Szkopjéban is legyőzte a Vardart a Szeged

NAGY PÉTER, PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)NAGY PÉTER, PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.11.25. 20:41
Tönnesen (kékben) egy hete hét gólig jutott (Fotó: Tumbász Hédi)
Az első félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően a Szeged 30–27-re diadalmaskodott a Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
A-CSOPORT

RK VARDAR 1961 (északmacedón)–PICK SZEGED 27–30 (9–16)
Szkopje, Jane Szandanszki Sportcsarnok, 2500 néző. V: Stark, Stefan (románok)
VARDAR:Tomovszki – D. Djukics, K. Nyokas2,Toto2,Diallo1,Kuduz, Gyibirov5 (4). Csere:Gogov (kapus), GADZSA5,Sztoilov1, O. Nyokas3,Szavrevszki, Walczak, Georgievszki 2, TALESZKI 4, Czuwara 2 (1). Edző:Veszelin Vujovics
SZEGED:Mikler – SOSTARIC7 (4),Tönnesen3,BOMBAC5,BÁNHIDI4,Mackovsek, Frimmel2 (1). Csere:Alilovic (kapus), Henigman, M. Gaber, B. Radivojevics, BODÓ 5, GARCIANDÍA 4, Martins. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. perc:1–0.15. p.:1–8.21. p.:5–9.25. p.:7–11.35. p.:10–17.38. p.:13–17.42. p.:16–19.47. p.:17–23.51. p.:20–24.54. p.:21–26.56. p.:23–28
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
6/5 ill. 6/5

Nem lehetett Veszelin Vujovicsra ismerni: a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes északmacedón Vardar heves vérmérsékletű montenegrói trénere ahelyett, hogy szokásához híven „leharapta” volna játékosai fejét időkérés közben, sztoikus nyugalommal konstatálta, hogy a Pick Szeged a 11. percben már négy góllal, 5–1-re vezet Szkopjében.

Az egykori világklasszis átlövő, aki fénykorában minden bunyóban benne volt, a folytatásban sem őrjöngött, pedig minden oka meglett volna rá, csapata ugyanis negyedórán keresztül képtelen volt bevenni Mikler Roland kapuját. Persze ehhez kellett a szegediek kitűnő védekezése is, amellyel nemcsak hibára kényszerítették az egykor félelmetes riválist, de kicsit el is vette a kedvét a játéktól, egyedül talán Ante Gadzsán érződött, hogy téttel bíró mérkőzésen van.

Ekkor még az is belefért a mieinknek, hogy osztrák balszélsőjük, Sebastian Frimmel viszonylag korán elhibázzon egy hétméterest, sőt, egy kettős emberelőnyt is nullára hozzanak le, mert közben 70 százalékos hatékonysággal lőttek, hátul pedig az elmúlt hetihez képest nagyon hamar visszarendeződtek, és Mikler is gyors egymásutánban szállította a védéseket. A teljesen széteső Vardarnak az első félidőben egyszer mégis sikerült mínusz négyre visszakapaszkodnia, ám a szünetben már megint hét volt közte (9–16).

A hurráhangulat azonban gyorsan elillant a második játékrészben, mert a már lefutottnak hitt meccsbe belekényelmesedett a Tisza-parti alakulat, a Szkopje pedig ezt kihasználva vérszemet kapott, és elkezdte ledolgozni a hátrányát. Olyannyira, hogy a 41. percben már 15–18 volt az állás, Juan Carlos Pastornak ezért időt is kellett kérnie. Hatott a fejmosása, mert bár az északmacedónok a hátralevő időben sokkal keményebben védekeztek, a csongrádiak spanyol jobbátlövője, Imanol Garciandía mindig a legjobbkor talált be, és példáját Mario Sostaric is követte, miközben a Bánhidi Bence, Dean Bombac páros kapcsolatra egyszerűen nem volt ellenszer.

Egy héten belül tehát kétszer – ebben az évben már negyedszer – győzte le (27–30) a Vardart a Pick Szeged, és fellépett az A-csoport második helyére.

8. Meskov Breszt (fehérorosz)817222–253–311

60. perc: Vége! Egy hét alatt másodszor is legyőzte a Vardart a Szeged!

60. perc:Garciandía ellépi, Czuwara meg beállítja a végeredményt, 27–30.

59. perc:Garciandía a kilencesről elengedi, ez is bent van. Csak úgy mint Taleszki lövése a túloldalon. 26–30.

58. perc: Bodó lövését Gogov védi. Bombac kap kétpercet, mert meglökte a levegőben Kevyn Nyokast. Testvérbosszú, Oliviertől, 25–29.

