Férfi kézi Eb: Szerbia kiesett, Fehéroroszország továbbjutott

2014.01.17. 22:03
A Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában a francia válogatott 31–28-ra legyőzte Szerbiát, így három győzelemmel zárta a C-csoport küzdelmeit, és négy pontot visz magával a középdöntőbe. Vereségükkel a szerbek búcsúztak a további küzdelmektől, mert a lengyelekkel és az oroszokkal történt összevetésben nekik a legrosszabb a gólkülönbségük. A D jelű kvartettben a fehéroroszok a második félidőben faképnél hagyták a montenegróiakat, így kiharcolták a továbbjutást. A csoport élén a Svédországot legyőző Horvátország végzett.

A szerbeknek sokba került, hogy az első tizenöt percben hat góllal elengedték a franciákat (3–9), mert a folytatásban hiába javult fel a támadójátékuk, ellenfelük már nem tette meg azt a szívességet, hogy kiengedi kezéből a győzelmet. A franciák legjobbjának Guillamue Joli bizonyult, akivel szemben nem hatott a szerb kapusok mágiája, ugyanis mind a tíz hétméteresét bedobta. Déli szomszédunknál a korábbi veszprémi, Marko Vujin nem remekelt, öt kísérletéből csak egy talált utat a kapuba.szerbeknek sokba került, hogy az első tizenöt percben hat góllal elengedték a franciákat (3–9), mert a folytatásban hiába javult fel a támadójátékuk, ellenfelük már nem tette meg azt a szívességet, hogy kiengedi kezéből a győzelmet. A franciák legjobbjának Guillamue Joli bizonyult, akivel szemben nem hatott a szerb kapusok mágiája, ugyanis mind a tíz hétméteresét bedobta. Déli szomszédunknál a korábbi veszprémi, Marko Vujin nem remekelt, öt kísérletéből csak egy talált utat a kapuba.

A csoport másik meccsén a lengyelek a szünetben még négygólos hátrányban voltak az oroszok ellen, ám a második félidő elején elképesztő, 11–2-es szériát produkáltak, s végül 24–22-es győzelmet arattak, amelynek köszönhetően biztosan továbbjutnak, és a kvartett második helyén végeznek.

A három, egyaránt kétpontos csapat (Lengyelország, Oroszország, Szerbia) összevetésében az egymás elleni eredmény rangsorolt, de mivel ott körbeverés történt, az egymás elleni gólkülönbséget vették figyelembe – az pedig a szerbeknek a legrosszabb, így a 2012-es ezüstérmes számára véget ért a kontinensviadal.

A D-csoportban Horvátország 25–24-re legyőzte Svédországot, így hibátlan mérleggel megnyerte a kvartettet, és négy pontot visz magával a középdöntőbe. A horvátok győzelméhez Domagov Duvnjak és Denis Buntic is hat góllal járult hozzá, a svédek legeredményesebb játékosának Lukas Karlsson bizonyult.

A csoport harmadik helyét Fehéroroszország kaparintotta meg, amely a második félidőben – ezzel együtt a mérkőzésen – hat góllal kerekedett Montenegró fölé. A győztes csapatban Sziarhej Rutenka ezúttal is villogott, nyolc góllal terhelte az ellenfél kapuját, csapata azonban egy pontot sem visz magával a legjobb 12 közé.