Férfi kézi BL: rangadót nyert a PSG ellen a Kielce, Máthé 3 gólt dobott

CS. M.CS. M.
2023.09.27. 20:34
A Kielce fontos meccset nyert hazai pályán a PSG ellen (Fotó: EHF)
Mint ismert, a Szeged 34–27-re legyőzte az Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában, de más meccseket is rendeztek ebben a hatosban: a Kiel a vártnál nehezebben nyert a Peliszter otthonában, míg a Kielce fontos, szoros meccsen gyűrte le a PSG-t.

KIELCE–PSG

A lengyelek az első meccsükön otthon, az Aalborg ellen kaptak ki, majd mindössze két góllal győzték le a Kolstadot, így kissé félve várhatták a múlt idénybeli final four-visszavágót a PSG ellen, amely a Szegedet idegenben, a Zagrebot otthon gyűrte le.

Ezt a meccset viszont a lengyelek uralták, az első félidőben többször is elléptek négy góllal, majd a szünetre egy gólra olvadt az előny. A folytatásban hasonló volt a képlet, a Kielce többször is ellépett, Máthé Dominikék pedig zárkóztak, az utolsó öt perc kezdetén pl. egy gólra.

A BL-ezüstérmes ekkor rázott egyet magán, s két perccel a vége előtt újra néggyel vezetett. A PSG végül az utolsó másfél percben három gólt is dobott, így feljött egyre, de ekkor már késő volt. Máthé 3 gólig jutott. 30–29

PELISZTER–KIEL

Toronymagas esélyesként lépett pályára a német csapat, amely a szünetben csak kettővel vezetett, a második félidő elején pedig rengeteg hibával játszott, így többször is döntetlen volt az állás. A hajrában aztán felőrölte ellenfélt a Kiel, s ha nehezen is, három góllal nyerni tudott. 20–23