Női kézi BL: Készek vagyunk hegyeket elhordani - Grimsbö

2015.04.07. 18:00
A Győri Audi ETO KC 24–18-ra kikapott a Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda BL negyeddöntőjének első mérkőzésén, ám a címvédőnél egyáltalán nem tettek le a továbbjutásról. Ez kiderül abból az interjúból is, amelyet a győri klub készített norvég kapusával, Kari Aalvik Grimsbővel.

– Mi eredményezte a múlt szombati hátrányt szerinted?
– A felállt védelmünkkel nem volt probléma, úgy gondolom – válaszolta Kari Aalvik Grimsbö a gyorietokc.hu-nak. – Sajnos túl sok labdát adtunk oda nekik ajándékba, amiből gyorsan le tudtak fordulni, és gyors, könnyű gólokat tudtak szerezni. Ez persze az önbizalmukat is megalapozta, amely az egész mérkőzésre kihatással volt. Amin leginkább változtatnunk kell a következő hétvégére, az a koncentráltabb játék, a labdák megtartása, és az agresszívebb lövőkedv.– Mi eredményezte a múlt szombati hátrányt szerinted?
– A felállt védelmünkkel nem volt probléma, úgy gondolom – válaszolta Kari Aalvik Grimsbö a gyorietokc.hu-nak. – Sajnos túl sok labdát adtunk oda nekik ajándékba, amiből gyorsan le tudtak fordulni, és gyors, könnyű gólokat tudtak szerezni. Ez persze az önbizalmukat is megalapozta, amely az egész mérkőzésre kihatással volt. Amin leginkább változtatnunk kell a következő hétvégére, az a koncentráltabb játék, a labdák megtartása, és az agresszívebb lövőkedv.

– Hogyan látod most a csapaton belüli hangulatot, így néhány nappal a meccs után?
– A hangulattal szerintem nincs semmi gond, mindannyian profi gondolkodásúak vagyunk és nagy harcosok. A kiváló csapatszellemet az első perctől kezdve érzem itt, amióta megérkeztem, ez most is megadja az alapot. Mindenki kész az utolsó pillanatig küzdeni, senki nem gondolja közülünk, hogy lehetetlen feladat előtt állunk. Nagyon nehéz lesz, de hat gól behozható hátrány, készek vagyunk hegyeket elhordani és küzdeni!

– Milyen edzések vannak tervben a héten?
– Volt fizikai edzésünk is, hiszen kondícióban is jól kell bírnunk, de természetesen nagy a jelentőségük a taktikai edzéseknek is. És persze fejben is fel kell készülnünk a megpróbáltatásokra!

– Mit üzensz a szurkolóknak?
– A győri szurkolókat máris a szívembe zártam, végtelenül kedvesek velem. Szerintem ők is látják, mennyire fontos lesz szombaton a szerepük, óriási szükség van rájuk. Biztos vagyok benne, hogy megtöltik az arénát, és olyan hangulatot teremtenek, amely az ellenfelet összenyomja, bennünket pedig az egekbe repít!

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: több mint egy félidőn át aludt az Esbjerg, de így is legyőzte a Podravkát

Kézilabda
4 órája

Hozta a kötelezőt Budaörsön a Győr a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
23 órája

Van még tartalék a Ferencvárosban – jön a Dortmund elleni visszavágó a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
Tegnap, 11:05

Öt győri az álomcsapatban, megint Reistad az év legjobbja a Handball-Planetnél

Kézilabda
2026.03.27. 16:50

Megszületett Estelle Nze Minko kisfia

Kézilabda
2026.03.25. 18:25

Fél lábbal a BL-negyeddöntőben: a Ferencváros hat góllal nyert a Dortmund vendégeként

Kézilabda
2026.03.22. 15:31

Jó formába lendülő Dortmund vár a Ferencvárosra a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.03.22. 08:55

„Győzelemmel ér fel ez a döntetlen” – Per Johansson az FTC ellen rangadó után

Kézilabda
2026.03.20. 10:52
Ezek is érdekelhetik