Férfi kézilabda: a csőd szélére került a montenegrói bajnok

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2010.09.17. 10:39
Címkék
Podgoricában néhány évvel ezelőtt nagy tervekkel kezdték egy olyan kézilabdacsapat fölépítését, amelynek nemcsak otthon, hanem a nemzetközi szinten is fontos szerepet szántak. Mára azonban elfogyott a pénz.
A tervük az volt, hogy a CO Zagrebhez hasonlóan (amelynek modelljét a szlovén Celje PL és a bosnyák Bosna Sarajevo is átvette) olyan csapatot hozzanak létre, amelyben a válogatott tagjainak zöme játszik. A Buducsnoszt Podgorica férfiegyüttese ezért igen erős keretet épített fel, még az ex-szegedi Nenad Perunicsicsot is leigazolta, így az elmúlt két évben magabiztosan megnyerte a hazai bajnokságot. Viszont elfogyott a pénz, a klub a csőd szélére került, és az elmúlt napokban az illetékesek úgy döntötték, hogy az idén nem neveznek be az első osztályba. A klubhoz közel állók szerint még az sem biztos, hogy a másodosztályban vállalják a szereplést. Nem tudni, hogy az egyesület talpra tud-e állni, így viszont ismét a Lovcsen Cetinje veheti át az egyeduralkodást a montenegrói férfi kézilabdázásban.
Legfrissebb hírek

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
5 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
26 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
40 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
53 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
56 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
1 órája

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik