Férfi kézi EHF-kupa: bosszantó zakót szabtak Dániában a Tatabányára

2019.04.20. 19:24
Vujovics két gólig jutott (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Tatabánya ötgólos vereséget szenvedett a dán Holstebro otthonában, ami miatt a visszavágón nehéz dolga lesz a Vladan Matics irányította magyar csapatnak.

Fordulatos első félidőt hozott a Tatabánya dániai vendégszereplése, mert bár az elején a hazaiak magukhoz ragadták a vezetést, Székely Mártonék a játékrész feléhez közeledve megfordították az állást. A dánok azonban nem adták könnyen magukat, és miután beleszaladtak egy 6–1-es rohamba, magukhoz tértek, s egy 5–0-s hajrával zárták az első 30 percet: 12–9-re vezettek a szünetben.

Utána pedig ott folytatták, ahol előtte abbahagyták, alig-alig engedték lélegzethez jutni Vladan Matics legénységét, válasz nélkül szórták a góljaikat, s a félidő közepén már tízzel vezettek.

A hajrára aztán némileg feljavult a tatabányaiak teljesítménye, és így az egy hét múlva esedékes visszavágón „csak” öt gól hátrányt kell eltüntetni, ami sokkal jobban néz ki, mint a 11, amennyi a legnagyobb különbség volt a két együttes között. Ráadásul nem is lehetetlen küldetés, főleg ha a csapat úgy játszik, ahogy a második félidő hajrájában.

HOLSTEBRO:
FRANDSEN – Kildelund 2, SMITS 5, Karlsson, Lindholt, ÖSTELUND 6, BRAMMING 9 (2). Csere: Bligaard, Porup 3, Mousing 3, Damgaard 1. Edző: Patrik Westerholm
TATABÁNYA:
Székely M. – PÁSZTOR Á. 5, Grigoras 1, Sipos A. 1, Ilyés, Bozsovics 4, Vujovics 2 (1). Csere: Deményi (kapus), Juhász Á. 3, VRANKOVIC 6, Rosta M. 1, Borzas, Nagy B. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc:
3–2. 14. p.: 5–6. 18. p.: 7–9. 25. p.: 10–9. 34. p.: 16–9. 40. p.: 20–14. 45. p.: 24–14. 51. p.: 26–19. 56. p.: 27-22
Kiállítások:
12, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 2/1
Vladan Matics: –
Ennek a meccsnek egyetlen pozitívuma volt, hogy mínusz tizenegyről feljöttünk mínusz ötre. Bízom benne, hogy ilyen rémálomszerű negyvenöt percet még egyszer nem produkálunk. A visszavágón nem játszhatunk ész nélkül, de bátortalanul sem. Készülünk a második felvonásra, amelyen szerintem a továbbjutás fejben dőlhet el. Egy jó szezont nem szabad egy mérkőzéssel elrontani. Nem is szeretnénk.