Két iksz után a győzelemért Kína ellen

Vágólapra másolva!
2009.12.15. 07:19
Címkék
Utolsó középdöntős mérkőzésére készül a magyar női kézilabda-válogatott Szucsouban: az ellenfél a házigazda Kína, a tét pedig az, hogy a 9. vagy a 11. helyért játszhatnak a helyosztókon Mátéfi Eszter tanítványai.

Bulath Anitának (10) és társainak a házigazda ellen sem lesz könnyű dolguk - de jó az esély a győzelemre (Fotó: Imago)
Bulath Anitának (10) és társainak a házigazda ellen sem lesz könnyű dolguk - de jó az esély a győzelemre (Fotó: Imago)
Bulath Anitának (10) és társainak a házigazdák ellen sem lesz könnyű dolguk – de jó az esély a győzelemre (Fotó: Imago)
Bulath Anitának (10) és társainak a házigazda ellen sem lesz könnyű dolguk - de jó az esély a győzelemre (Fotó: Imago)
Bulath Anitának (10) és társainak a házigazda ellen sem lesz könnyű dolguk - de jó az esély a győzelemre (Fotó: Imago)


 

Két iksz után győzelem kellene: a Dél-Korea ellen elszalasztott sikert követően a magyar női válogatott a kínaiak legyőzésével fejezné be a középdöntőt. A hazaiak még nulla pontosak, viszont nyilván mindent beleadnak szurkolóik előtt – játékerőben azért a Mátéfi-csapat javára billen a mérleg, ráadásul a magyarok nyerték meg a két együttes felkészülési mérkőzését is.

„Természetesen jobb lett volna, ha előkelőbb helyért harcolhatunk, de hozzá kell tenni, hogy az Elnök-kupa is benne volt a pakliban – nyilatkozta Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a Nemzeti Sportnak. – Persze attól, hogy a szövetségnek nem voltak számszerű elvárásai, mi állítottunk mércét magunk elé: jussunk tovább a csoportból, utána pedig a spanyolok és a koreaiak ellen jöhet, ami belefér. Egyre összeszokottabbak lettünk, márpedig most a csapatépítésen van a hangsúly. És akkor még nem beszéltem a nehézségekről, a betegségekről, a sérülésekről – elég Vérten Orsit említeni: ha megtart egy-két labdát, s a rutinjával lelket önt a lányokba Korea ellen, másképp alakulhatott volna a meccs. De az együttes küzdeni tudását mindenképp ki kell emelni."

A szakember úgy véli, a vb előtti edzőmérkőzésből nem érdemes kiindulni, viszont minden nagycsapat viszonylag simán megverte Kínát – jó lenne beállni a sorba. Hogy taktikailag mire kell ügyelni?

„Az a fontos, hogy a saját játékunkat játsszuk, ne hagyjuk, hogy belelkesedjenek, beinduljanak, mert ők is a gyors, ázsiai kézilabdát művelik, és indításokból könnyű gólokat lőhetnek. Kemény védekezéssel meg lehet fogni őket" – mondta a kapitány.

A magyarok csoportjában Spanyolország már biztos elődöntős, míg a másik kiadó helyért Norvégia és Dél-Korea küzd. Az északiak a spanyolokkal játszanak, Dél-Korea pedig a spanyolok elleni meccs drámai végjátékát feldolgozni akaró románokkal – az ázsiaiak már tudni fogják az utolsó találkozón, hogy hagytak-e nekik esélyt a norvégok, vagy az elődöntőbe jutás reménye nélkül lépnek pályára.

A másik hatosban három együttes áll hat ponttal. Franciaország Ausztria legyőzésével továbbléphet, mivel a riválisok (Oroszország és Dánia) egymás ellen vívnak várhatóan gigászi ki-ki mérkőzést a csoport befejező meccsén. A döntetlen az oroszoknak jó, tehát a dánok nagyon megbánhatják az Angola elleni bukást...

A KEDDI PROGRAM

II. CSOPORT (Szucsou)

10.15: Kína–Magyarország (Tv: DigiSport)

12.15: Norvégia–Spanyolország

14.15: Románia–Dél-Korea

 

I. CSOPORT (Csangcsou)

10.00: Németország–Angola

12.00: Franciaország–Ausztria

14.00: Dánia–Oroszország

 
A csoportok állását itt tekintheti meg.

 

A TOVÁBBI PROGRAM

Helyosztók: 11., 9., 7., 5. helyért: december 17. Elődöntő: december 18. Döntő és bronzmérkőzés: december 20.

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik