„Először csak kapkodtam a levegőt a sorsolást látva, aztán megörültem: óriási kézilabdacsapat érkezik Budapestre, ami közönségcsalogató lehetőség. A játékosaim pedig lehetőséget kapnak egy óriás elleni bizonyításra" – így reagált Zsiga Gyula, amikor a Flensburg elleni KEK-párharc került szóba.
Az edző szerint a fuzionált együttes játékereje gyengült: „az FTC-PLER mostani kerete egyelőre gyengébb, mint a két csapat közül bármelyiké a tavalyi szezonban volt. Mind a játékosállomány, mind az anyagi háttér többször változott a fúzió bejelentése óta. Augusztus elejére lett csak tiszta a kép, úgyhogy most ebből a maradék gárdából kell kialakítani egy ütőképes társaságot. Mind a PLER, mind a Fradi tavalyi csapatából meghatározó játékosok igazoltak el az egyesüléskor, nincs még meg az összeszokottság."
Hozzátette: „ha összeadjuk az FTC és a PLER tavalyi bajnoki eredményeit és kettővel elosztjuk, akkor éppen jó helyen vagyunk. Ez a fúzió megpróbálja széles és nyugodt alapokra helyezni azt az építőmunkát, amelynek eredményeit két-három éven belül szeretnénk viszontlátni. Nem türelmetlen a vezetés. A szakmai stáb sem."
Ha azonban a keret gyengült is, a pénzügyi-támogatói háttér erősebb lett a fúzióval. Zsiga Gyula szerint ugyanakkor a hívó szó is fontos: az üzenet, hogy az FTC-PLER szövetség hosszú távú lehetőség egy budapesti nagycsapat kialakítására. „Jó a szakmai háttér, lehet fejlődni, idővel fel lehet venni a versenyt a nagyokkal is" – jelezte Zsiga.
Az FTC-PLER trénere szerint két-három tapasztalt, rutinos játékosra még szükségük lenne az előrelépéshez, a legjobb négy közé kerüléshez. Ezt már ebben a bajnokságban nem tartja lehetségesnek a mester, szerinte „nyárra legfeljebb erős középcsapattá válhat" a férfi mezőnyben a fővárosi gárda.
És a közönség? „Egyelőre még nagy a csend az új, nagyobb csarnokunkban, öt-hatszáz nézőnk van, de már elkezdődött a rajongók sorban állása az öltöző előtt. Alakul a fővárosi nagyegyesület szurkolótábora" – mondta bizakodva Zsiga Gyula.