Férfi kézi NB I: a Szeged csaknem 40 gólt szerezve nyert

2023.12.08. 19:52
Könnyedén nyert a Szeged a Budakalász ellen (Fotó: Kovács Péter)
A férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján az OTP Bank-Pick Szeged 39–29-re nyert a Budakalász ellen.

A Szeged már a mérkőzés elején elhúzott három góllal, ez az előny pedig a félidőig is kitartott – 19–16-ra vezettek a hazaiak.

A Budakalásznak a folytatásban nehezebb dolga lett, mert a legutóbbi ezüstérmes még jobban rákapcsolt: a második félidő derekán hat, a hajrában pedig már tíz gól volt a felek között.

Hiába szerzett csaknem 30 gólt a Budakalász, 39–29-es vereséget szenvedett Szegeden.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I OTP BANK-PICK-SZEGED–CYEB-BUDAKALÁSZ 39–29 (19–16)
Szeged, 2125
néző. V: Bátori, Szécsi Lantos
SZEGED: Imsgard – SZILÁGYI BENJÁMIN 6 (3), Garciandía 3, Martins 2, Gaber 1, SZITA 5, Frimmel 5. Csere: NAGY M. (kapus), KALARAS 8, Bodó 4, Molina, Bombac 2, Dzialakiewicz 1, Rea 1, Fekete G. 1. Edző: Kárpáti Krisztián
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 3 (1), SINKOVITS 5, Dávid M., Mihalin 3, Juric-Grgic, Kovács D. 2. Csere: Tóth M. (kapus), KISS B. 7, Halász 2, Tyiskov, Tóth Sz. 3, Raniszavljevics 3, Szakács 1, Berényi, Vrhovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 10. p.: 6–4. 14. p.: 9–10. 19. p.: 13–11. 23. p.: 17–14. 27. p.: 19–15. 33. p.: 20–18. 40. p.: 24–19. 46. p.: 28–24. 51. p.: 33–24. 56. p.: 35–28. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Kárpáti Krisztián: – Negyvennyolc órával a Kielce elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után mindkét arcunkat megmutattuk. Voltak jó és kevésbé sikeres időszakaink. Örülök, hogy a hajrában négy saját nevelésű játékosunk is pályára lépett.
Csoknyai István: – Keretbe foglaltuk a találkozót, mert az első, valamint az utolsó tíz percben gyengén kézilabdáztunk, viszont a köztes negyven percben látottakkal elégedett vagyok. Azt kaptam, amire előzetesen számítottam.