57. perc: Bodó tette le Garciandiának, lő, gól, Diallo válaszol gyorsan, 24–29.

56. perc: Bombac védekezett belül, hetes. Czuwara bepattintja Alilovic támaszkodó lába mellett, 23–28.

56. perc: Hazai időkérés.

56. perc: Toto eladja, de Henigman nem tud gólt szerezni a gyors támadásból.

55. perc: Bodó remek góljával 22–28.

54. perc: Sostaric a hetedik gólját szerzi, Bodó tette le neki a szélre, Georgievszki is lő egyet a szélről, 22–27

53. perc: Bánhidi átrágja magát két emberen Bombac passza után Nyokas meg Bombacot billentette ki az egyensúlyából, aztán be is lőtte a hosszúba, 21–26.

52. perc: Hazai hetes, Sostaric volt szabálytalan. Jön Gyibirov, és fölé dobja!

51. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, Sostaric jó szokásához híven értékesíti is, 19–24. Olivier Nyokas válaszol gyorsan, majd Sostaric is betalál akcióból, 20–25.

50. perc:Garciandía elesik, eladja, Georgievszki meg ziccerig robog, 19–23.

49. perc: Bombac szórja el a labdát, aztán Gyibirov ziccerét védi Alilovic!

48. perc: A hazaiaknál már Gogov véd(ene, ha tudna...). Toto ismét betalál, most betörésből, 18–23.

47. perc:Garciandía újabb lövése is jó, sőt, miután Gadzsa eladja, Bodó balról a kilencesről feugorva lő nagy gólt, 17–23.

46. perc: Bodó és Kevynn Nyokas páros jelenete után törölni kell.

45. perc: Totónak nem volt gólja, eddig...Gadzsa nagy passza után beállóból eredményes. 17–21.

44. perc: Kapuscsere a Szegednél, Miller helyett Alilovic. Rögtön védi is Gadzsa lövését. A szegedi támadás már passzívba hajlik a bíróknál, de Bombacot nem érdekli, belövi, 16–21.

43. perc: Bodó passza után Bombac betalál, 16–20.

42. perc: Garciandía balról ugrik, pattintott lövése bent van, 16–19.

41. perc: Szegedi időkérés.

41. perc: Sostaric lő kapufát a szélről hosszú támadás végén.Taleszki lövése talpról, csípőből beakad, 15–18.

40. perc: Taleszki átlövésből lő nagy gólt, 14–18.

40. perc: Hazai időkérés.

39. perc: Gaber blokkolja remekül Gadzsa lövését.

38. perc: Gadzsa kap labdát középen, nem ront, 13–17. Megint Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric most sem ront, pedig kapust cserélt a Vardar, de Gogov nem háríthatott, 13–18.

37. perc: Bánhidi beállóból mellé lő. A jó Kevynn a szélről próbálkozik, Mikler véd, de a kipattanó nincs meg.

36. perc: Kevyn Nyokas a kilencesről lőtte meg első gólját, 11–17. Tomovszki védte Mackovsek próbálkozását, aztán Taleszki is feliratkozott a gólszerzők közé. 12–17.

35. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, Sostaric belvi, 10–17.

34. perc: Három perc volt az első hazai támadás a második félidőben. Walczak kap két percet.

33. perc: Hazai hetes, Bánhidi védekezett belül, Gyibirov belövi. 10–16.

32. perc: Jó szegedi védekezés, másfél perc után viszont Henigman kap két percet. Kevynn Nyokas ott folytatja, ahol abbahagyta, mellé lő, majd Bombac szórja el gyorsan, és Taleszki lő fölé.

31. perc: Folytatjuk, üres kapuval támad a Vardar.

30. perc: Bodó jó csel után állítja be a félidei eredményt, 9–16.

29. perc: Olivier Nyokasnak csak sikerült betalálnia a szünet előtt, 9–15.

28. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Sostaric lövi most, bent is van! Gadzsa rossz lövése után Bodó állítja vissza a hétgólós különbséget, 8–15.

27. perc: Bodó bepassza nem jó, gyors hazai indítás végén Walczak ziccerben lő középről, de Mikler lábbal védi!

26. perc: Gadzsa kap zárást Sztoilovtól, betör, kapufa. Tönnesen szép figura végén talál be, ahogy Gyibirov is. 8–13.

25. perc: Bombac bejátszásával Bánhidi fordul be, 7–12.

24. perc: Újabb hazai hetes, ezt is Gadzsa harcolta ki. Jön Alilovic, meg Gyibirov. Ezt is bevágja az orosz, 7–11.

