Férfi kézi: „Soha nem voltam ilyen fáradt” – Schuch az utolsó mérkőzéséről

Cs. B.Cs. B.
2021.05.30. 12:50
null
Schuch Timuzsin az utolsó mérkőzését játszotta (Fotó: Török Attila)
Mint ismert, Schuch Timuzsin a 2020–2021-es idény végén távozik a Ferencváros kézilabdacsapatától, és nem folytatja tovább profi pályafutását. Így a játékos karrierje utolsó mérkőzését játszotta tegnap. Öröm az ürömben, hogy győztes meccsen búcsúzott, hiszen a Ferencváros 28–24-re győzött a Gyöngyössel szemben. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón kiderült, a játékos „megfenyegette” csapattársait, hogy győzzenek.

Schuch Timuzsin a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elismerte, pályafutása utolsó mérkőzését játszotta a Gyöngyös ellen.

Gratulálok a Gyöngyösnek, nagyon megnehezítették a dolgunkat. Köszönettel tartozom a csapatomnak, hogy az utolsó mérkőzésemen győztesként tudtam elhagyni a pályát – mondta Schuch Timuzsin, aki kitért a Ferencváros görcsös kezdésére is – Megfenyegettem őket, hogy ha kikapunk, visszatérek ellenük még egy mérkőzésre (nevet – szerk.). A második félidőben rendeztük sorainkat, és bátrabban támadtunk, a lövések célba értek, így győzni tudtunk.”

Schuch beszélt a visszavonulásának körülményeiről, illetve az utolsó mérkőzés utáni érzéseiről.

Soha nem voltam még ilyen fáradt, mint a mérkőzés előtti bemelegítésnél. Ez egy jelzés volt a testemtől, hogy abba kell hagyni. A mérkőzés után nem érzek különösebb változást, egy szezonzáró meccs volt. A felkészülési időszak kezdeténél biztosan érezni fogok egy bizonyos űrt.”

Legfrissebb hírek

Újabb három légiósától köszönt el a Ferencváros

Labdarúgó NB I
23 órája

Három labdáért vásárolták ki, német és magyar bajnok is lett – 50 éves Lisztes Krisztián

Magyar válogatott
Tegnap, 7:30

Felkészülés: a Ferencváros legyőzte a Qarabagot Ausztriában

Labdarúgó NB I
2026.07.01. 19:42

Szebb napokat látott olasz klubhoz igazolt a Fraditól távozó belső védő

Olasz labdarúgás
2026.07.01. 16:53

Távozik a Ferencvárostól a tornász Székely Zója

Egyéb egyéni
2026.07.01. 13:21

Kálnoki-Kiss Attila: A sport nem politikai terület, ezt szögezzük le

Egyéb egyéni
2026.06.30. 16:23

Lisztes Krisztiánt az új idényre is kölcsönveszi a Ferencváros – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.29. 15:27

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
2026.06.28. 20:03
Ezek is érdekelhetik