött a meccs, Lékai Mátééval és Nagy Lászlóéval. Nemanja Zselenovicsé az első gól. Sebastian Skube góljára Pérez Carlos válaszol szerencsés góllal. 2–1

6-10. perc: Zselenovics újabb gólja sem nyugtatta meg Alem Toszkicsot, aki a labdáért küzdve megráncigálta, megütötte Nagy Lászlót, kisebb dulakodást kiváltva. A dán játékvezetők erre Schuch Timuzsint állították ki. A szerb Zselenovics harmadik gólja után Iváncsik Tamás büntetőből eredményes. 4–2

11-15. perc: Iman Dzsamali bemutatkozott a celjei közönségnek, majd Császár Gábor is eredményes, ezzel a Veszprém visszajött mínusz háromról (4–4). Megállt a hazaiak tudománya, Renato Sulic góljával már a Veszprém vezet, Zselenovics ráadásul pihenhet két percig. Az első negyedóra Skube pokoli nagy góljával zárult. 5–5

16-20. perc: Iváncsik Tamás akcióból is megszerzi első találatát, Schuch pedig másodszor is a kiállítás sorsára jut, ezt Ziga Mlakar használta ki szinte azonnal. Nagy Lászlót betört, és az sem zavarta, hogy két szlovén csüng rajta, emberhátrányból visszavette a vezetést. Gasper Marguc hétméteresből egyenlített, de Iváncsik Tamás – Nagy László passzából – újra eredményes. 7–8

21-25. perc: Császár gólját nem adták meg, mert az irányító vonalra lépett, Marguc nem követett el technikai hibát újabb hétméteresénél. Marco Oneto viszont túl keményen védekezett, két percig gondolkodhat ezen a kispadon. Hiába az emberfór, a Celje ezzel sem tud mit kezdeni, Császár viszont immár érvényes gólt szerzett. 8–9

26-30. perc: Császár a társaival is törődik, Cristian Ugaldénak például egy gólpasszt osztott ki, ezzel először vezet kettővel a Veszprém. Újabb kivédekezett hazai támadás után Laluska Balázs is beveszi Urban Lesjak kapuját. Kis híján labdát szerzett az MKB, de a Celje megmentette, Marguc pedig a jobb szélről elegánsan tette el Mirko Alilovic fölött. Veszprémi időkérés. Az utolsó két támadásból nem született gól, az első félidő után így 11–9-re vezetett a Veszprém.

31-35. perc: Dzsamali egy gól, majd egy rossz lövés után két percet érően állította meg a betörő celjeit, emberelőnyben a szlovénok. Ez a gólok eloszlásán nem látszott meg, a két perc alatt csak Nagy László talált be. Borut Mackovsek már egyenlő létszámnál lőtt gólt, csakúgy, mint Sulic. 10–14

36-40. perc: Sulic indulásból is eredményes, Vladan Matics időkéréssel reagált. Lékai lövésénél Alilovic már verve, de a kapufa ment. Császár betörése után nincs gól, Carlos Ortega viszont kapott egy sárga lapot reklamálásért. Mackovsek lövi a második szlovén gólt is a szünet után. A pálya borítása kissé feljött, ez azonban nem akadályozza meg Luka Zvizejt abban, hogy hosszas melegítés után pályára lépjen. Schuch Timuzsinnal nem lesz problémája, mivel a védekezőspecialistát harmadszor is kiállították. Mlakar góljával háromra zárkózik a Celje.12–15

41-45. perc: Császár hetesből nem hibázik, ám Mackovsek sem teszi Lékai passza után. Sulic lerohanásnál túl hamar lövi el a labdát, a védés után gyors passz előre, Marguc pedig ismét behúzza Alilovic fölött a labdát. Nagy László nem húz, hanem talpról tüzel, mégpedig a bal alsóba. 14–17

46-50. perc: Ez az ötperces etap is egy értékesített Császár-büntetővel kezdődött, újra négy közte. Gyönyörű kínai figurát láthattunk, apró szépséghiba, hogy Zvizej fejezte be, góllal. Zselenovics ziccerben ismét kettőre faraghatta volna csapata hátrányát, ám Alilovic bravúrral hárított. Zselenovics a másik oldalon sem remekelt, kiállították. Pérez büntetett egyből. 15–19

51-55. perc: Ugalde combját a kispadoknál kezelik, közben váltótársa, Iváncsik Gergő a kapufára pattint nagy helyzetben. A balszélső Mackovsek gólja után már jobban célzott. Zvizej lövésénél a kapufa segíti a vendégeket, Nagy Lászlóénál meg pláne, ugyanis a róla visszapattanó labda a Celje kapusáról becsorog. Matics 16–21-nél időkéréssel igyekszik lelket önteni övéibe. A hajrára Fazekas Nándor állt be a veszprémi kapuba, Marguc egyből felavatja. 17–21

56-60. perc: A Celje megnyitotta védekezését, Lékai lerohanásból veszi be az MKB kapuját. Alilovic nagy védéssel csitítja el a csarnokot, Iváncsik Gergő pedig két gyors góllal másfél perccel a vége előtt lezárja a meccset (18–23). Lékai betörés után újra eredményes, az utolsó gól azonban Laluskáé, a vége 19–24, továbbra is hibátlan a Veszprém.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ
CELJE PIVOVARNA LASKO (SZLOVÉN)–MKB VESZPRÉM KC 19–24 (9–11)
Celje, 5000 néző. V: Poulsen, Mortensen (dánok)
CELJE: LESJAK – Marguc 5 (3), Zselenovics 3, Skube 2, Toszkics, Lékai 2, Ranevski. Csere: Skok (kapus), Poteko, MACKOVSEK 4, Mlakar 2, Razgor, L. Zvizej 1
VESZPRÉM: ALILOVIC – Iváncsik T. 3 (1), SULIC 3, NAGY L. 4, Oneto, Pérez 2, IVÁNCSIK G. 3. Csere: Fazekas (kapus), CSÁSZÁR 4 (2), Dzsamali 2, Schuch, Laluska 2, Ugalde 1, Gulyás P., Stranigg
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 4–1. 15. p.: 4–5. 22. p.: 8–8. 36. p.: 10–15. 42. p.: 12–16. 50. p.: 15–19. 57. p.: 18–21
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Vladan Matics, a Celje edzője: – Fantasztikus hangulatban szoros mecset játszottunk. A Veszprém most is bebizonyította, hogy erősebb. Nekünk sok egyelőre a szerda-szombat ritmus. Nem tudtunk gyorsan indulni, a vendégek remekül zártak vissza. Sok technikai hibát követtünk el, és Alilovic is nagyon jól védett.
Carlos Ortega, a Veszprém edzője: – Tudtuk, hogy a Celje otthon nagyon erős, nehéz meccs is lett belőle. A bírók nagyon sokat tévedtek, úgy gondolom, ebben a sportágban is egyenlő feltételeket kellene biztosítani. A védekezésünkkel nyertük meg a meccset.
Constanta (román)–Sävehof (svéd) 28–23