23. perc: Gadzsa szerezte a hatodik hazai találatot, Bodó gyorsan válaszol betörésből, ráadásul Kevynn Nyokas kap még egy két percet is, 6–11.

22. perc: Bodó pattintott átadása után Bombac balról repül, lő, gól, 5–10.

22. perc: Szegedi időkérés.

22. peerc: Még egy hetes... Sztoilov harcolta ki, Gyibirov ezt is kíméletlenül bevágja, már 5–9.

21. perc: Bombac lő mellé a kilencesről, aztán reklamál. Nem kéne közelebb engedni a hazaiakat...

20. perc: Gadzsa egy testcsellel megbontja a falat, és könnyen be is pattintja Mikler mellett, 3–9. Bodó lendületből rosszul lő, aztán Gadzsa harcol ki hetest, Gyibirov nem is ront, 4–9.

19. perc: Sostaric kap labdát a jobb szélen, szépen felkanyarodik, 2–9.

18. perc: Kevynn Nyokas ismét a pályán, Mikler védi a lövését.

17. perc: Csak nehogy elbízzák magukat, Szavrevszki lerántáért kap két percet, plusz hetes, Frimmel lövését azonban Tomovszki kivédi.

16. perc: Gadzsa törte meg a hazai gólcsendet, 2–8.

15. perc: Bánhidi kap labdát beállóban, befordul, gól, 1–8.

14. perc: Csere: Nyokas helyett Nyokas, jön Olivier a vendégeknél.Ő is egy elszórt labdával mutatkozik be.

13. perc: Kevynn Nyokas újabb labdát szórt el, Frimmel kapja is a gyors indítást, ziccer, 1–7.

12. perc: Sostaric születésnapos, de nem ajándékba kapott most két percet a bíróktól... Kuduz elszórja, támadhat a Szeged, Mackovsek lő óriási kapufát, de marad a labda a mieinknél. Végül Bombac lő nagy gólt, 1–6.

11. perc: Hazai időkérés. Nem meglepő.

11. perc: Bánhidi jegyzi az ötödik gólt beállóból, 1–5!

10. perc: Letelt az első kiállítás. Húsz másodperc múlva meg a második is. Kár volt érte. Közte Mikler véd egyet ismét. Egy rossz lövés Tönnesentől, egy pedig Kuduztól.

9. perc: Nyokas lövését védte Mikler, a kipattanó Sostaricé, rá is dobja a saját hatosától az üres kapura, de Djokics röplabdás kosárérintéssel menteni tud.

8. perc: Diallót zavarják ki két percre, Gabert borította fel.Tönnesen középről, átlövésből szerzi a negyedik szegedit, a lövés közben,után pedig kap egy nagyot, vérzik is, újabb két perc a hazaiaknak.Majdnem két percig kettős előny! 1–4!

7. perc: Mackovsek bejátszása nem jó Bánhidinek, de Mikler védése után megint támadhatnak a vendégek.

6. perc: Jó védekezés Mackovsektől, Gadzsa elejti, a háromgólos előnyért támadhat a Szeged.

5. perc: Szerencsésen Tönnesenhez pattan a labda, nem is ront, 1–3.

4. perc: Mackovsek harcolja ki a meccs első hetesét, Frimmel pedig be is lövi azt, 1–2.

3. perc: Bombac talál be talpról, aztán Mikler bejegyzi első védését, 1–1

2. perc: Sztoilov beállóból szerzi az első gólt, 1–0.

1. perc: A Szeged kezdett. Tönnesen lövését védi Tomovszki.

Nincs telt ház, nagyjából 3000-3500 néző lehet a lelátókon – köztük egy maroknyi szegedi drukker.

A csapatok már a pályán, a hazaiak piros-feketében játszanak majd és Tomovszki lesz a kapusuk. A Szegednél Mikler véd.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A Szeged a Bajnokok Ligájában a múlt héten éppen a Vardar elleni 34–31-es győzelemmel búcsúzott az Újszegedi Sportcsarnoktól, azaz a Sporitól, a jövőben ugyanis a januári Európa-bajnokságra épült Pick Arénában játssza majd hazai mérkőzéseit.

Juan Carlos Pastor csapata a BL-ben jó formát fut, három meccsből álló veretlen sorozatot épített – 2 győzelem, egy döntetlen –, míg a Vardar legutóbbi négy mérkőzésén egyaránt vereséget szenvedett. A szegediek győzelmükkel nagy lépést tehetnek a továbbjutás felé, míg a Vardarnak azért kell iparkodnia, hogy kicsit se tudjon lépni az őt üldöző Zagrebtől.