Női kézi NB I: a Győr és az FTC is gólzáporos győzelmet aratott

N. T.N. T.
2023.09.20. 20:02
Emilie Hovden megszórta a Vácot (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Győri ETO a Vác, a Ferencváros az MTK otthonában aratott gólzáporos győzelmet a női kézilabda NB I 4. fordulójában, míg harmadik BL-résztvevő csapatunk, a DVSC is magabiztosan nyert a Dunaújváros ellen.

A Győr a BL-ben megsérülő Ana Gros és a lebetegedő Linn Blohm nélkül érkezett Vácra, azonban a hazaiak igazán csak a meccs első negyedében tudtak közel maradni az ETO-hoz. A kisalföldieknél a nyáron érkező norvég jobbszélső, Emilie Hovden nagyon megszórta magát az első félidőben, és végül 16 lövésből 13 góllal zárta a mérkőzést. A beállókra sem lehetett panasz, Kari Brattset hat, míg Yvette Broch öt gólig jutott.

Az FTC a Vipers otthonában kapott pofont követően az MTK-nál tett látogatást, és tíz percet követően kapta el a ritmust. Ekkor 7–6-ra még a hazai csapat vezetett, de a szünetig már csak három gólra volt képes Vágó Attila együttese, míg a Fradi már 22-nél járt. A kapuban Janurik Kinga 20 védésig jutott a 22 góllal megnyert meccsen, Bíró Blanka kisebb sérülés miatt hiányzott, visszatért viszont sérüléséből Szöllősi-Zácsik Szandra. A találkozóról kimaradt irányítóban Andrea Lekics, az előző idényt kölcsönben éppen az MTK-ban töltő Simon Petra azonban jól pótolta, és hét gólig is eljutott, akárcsak Angela Malestein és Klujber Katrin.

A DVSC az első félidőben egy ötös sorozattal lépett el a DKKA-tól, amely a játékrész második felében nagyon megtorpant. Ebben nagy szerepe volt a debreceni kapuban az éppen Dunaújvárosból igazolt Gabrijela Bartulovicnak, aki összességében 18 védést mutatott be a 12 góllal megnyert meccsen.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
PRAKTIKER-VÁC–GYŐRI AUDI ETO KC 22–38 (11–20)
Vác,
600 néző. V: Dáné, Marton
VÁC: Bukovszky – Kovács Anikó 1, Bánfai K., Tyiskov-Helembai 2, KUCZORA 5 (1), MARINCSÁK 6, Ballai A. 1. Csere: Győri A. (kapus), Csíkos 2, Ferenczy F. 2, Kovalcsik J., Such N. 2, Ballai B., Csire 1, Bencsik D., Molnár K. Edző: Herbert Gábor
GYŐR: Toft – HOVDEN 13 (2), Rju 1, BRATTSET 6, Haugsted 2, Nze Minko 1, Szőllősi-Schatzl. Csere: Duijndam (kapus), OFTEDAL 4, BROCH 5, Győri-Lukács 4, Farkas J. 1, De Paula 1, Farkas E. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 14. p.: 7–8. 16. p.: 8–10. 27. p.: 8–17. 38. p.: 12–26, 43. p.: 15–29. 48. p.: 17–32. 57. p.: 22–35
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Herbert Gábor:
– Az ETO BL-tempóban és minőségben játszott, mi elmaradtunk ettől. Van hiányérzetem, de bízom benne, októberre újra a tavalyi Vác lesz a pályán.
Ulrik Kirkely: – Örömteli, hogy egyre hosszabb ideig tartanak a stabil szakaszaink. Javult a teljesítményünk, de még mindig tudunk jobban védekezni.

MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–41 (10–22)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont,
600 néző. V: Kiu G., Kiu T.
MTK: Győri B. – Andróczki 1, Mészáros-Mihálffy 4, Mazák-Németh, Török L. 1, Szabó K. 2, Fekete B. 2. Csere: Porobic (kapus), FARKAS J. 8 (4), Kobela, Poczetnyik L., Juhász E., Pelczéder 1. Edző: Vágó Attila
FTC: JANURIK – MALESTEIN 7, KLUJBER 7, SIMON P. 7 (3), Cvijics 1, Bölk 2, Márton G. Csere: Mészáros V. (kapus), Edwige, Szöllősi-Zácsik, HÁRSFALVI 6, KISFALUDY 5, Kukely A. 2, Tomori, Kovács A. 4, Deszpotovics. Edző: Martin Albertsen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 16. p.: 7–10. 24. p.: 9–16. 37. p.: 13–26. 56. p.: 16–39.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 5/3
Vágó Attila:
– Tíz percig tudtuk lelassítani a játékot. Néhány játékosnak nagyon össze kell szednie magát, mert rosszul lehet játszani, de lélektelenül nem.
Martin Albertsen: – Néhány játékosom nem teljesen egészséges, viszont akik nagyobb szerephez jutottak, jól menedzselték a mérkőzést.

DVSC SCHAEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–19 (16–7)
Debrecen,
600 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
DVSC: BARTULOVIC – M. Costa, HÁMORI 3, Vámos P. 2, Haggerty, JOVOVICS 5, PETRUS 4. Csere: Füzi-Tóvizi 1, Csernyánszki 4, Kácsor 3, Töpfner 2 (2), GROSCH 4, E. Johansson 1, Planéta, Vámos M. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Bouti, Trawczynska 1 (1), Horváth P. 2, Nick, PARÓCZY 4, SALLAI 3. Csere: Oguntoye (kapus), Horváth A. 1, Borgyos 2, Szalai B. 1, Csáki Zs. 2, Moreno, Agócs 1, Gajdos 2. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 15. p.: 7–6. 23. p.: 12–6. 29. p.: 15–7. 35. p.: 19–7. 39. p.: 19–10. 44. p.: 23–11. 54. p.: 28–16
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán:
– A védekezésünkkel elégedett lehetek, akadtak hibáink, de az alapelvek működtek. A lerohanásunk rendben volt, bár ha kevesebb a technikai hiba, eredményesebbek is lehettünk volna.
Rapatyi Tamás: – Az első félidő hajrájában elvesztettük a fonalat, de a másodikban rendeztük a sorokat. A védekezésünk előremutató, a támadójátékunk a nyitott védekezés ellen bátortalan volt.