Férfi kézi BL: Ez volt az egyik legjobb félidőnk az idényben – Bombac

SZ. Z.SZ. Z.
2024.02.23. 08:12
Deam Bombac szerint az idény legjobb félidejét produkálták Aalborgban (Fotó: OTP Bank-Pick Szeged)
Az OTP Bank-Pick Szeged szerdán a dán Aalborg otthonában 31–26-os vereséget szenvedett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 12. fordulójában, de a magyar csapat szlovén irányítója, Dean Bombac szerint a következő, THW Kiel elleni meccsen még nagyobb esélyük lehet a győzelemre.

Sokáig jól alakult a Szeged dániai fellépése a legrangosabb európai kupában. Kárpáti Krisztián együttese a 20. percre 12–7-re elhúzott, közben Niklas Landin inkább lecserélte saját magát, annyira nem érezte a mieink lövéseit, és Mikkel Hansen is csak néhány perccel korábban lépett először pályára. Aztán a szünetig két gólra felzárkózott az ellenfél, majd a második félidőben a Szeged fölé nőtt, az utolsó tíz percben átvette a vezetést, és simának tűnő, ötgólos győzelmet aratott.

„Az idény egyik legjobb harminc percét játszottuk, minden úgy történt, ahogyan szerettük volna – mondta Dean Bombac, a Szeged irányítója a találkozó másnapján a Nemzeti Sportnak. – Támadásban változatosan játszottunk, a védekezésünk is nagyon magas szinten működött. Aztán a második félidőben elveszítettük a koncentrációt, elkezdtünk sokat hibázni, ami megbosszulta magát.”

A Tisza-partiak játékosa szerint azon kell dolgozniuk, hogy kijavítsák ezeket a hibákat, és akkor már a következő, THW Kiel elleni összecsapáson is lehet esélyük a győzelemre.

„Jó a hazai mérlegünk ellenük, a legutóbbi két meccset mi nyertük a Pick Arénában, ez biztosan megfordul majd a fejükben. Extra nyomásként élhetik meg, hogy az első helyért harcolnak, kemény meccs lesz, egészen a végéig” – jósolta a 34 éves szlovén.

Mivel a Kolstad kikapott az RK Zagrebtől a 12. fordulóban, a Szegednek két körrel a vége előtt megmaradt a négypontos előnye a kieső helyen lévő norvégokkal szemben, de mivel az egymás elleni mérlegük rosszabb, ezért még nem tekinthetők biztos továbbjutónak. Ha a Szeged legalább egy pontot szerez a Kiel vagy a PSG ellen, akkor lesz biztos a helye a folytatásban. Ha a Kolstad nem veri meg a Kielcét és a Pelisztert, az szintén a magyar csapat továbbjutását jelenti.

Kézilabda
2024.02.21. 18:40

Kevés volt a jó első félidő: kikapott Dániában a Szeged

Sokáig vezetett az Aalborg ellen a felszabadultan játszó magyar csapat, de a hajrá a hazaiaké volt.
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSAMGYDVLG–KGGKP
1. Kiel12822349–330+19 18 
2. Aalborg12723362–319+43 16 
3. PSG12714368–351+17 15 
4. Kielce12534347–344+3 13 
5. SZEGED12615341–349–8 13 
6. Zagreb12525323–314+9 12 
7. Kolstad12417336–343–7 
8. Peliszter1212278–354–76 

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
2026.06.26. 12:15

Sikerre kódolva – a férfi kézi BL-győztes Barca háttere

Képes Sport
2026.06.25. 17:18

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Katalán ünnep Kölnben, a Barca nyerte meg a férfi kézilabda BL-t

Kézilabda
2026.06.14. 19:43

A Magdeburg nem bízta a véletlenre, simán megnyerte a bronzmeccset a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 16:40

A Füchse Berlin az év meccsén ejtette ki a címvédőt a BL négyes döntőjében

Kézilabda
2026.06.13. 20:26
Ezek is érdekelhetik